Na kolko °C temperovat?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, nakolko nemame este kanalizaciu tak nemozme ist byvat. Mame spravene sadrove omietky, cementove potery a izolacie strechy + SDK stropy...barak je dvojpodlazny. Moja otazka znie nakolko najmenej temperovat barak? Znami mi poradil 18°C...kuril som tak 3 dni a minul 21m3 plynu co cini cca 10e... Rozmyslal som ze je to velmi vela tak som teraz prestal kurit. Cez zimu ma to vsak aj tak pocka tak potebujem Vase nazory, na minimalnu teplotu aby sa neposkodili SDK a omietky. Mame aj krb, avsak to len na dokurovanie pretoze som cely den v praci a neni cas tam pravidelne kurit. Barak je zatial nezatepleny 30cm tehla. Dakujem.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
dakujem Vam pekne za rady...tak ja tam zakurim na 16°C a postupne ked sa mi bude dat napr. po veceroch kurit s krbom :) Plesne by som velmi nerad v novom baraku!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Pozdravujem prosim o radu....Dokoncujeme SDK stropy (omietky, podlaha realizovana v juni) avsak chalani co nam to realizuju nam odporucali temperovat novostavbu na nejakych 18 °C z dovodu mozneho praskania (pukania) spojov sadrovania stropov...Nakolko cakam uz treti mesiac na plynovy kotol (predpokladana montaz polovica novembra) potrebujem poriest temperovanie novostavby a jedine co ma napada su ele. ohrievace (no pri dnesnej cene elektriny ufff)...Riesil niekto rovnaky problem co by ste mi poradili...Plynove ohrievace velmi neodporucaju pre privelke salave teplo a mozny vznik kondenzu...
Odpovedať
@martin6699 ak mate na plane si dat klimatizaciu a mate rozmyslene kde bude tak mozte ju nahodit uz teraz a temperovat klimatizaciou. Okrem teploty je asi dolezita aj vlhkost aby priliz vela nestupla a rychlo neklesla, klimatizacia poriesi tiez vlhkost, asi uz vsetky maju rezim odvhlcovania. Popripade pridat niekde klasicky ventilator na casovac aby teplo rozfukalo do vsetkych miestnosti ak je zlozitejsi a vacsi podorys
Odpovedať
@martin6699 dnešná cena elektriny? Pokial viem tak mame všetci cenu rovnakú so konca roka… či?
Odpovedať
Dakujem no nakolko mame predpripravu na klimatizaciu tak to budem asi riesit takto....
Odpovedať
Na kolko °C je optimalne temperovanie novostavby aby nizka teplota neuskodila SDK stropom a celkovo domu...Anhydrit a vápennocementové omietky realizovane v mesiaci jun...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@martin6699 na koľko °C si sa nakoniec rozhodol temperovať stavbu ?
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks my sme na 17 stupnov priblizne, tak nam svokor odporucal a myslim, ze to je taka optimalna teplota aby to neuskodilo nicomu.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?