Nástenný kondenzačný kotol Viessmann Vitodens 111-W verzus Immergas Victrix Zeus 26

Profilova fotka
Teraz riešime kúrenie, mame zajem o kondenzačne kotle zo zabudovaným zasobnikem. Prosím o radu ktorý kotol je lepši. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ani jeden a možno obe. Podľa čoho sú kotle vyberané ? Obe majú odlišné parametre. Skús sem dať aspoň údaj o tepelných stratách domu, inak ti tu nikto poriadne neporadí.
Odpovedať
Reálne sme namontovali len tie 111 - 12ks minulý rok, jednicková rada viessmanu pomer cena/kvalita veľmi fajn , cenovo zatial bez reklámacií. aj keď je to najnižšia rada viessmanu vnútornosti kotla sú kvalitné , zásobník z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele s objemom 46 litrov. je čo sa týka odberu teplej vody, porovnateľný so 150 litrovým zásobníkom teplej vody s vnútorným ohrevom takže dostačuje v poho pre 4 ludí. tento parameter zatial vzdy zavazil. Neviem posúdiť kotol imergas, ale stále by som sa držal pokial je cena podobna radsej viessmanu alebo buderusu, toď moj osobny nazor.
Odpovedať
@oxichuda Ja by som si rad kupil Viessmann, ale bohuzial pred 2 rokmi, ked som ja vyberal, to boli kotle takej zastaralej konstrukcie za prehnane vysoke ceny. Ta firma jaksi nepochopila, ze dnes je pre kotol podstatny parameter aky ma minimalny vykon. Ale oni stale vyrabaju len to iste co robili aj pred 10 rokmi. Pozrel som na stranku a ta 111W ma minimalny vykon 6.5kW co je priserne vysoka hodnota do dnesnych domov. Pre tych co maju vysoku spotrebu plynu moze byt ok. Ale pre NED je uplne nevhodny, takze minimalne tento jeden parameter by ho diskvalifikoval hned na zaciatku ...
Odpovedať
Cena-výkon-kvalita si myslím, že sú tieto kotle rovnaké aj napriek tomu,že jeden je nemecký a druhý talianský. Ja mám namontovaný buderus s rovnakými parametrami len o triedu vyšší-má automaticky modulačné obehové čerpadlo. Zmámi majú namontované tieto tebou spomínané kotle a ten môj je omnoho tichší. Myslím, že aj na stránke ho niekto má v shope.
Odpovedať
Profilova fotka
Kurenár nám radi kondenzačný kotol Viessmann Vitodens 111-W, len že je to najnižšia rada z Viessmann a tiež ma Menovitý tepelný výkon : 6,5 až 26 kW, čo je dosť vysoká spodná meža, dom je zateplený-steny aj stropy a podlahy,plastové okna plus mame krb v dome-čiže polovica domu je ohrievaná cez krb. Chceme kondenzačný kotol zo zabudovaným 45-50 l. zasobnikem. Immergas Victrix Zeus 26 ma spodnu mežu 3,0 - 24,0 kW čo je lepšie,len neviem či je to spoľahlivá značka. A mam ešťe aj dalšu značku o 200 eur drahšiu Buderus Logamax plus GB 172 - 24T 50, ťiež kondenzačný kotol so vstavaným integrovaným 50l zásobníkom,-s výkonom 2,9 až 24kW len ťiež neviem či je to spoľahliva značka. Dakujem všetkým za radu
Odpovedať
@oxichuda Presne ten kotol mam namontovaný. Podľa mna je to Mercedes medzi kotlami.Odporúčam.
Odpovedať
@oxichuda pri nízkych tepelných stratách by stál za zváženie aj Geminox ZEM 2-17 M 50 H s výkonom 2,4 - 17,2 kW a s vrstveným 42l zásobníkom
Odpovedať
@oxichuda Tomu buderusu by som sa urcite vyhol. Netvrdim, ze to je nekvalitny kotol, ale konstrukcne je uz zastaraly. Je to kotol starsej generacie, ma maly vykonovy rozsah. Urcite nema 2.9kW-24kW. Podla mna sa robia 2 typy, jeden ma rozsah 2.9-14kW a druhy ma 6.6-24kW. Ten prvy je vhodny do NED domov, ale musi mat velky zasobnik TUV, lebo nezvlada prietokovy ohrev. Ten druhy ma dostatocny vykon na prietokovy ohrev TUV, ale zase bude neskutocne cyklovat v nizkoenergetickom dome, pretoze aj pri -15C bude jeho vykon asi vacsi ako maju NED domy tepelne straty ... Model 2.9-24kW podla mna buderus nevie vyrobit, ak ano, tak potom sorry za zavadzanie ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Otázka na odborníkov resp. servisákov: Aký typ vonkajšieho snímača používa Viessmann Vitodens - myslím presný typ Pt 100, Pt 1000, Ni 1000, NTC 10k, alebo nejaký iný ? Za info ďakujem.
Odpovedať
http://www.viessmann.sk/sk/obytne-bud...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?