Nastavenie kotla Viesmann 222W

No, kedze sa nam skor ci neskor zacne vykurovacia sezona hladam cloveka, ktory ma skusenosti s nastavenim kotla Viesmann 222W. Sluzi ako zdroj na TUV a teplovodnu podlahovku. Byvame od decembra 2014 a napriek tomu ze som luskal rozne fora, tak sa mi nepodarilo nastavit tu prasivu ekvitermiku tak aby som bol spokojny. Skratka ked bola pustena ekvitermika tak sa stavalo ze ked boli v dome tepelne zisky zo slnka a v dome bolo 25 a termostat bol na 23, tak kotol sa aj tak zapol a bola vacsia spotreba plynu. Skusal som menit ekvitermicke krivky ale nepodarilo sa mi to nastavit tak aby to slapalo dobre. Nakoniec som to nastavil natvrdo 2hodky rano a 2hodky vecer. Ale bol by som rad keby sa mi to tuto zimu podari nastavit tak ako to ma byt. Preto hladam niekoho kto ma skusenosti a vie poradit pripadne aj osobne prist. Uz tu jeden expert bol ale nic nevyriesil. Pisem radsej v predstihu, lebo snad maju kurenari teraz viac volneho casu citat diskusie na MS :) Vdaka
Odpovedať
@realistanr preco nezavopas servisaka od viesmanu?nastavi a mas pokoj ...
Odpovedať
@realistanr nastavoval si aj sklon ekvitermickej krivky???? V programovani 2 nastavit pomer voci vonkajsej a vnutornej teplote.
Odpovedať
Profilova fotka
@filipe1 servisak mu nepomoze, ten mu nema ako nastavit ekvitermicku krivku - kazdy dom je iny. @realistanr s tou krivkou je to na porazenie... ja som ju nastavoval dve zimy :). Ak si mal v dome 25 a termostat na 23 a kotol sa aj tak zapol je to najskor sposobene nastavenim proti mrazovej ochrany. Vzdy ked je nizka teplota kotol ide na minimum, aby nezamrzol - co je uplne zbytocne pre niekoho, kto ma kotol aj trubky v dome... tam predsa nikdy nebudete teplota pod nulou... Dalsia vec co ma napada je, ze mozes mat zle nastavenu logiku cerpadla. Standardne nastavenie je Rt+1 t.j. Mas nastavene na 23 v dome je napr 22, tak kotol kuri a vypne pri 24,2. Opat sa zapne az led mas pod 23. Ak budes mat spravnu krivku, tak kotol pojde stale a bude sa pohybovat medzi 23-24st (ak pozadovana je tych 23). Dalsim faktorom je aj spodny vykon kotla - 222 ma tusim okolo 5kW? Neviem, co je celkom dost... Aj nevhodne zvoleny kotol (s vysokym vykonom) moze sposobovat cyklovanie. Toto je velmi komplexna tema a neda sa tu obsiahnut vsetko, v kazdom pripade ti viem poradit skusit tu krivku dat na 0,6 a potom ju posuvat hore/dole podla potreby. Kazde nastavenie sa vsak prejavi az po par dnoch, nema vyznam to menit 5x za den.
Odpovedať
@filipe1 ako som pisal jeden tu uz bol, nic nevyriesil @gkrivanek ano, skusal som ja sklon. Ten pomer vonk. a vnutornej teploty, tam sa ako dostanem ? @vovo kotol ma vykon 3,2 - 19 kW. Kde sa nastavuje logika cerpadla ? mam teraz menej casu na pisanie, ale dakujem vsetkym za odpovede, pridavam fotky ako to bolo teraz...
Odpovedať
Tu pozadovanu reduk teplotu nastav na 18 C Posli mi mail a poslem ti servisny navod na nastavenie logiky.
Odpovedať
Dalsia vec podla ekvitermiky usudzujem ze mas podlahove kurenie . Mas aj cerpadlovu skupinu s mixom na stene?
Odpovedať
@gkrivanek dik, za mail, ale prislo mi to bez prilohy :)
Odpovedať

Odpovedať
ozivujem temu a chcel by som sa spytat na predchadzajuci obrazok: rozumiem tomu spravne,ze ak nastavim tento parameter na A6:23, tak tym viacmenej eliminujem vplyv vonkajsej teploty a kotol mi bude kurit tak aby dosiahol vnutornu teplotu 23st. ? Doteraz som to mal nastavene na A6:36 Dakujem
Odpovedať
@vovo
Odpovedať
@realistanr ja by som na tvojom mieste resetol kodovanie a nastavil nanovo , servisný 128 stranový návod som ti poslal a nastav to cele znova , budes pritom sedieť pol dna ale pôjde to. nieje možné aby kotol nastartoval ked je riadený cez vitotrol 200 vku ked je vnutri 25C a na nom nastavených 23. len v tom prípade ked nieje predvolený ako primár.
Odpovedať
Profilova fotka
@realistanr uprimne s tym nastavenim A6:36 by som bol opatrny, nemyslim si, ze toto je to co ti pomoze. Stale riesis problem, ze sa ti kotol zapina aj napriek vysokej teplote v interieri?
Odpovedať
Článok sa načítava...
zatial som to nemal kedy vyskusat, este v podstate nekurime...asi tomu dam este sancu ked sa zacne kurit, skusim nejaky mesiac a ked to nebude dobre tak to resetnem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?