Nekúri rebríkoví radiator

Ahojte. Prosím vás potreboval by som radu. Mám rebríkovi radiator, ktorý mi prestal kúriť. Na stavebne veci som fakt blb, s vodárom čo mi to robil som sa nerozišiel dobre. Vedeli by ste mi poradiť prečo mi nemusí kúriť radiator ? Minulí rok taký problém nebol, avšak dorábal som zadnú miestnosť a vypúštal/dopúštal systém. Keď som skúsil radiator zavrieť a vykúriť špirálou nehreje tiež. Bojím sa že v ňom nie je voda. Viete mi poradit ako skúsiť odvzdušniť tento typ radiatora ? Netusím čo to ne za ventil( prvá foto) opať opakujem sorry na toto som fakt debil. Moj nový vodár ma akurát volno a možno to bude taká blbost že si poradím. Vďaka
Odpovedať
Daj foto celeho radiatora nech to vidime lepsie
Odpovedať
@michal_brezansky
Odpovedať
mamina ma tento isty problem s radiatorom v kupelni, tak sa sem takto votriem a snad sa dozviem, co s tym spravit 🙂
Odpovedať
nalavo hore opatrne povol , či odkrut to kolečko , tým ventilom hore čo je napravo otačaj dolava , doprava , ostat musí v polohe dolava . z tej čiapočky ti musí unikat vzduch a po čase ak kuriš teplá voda .ked začne vytekat teplá voda cyklus je ukončený , nechaj ten ventil napravo plne otvorený./otvorený dolava na doraz/.vodu musíš samozrejme dopuštat , čerpadlo na kotli musí pri tom íst..
Odpovedať
@babadook Možno je to len tak nafotené, ale nevidím tam napojenie odtoku z radiátora. Keď tak pozerám, tak prívod je vpravo hore, vypúšťací ventil je vľavo hore a elektrická špirála je vpravo dole. Čo je vľavo dole napojené? Je to odtok? Ak tam nie je odtok, čo nepredpokladám, tak by to bolo jasné, prečo nehreje. Ak dole je odtok, tak príčinou môže byť zavzdušnenie radiátora.
Odpovedať
len ci to nie je urobene tak, ze sa iba povoli/otvori odvzdusnovak na lavej strane, cez ventil na pravej sa napusti voda, ventily sa zavru a potom kuri uz iba spirala?
Odpovedať
Profilova fotka
Nemoze sa stat, ze proste cely radiator je nejaky chybny?
Odpovedať
Tak som odkrutil ten "ventil" vlavo hore normalne klucom a sla voda. Vpravo hore som rozobral kohut ale nemyslim ze je pokazeny alebo nieco pocut ako ho otaca. Vnutry je ako na foto. Kedze po uvolneni zlava hora hned voda absolutne nechapem preco nehreje. Dake napady ešte ? Asi len zhodiť radiator že ? :/
Odpovedať
@babadook foto kohuta zinej izby aby sa dalo dobre odfotit
Odpovedať
@chrobak7 odtok je vlavo dolu, prívod vrpavo hore. Ventil vlavo hore som kusok odkrutil klucom a hned sla voda. Zavzdusneny teda asi nebude :/ kohuz vpravo hore som rozobral ale vyzera ze aj ten je v poriadku. Mohla da dacim upchat privodova alebo odvodova rura ? Diky za nazor
Odpovedať
@babadook ved ho otvor ,odvzdusni a pockaj ,to nejde hned...trochu trpezlivosyi....
Odpovedať
@daralbajda otvoril som ten lavy ventil a hned sla voda, vobec vzduch preto som zaskočený že nekúri. Tlak ani trochu neklesol, tak som myslel že vo ventile ale ten je v poriadku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@babadook ved otvor ten ventil naľavo (ciapocku), otvor ventil napravo a čakaj ký z toho odvzdusnovaka naľavo nezačne tiecť tepla voda.... Nie hrrrrr-"brrrrr....
Odpovedať
@daralbajda z toho odvzusnovska mi voda ani vzduch nesli ked som dal iba ciapocku dolu, musel som ho uvolnit klucom a potom vysla voda. Dnes zajtra nekurim no skusim este spekulovat. Dakujem za kazdu radu
Odpovedať
Som zvedavý, či to bude postačovať a začne fungovať, ako má.
Odpovedať
@daralbajda no veru nepomohlo aj som zas odkrutil vypustil cca 0.4l vody doplnil system a jednoducho vodu nepretlaci. Cerpadlo samozrejme ide, tak uz asi len kurenar
Odpovedať
@babadook 0,4 dcl vody.....2,0 l min ,otacaj ventilom hore dole ...musi ist tepla voda ak sla predtym..nic sa nepokazi len tak....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?