Montáž ideálneho riešenia kúrenia s tepelným čerpadlom

Prosim, je tu niekto kto sa venuje TC a naozaj sa v tom vyzna ? Ma skusenosti s navrhom, resp. montazou idealneho riesenia kurenia s TC. Potrebujem poradit. Prosim sukromnu spravu. Dakujem
Odpovedať
@matosl odporucam vyhladat si firmu s dobrymi referenciami v tvojom okoli, ktora uz namontovala X tepelnych cerpadiel a oslovit ju.... Dobra firma ti ponukne odbornikov aj na navrh, aj na montaz, aj na servis. A daj si projektantovi poriadne vypocitat tepelne straty domu, podla ktorych sa TC dimenzuje. Tu na modrej streche najdes hlavne kopu uzivatelov ktori ti vrelo odporucia aku znacku nekupit 🙂
Odpovedať
@palo231 navrh TC mam uz za sebou, som uz uzivatelom TC dva roky. Potrebujem poradit v technickej zalezitosti, ako vyriesit problem, aby TC nevyhodilo chybu, ked zatvorim vsetky okruhy. Potrebujem to urobit kvoli nadradenemu systemu, resp. automatizacii. Cital som rozne moznosti ako sa to da a preto potrebujem odbornika, ktory s tym ma skusenost.
Odpovedať
@matosl bud si das nadobu, slepy okruh alebo musis nechat otvorene nejake okruhy.
Odpovedať
@matosl pomaly ale iste tu prichadza na moje slova co som tu dookola pripominal k tepelnym cerpadlam!. Potrebujete namontovat tento bypass medzi privod a spiatocku a nastavit na 500mb
Odpovedať
@gkrivanek keď zavrie všetky okruhy a dá tento bypas, nebude tam potom zasa problém s tepelnou kapacitou na rozmrazovanie vonkajšej jendotky? Tepelné čerpadlo potrebuje mať v okruhu minimálny objem ktorý je napísaný aj v inštalačnej príručke. Ale toto ti nemusím asi písať toto určite vieš. Bohu žiaľ aj ja som sa nechal osomáriť pri inštalácii ked mi povedali že nádrž určite netreba. Ale funguje to aj bez nej ale nie na 100%. @matosl ja sa tiež pohrávam s myšlienkou automatizácie, zónovej regulácie. Nemám tiež anuloid, alebo akumulačnú nádrž. Ale uvažoval som, že niektoré okruhy by som dal bez elektroventilov (suterén, chodby.. ) a tým zabezpečím minimálny prietok a objem v systéme. Už som to tak skúšal, nechal som otvorené len vybrané ventili a fungovalo to. Treba si to len poriadne premyslieť. Toto je len taký myšlienka ako by sa to dalo spraviť, ale existuje veľa iných a drahších riešení. Tiež som už aj kúpil ten ventil, ale som ho chcel namontovať vtedy keby to nefungovalo s tou mojou myšlienkou otvorených niektorých okruhov.
Odpovedať
@kajo873 samjzrejme ze bez pridavnej nadrze nebude mat odkial nabrat na defrost v pripade uzatvorenych zon a vypise ti hlasenie o nedokonceni odmrazovania,ale hlasenie o malom objemovom toku s bypassom ti uz hlasit nebude.
Odpovedať
Profilova fotka
@matosl V lete ti bezi tiez cerpadlo ? Pred zavretim posledneho okruhu posli signal TC o zastaveni a nemusis ani zatvarat posledny okruh
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@gkrivanek zrovna som uvažoval, Tepelné čerpadlá pri rozmrazovaní si nevedia dopomôcť špirálou? Mne sa zdá že pri odmrazovaní hlavne v prechodnom období keď kúri na nízku teplotu vody v okruhu že špirála sa pri rozmrazovaní zapína.
Odpovedať
@gkrivanek este najst kto mi to soravne namontuje.
Odpovedať
@kajo873 ano presne ako pises. Tiez to momentalne mam tak, ze automatizacia si nevsima jeden okruh a nechava ho stale otvoreny, aby to nerachlo. Len uz sa mi dva krat stalo, ze aj napriek tomu to rachlo do chyby. Cize zjavne to potrebuje vacsi okruh, ale to uz mne v dome nedava potom zmysel.
Odpovedať
@gkrivanek cize ak to dobre chapem, tak idealne by bolo domontovat akumulacnu nadrz a ten ventil. Tak? Akumukacna nadrz by mala mat objem minimalne tolko kolko potrebuje TC na jeden okruh?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@yuri66 mas na mysli uplne vypnut TC na dialku?
Odpovedať
@matosl neries ho kn v zivote nepochopi ze sa natvrdo kompresor nesmie vypinat !
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek Takze tebe bezi aj v lete lebo sa nemoze vypnut, vrat sa ty radsej montovat geberity, verim ze v tom si nenahraditelny
Odpovedať
Chlapi este jedna otazka, nech tomu aspon povrchne rozumiem. Ak regulujem okruhy skrtenim ventilov cez automatizaciu, ktora pozera kolko stupnov je v jednotlivych miestnostiach... ak klesla v miestnosti teplota pod nastavenu teplotu, tak automatizacia, resp. nadradeny system otvori ventil a naopak. Logicky mi pri takomto manazovani kurenia vychadza, ze interny termostat TC je dobre vypnut, nech sa nim neriadi a nechat nastavene TC len na urcitu teplotu vody v rurkach (cca 35stupnov) a k tej teplote nejake delta. Tak? Neviem ci som sa vykoktal zrozumitelne
Odpovedať
Profilova fotka
@matosl Kazde TC ma externy vstup na zastavenie cerpadla po nahriati budovy resp. domu, pripadne ak nema treba pouzit vstup od priestoroveho termostatu ale binarny vstup, urcite nevypinat cerpadlo uplne, proste mu povedat ze mam tepla dost, uz ho nepotrebujem
Odpovedať
@yuri66 vies co je bezpecna doba dobehu kompresora? Nevies , a prave preto pises chobotiny a sam seba prezradzas ze si TC v zivote neservisoval. Je mi ta luto.
Odpovedať
Profilova fotka
@matosl Daikin ma vstup - EBA Spínací kontakt pre externé požiadavky potrieb a - EXT Spínací kontakt pre externé prepínanie režimov prevádzky A kazde cerpadlo ma nizkotarifny vstup kde si mozes navolit nasledujúce typy nízkotarifného sietového pripojenia: – Typ 1: Pri tomto druhu nízkotarifného sietového pripojenia sa zásobovanie vonkajšieho agregátu tepelného cerpadlaelektrickým prúdom nepreruší. – Typ 2: Pri tomto druhu nízkotarifného sietového pripojenia sa zásobovanie vonkajšieho agregátu tepelného cerpadla elektrickým prúdom preruší po urcitom casovom úseku. – Typ 3: Pri tomto druhu nízkotarifného sietového pripojenia sa zásobovanie vonkajšieho agregátu tepelného cerpadla elektrickým prúdom preruší okamžite. Takze je len na tebe ktory vstup pouzijes
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek Citaj poriadne a ked nerozumies opytaj sa, snad si nemyslis ze ked ma takyto vstup cerpadlo ze ho vypne uplne, to by som cakal od viesmana lebo ten nema paru o regulacii, ale vsetky ostatne nechaju prebehnut vsetky deje spomalia cerpadlo, odtlakuju ventil a zaparkuju, cakaju na dalsi povel pre start
Odpovedať
@yuri66 chapem, len ja mam Panasonic Aquaterm a tam v dostupnej ponuke nevidim nieco podobne. Este skusim v servisnom nastaveni.
Odpovedať
Profilova fotka
@matosl Nová generácia H ponúka aj množstvo nových funkcií zaisťujúcich jej vysokú flexibilitu. Užívatelia si napríklad môžu dokúpiť príslušenstvo vo forme PCB. Prostredníctvom tejto dosky budú môcť užívatelia napríklad ovládať solárne panely, externé prepínanie (z nadradenej regulácie) medzi vykurovaním a chladením a naviac získajú možnosť celý systém ovládať pomocou 0-10 V. K novým systémom tejto generácie treba určite pripočítať aj nový systém diaľkového ovládania prostredníctvom internetu Aquarea Smart Cloud. https://www.mojekurenie.sk/panasonic-... Neviem aky mas presne typ
Odpovedať
@yuri66 mam tento typ: PANASONIC AQUAREA WH-ADC0916H9E8+WH-UX09HE8
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@gkrivanek Zaloz si Profi konto ked tu robis neustale reklamu, ty ktory si odbornik na vsetko od viessmannu, si mohol podporit modrustrechu
Odpovedať
Profilova fotka
@matosl Tu sa skus pozriet je tam aj tvoj model https://www.panasonicproclub.com/uplo... 33/117 strana 60/61 manualu - konektor CN4 svorky 1,2 External control - Allows external ON/OFF switching of the operation. Dry contact, Open = not in operation, Closed = in operation
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?