Nastavenie tepelného čerpadla

Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu. Mám v novostavbe tepelné čerpadlo Panasonic aquarea T-CAP 9 kw. Pokiaľ som tam nebýval stačilo mi temperovať. Akonáhle som sa presťahoval, technik z firmy kde som kúpil tepelné čerpadlo mi nastavil na kompenzačnej krivke čerpadla hodnoty... v dolnej časti -5 , -15 a hornej časti hodnotu 30 - 40. Takto by malo podľa jeho slov ist do systému 30 stupňová voda. Lenže ako náhle som začal kúriť pri takto nastavenom čerpadle som mal na teplomery v rozdeľovači 27 stupňovú vodu ktorá išla do systému, nie 30. Ďalší problém bol v tom, že ak keď som mal na termostate nastavenú teplotu na 23 stupňov, v dome bolo evidentne menej a zima. Keď som umiestnil do miestnosti iný teplomer, teplomer mi ukazoval teplotu 20 stupňov aj keď na termostate bolo nastavených 23. Technik z firmy mi vravel že je všetko ok, ale mne sa to nezdá. V dome stále zima. AJ keď som nastavil termostat na 25 stupňov, iný teplomer mi ukazoval v dome max. 22. Prosím Vás, čo je potrebné v tom nešťastnom čerpadle nastaviť tak, aby bolo v miestnostiach teplo a teplá podlaha? Je treba zmeniť hodnoty kompenzačnej krivky? Ďakujem
Odpovedať
@robinofsherwood V nastaveni termostatu treba posunut "nulu" v tvojom pripade o -3 stupne. Tak sa vyrovna teplota merana termostatom s referencnym teplomerom v miestnosti. Ked pridem domov z prace, mozem nafotit.
Odpovedať
@milanpl Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@milanpl ahoj, nevieš aj mne poradiť ako nastaviť termostat na TČ aquarea o -2°C? Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@milanpl zdravím, prosím Vás ako nastavím termostat o -2° Ďakujem
Odpovedať
@michal_hoffman Posielam návod ako nastaviť teplotu podľa najlepšie podľa ortuťoveho termostatu, treba len podržať určené tlačitka.
Odpovedať
Profilova fotka
@kipsii ďakujem veľmi pekne 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahoj, chcel by som vás poprosiť o radu, tiež ohrievam dom TČ Panasonic aquarea. Riadim ho vlastným termostatom z vnútornej jednotky. Všimol som si jednu vec, teplotu v dome mam nastavenú na 23°C, teplota pokesne na 22°C ale kurit ešte nezačne, zapne len obehové čerpadielko a takto si točí zimnú vodu aj 3-4hodiny a až potom sa zapne vonkajšia jednotka. Neviete čím to môže byť? Pripadne ako by som to vypol ?Ďakujem
Odpovedať
Neviete mi náhodou poradiť? @gkrivanek
Odpovedať
@kipsii nie je nastavené zopnutie TČ až pri rozdiele teplôt na vstupe-výstupe > 5°C?
Odpovedať
@kipsii
Odpovedať
@tao_tao áno tak to mam nastavene, takže asi mam zle nastavenenu teplotu vody skúsim pozrieť kompenzačnu krivku ?
Odpovedať
@kipsii nie kompenzačnú krivku, ale asi týchto 5°C. Vieš, keď si dáš namiesto 5°C 3°C, tak ti TČ zapne skôr a priestor sa nestihne o toľko ochladiť. Ale TČ ti bude tým pádom častejšie zapínať. Neviem za koľko ti teplota o tie °C klesne, ani ako dlho dokuruje, kým dosiahne cieľovú teplotu, ale platí, že keď sa TČ zapína často a na krátku dobu, tak mu to neprospieva. Pokiaľ ti tá teplota vnútri klesne len o ten 1°C, tak by som to nechal ako to je. To nie je chyba. Navyše ak to meria na celé stupne (zaokrúhľuje), tak rozdiel medzi 23 a 22°C by mohlo byť 0,6°C (23,0 a 22,4°C), ale toto je len úvaha.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tao_tao Jasne už rozumiem. Tak skúsim si to nastaviť na 4° a uvidím ako sa to bude správať. Ďakujem pekne za radu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@kipsii Dobrý deň, TČ má byť vypnuté, keď stlačím kombináciu tlačidiel, aby som sa dostal do maintenance menu?...myslím vypnuté na displeji termostatu. Ďakujem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?