Obehové čerpadlo-umiestnenie

20. jún 201940

Ahojte chcel by som sa vás spýtať kde by malo byť umiestnené obehové čerpadlo na spiatočke podlahového vykurovania či pred akumulačkou alebo za. Teda či pozícia 1 alebo 2. Jedno obehové čerpadlo je umiestnené pred akumulačkou po ohreve a čo som pozeral tak niektorý to majú rôzne. Ďakujem

 • @jumt  Neviem či to náhodou nemáš celkom zle nakreslené. Zo spiatočky budeš predsa zmiešavať vodu s ohriatou, ktorá vychádza z akumulačky. Čiže čerpadlo bude niekde na výstupe z akumulačky a pred ním bude ešte zmiešavač.

 • @roboza  ono to bude mála akumulačka len na zníženie štartov tepelného čerpadla. Len väčšinou je čerpadlo na pozícií 1 ale chalan čo ho stavia ho chce dať na pozíciu 2. Tak či to bude mať rovnaký účinok.

 • @jumt  pozícia 1 je nevhodná, iba by sa duplovalo obehové čerpadlo ,ktoré už je v tepelnom čerpadle, a aku nádrž v tomto zapojení (2xvstup, 2x výstup) je vlastne veľký anuloid. ktorý oddeľuje dva defacto nezávislé okruhy,
  Takže obehovku na pozíciu 2 alebo pred rozdeľovač, čo by bolo asi lepšie, aby obehovka tlačila vodu do podlahy

 • @fural Ďakujem

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Komínové, vykurovacie a vetracie systémy pre stavby nielen na bývanie.
  Výroba krbových vložiek na individuálnu zákazku. Návrh a realizácia krbov podľa Vašich snov.
  Navrhujeme a montujeme úsporné kúrenie šité na mieru stavby. Komplexné a individuálne riešenia v oblasti voda, plyn, kúrenie.
  Články od našich partnerov
  Odstrihnite sa od zateplenia
  Klasicky nadčasová kúpeľňa
  Keď maľovanie a stierkovanie nie je len o estetike
  Archív článkov od partnerov