Obklad okolo krbu

Čo ste použili na obklad okolo krbu? Dáva sa tam niečo špeciálne či obyčajná dlažba? Myslím to čierne okolo.
Odpovedať
@daniela87sk Ja som si nechal v kamenárstve vyrezať na mieru obklad z 2 cm hrubého tmavého kameňa a ten som si sám osadil.
Odpovedať
@daniela87sk ziadnu dlazbu nedavaj. Daj zulu, alebo mramor.
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela87sk Technicky dlažba vydrží tú teplotu, ktorá tam bude, ale kameň je omnoho krajšie riešenie. Už aj len z bočného pohľadu. Vrch je ok, ale hrana dlažby nie je vyleštená, Tá nie je pekná. Naopak pri kameňa aj hranu leštia.
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela87sk to, čo si označila na obrázku je zrejme zabudovací rám vložky. Kvalitné vložky to majú štandartne, "dobiehači" to riešia rôznymi kameňmi... A zas na obrázku je krb, ktorý nemôže fungovať, to stavali babráci :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela87sk tu krásne vidieť význam zabudovacieho rámu... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@daniela87sk Vy už máte krb spravený, alebo len plánujete? Nepoznám ani ľudí, ani firmu ktorá túto stavbu realizovala, ale "odborný posudok", že sa to nemôže fungovať mi príde dosť odvážne a neprofesionálne. Toto posúdiť z jednej fotky z jedného uhlu...je viac než neprofesionálne.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@reward mozno ze spodny otvor je z duhej strany, ktora nie je na foto 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@vidano Mám v sebe miešané pocity, keď základné pojmy má laik vysvetliť profíkovi :-S
Odpovedať
my mame na krbe cierny mramor... tri policky a tri pasiky okolo dvierok (2x zvisle a vodorovny) cena 450€
Odpovedať
@kmartin44
Odpovedať
Profilova fotka
@kmartin44 máte to krásne, tri poličky, tri pásiky, no jeden zabudovací rám by bol lacnejší a vyriešil by Vaše starosti, ktoré Vás čakajú v budúcnosti... No verím, že Vám krb nestavali internetoví umelci a nemali pri tom "miešané pocity" Podľa zadymeného ohniska si myslím, že áno... :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
@reward preco by ho mali stavat "internetoví umelci" ?
Odpovedať
@kmartin44 ake problemy ta cakaju v buducnosti, ked to mas takto poriesene? 🤔 Neviem jak niekto moze nieco sudit na zaklade jednej jedinej fotky.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@marchenzo Uvedený krb nestavali naši majstri, preto nepoznám kameň, ktorý je nalepený okolo krbu. Predpokladám, že sa jedná o čiernu žulu. S tým žiadne problémy ho nečakajú. Nie je to nasiakavý materiál. Žula je vulkanický materiál (vyvretá hornina), preto je aj odolá voči vysokej teplote. Ľahko sa čistí, je exkluzívna a nenáročná na údržbu. Ak by bol mramor, tak pri tom treba byť opatrnejší pri čistení. Mramor je premenená hornina, ktorá je nasiakavá.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?