Odvzdusnenie podlahovky - bublinky v sklickach

ahoj, prosim vas, vadi ked su v sklickach vzduchove bubliny, resp ze nie su zaliate vodou az uplne po vrch? zrejme sa tam postupne dostali ako putovali bublinky po potrubi. vadi to? ak ano, ako to z tade dostat? dakujem za odpovede
Odpovedať
@pavol_12 tie sklíčka sú prietokomery. Keď je voda až po vrch tak to znamená nulový prietok. Takže keď je kúrenie zapnuté nikdy nebude voda až po vrch.
Odpovedať
lepsie to napisem. myslel som stav ked nie je prietok ziadny. vtedy vidno v niektorych sklickach vzduchovu bublinu. ze voda nie je uplne po vrch
Odpovedať
Profilova fotka
@pavol_12 ten vzduch sa odtial postupne dostane. Za par dni tam nebude ziadna bublina. Prietok ukazuju plastove kruzky a nie hladina vody.
Odpovedať
@bookeeper si si isty?to je akoby obrateny pohar das pod hladinu a je to tam proste uzavrete, nema co vytlacit ten vzduch prec. ci sa mylim? a ta bublina je nad kruzkom, nie pod nim
Odpovedať
Profilova fotka
@pavol_12 tiez som to tak mal a uz tam nieje ziadny vzduch.
Odpovedať
@bookeeper kuk foto, trosku to vidno. vzduch je po 1,5 a kruzok je na nule. tak fajn ked to zmizne
Odpovedať
Opytam sa tu nechcem zakladat novu temu, prosim vas podlahovka ide asi 3 tyzdne, regulujem prietoky hore dole, teraz mam nastavene na cca 1L prietoku, pouzivam ekvitermiku mam nastavene 4,3,kotol Immergas Zeus Victrix 25 so zasobnikom na TUV 45L, poter mam cementovy nie anhydrit. Chcem sa spytat, ze ako maju byt nastavene spiatocky na rozvadzaci na podlahovku, teraz ich mam naplno otvorene, mam plavacku v spalni a obyvacke, momentalne neviem vykurit viac ako na 20 st. Ked su tie spiatocky do kotla otvorene naplno, zda sa mi ako keby ta tepla voda preletela cez okruhy a rychlo sa vratila do kotla a odovzda malo energie do poteru, ked mam eqvitermiku na 4,3 a vonku je 5stupnov, kotol zohrieva na 36-37stupnov, dakujem za vas nazor ☺
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?