Mokre steny

1 deň140

Zdravim
novostavba steny, predovsetkym v mieste, kde je betonovy veniec a preklady nad oknami sú velmi mokre vid obr.
Omietky sadrove, obv.steny ytong 30cm + 15cm grafitovy polystyren.
Da sa tomu nejako pomoct (kurit/vertar/odvlhcovat), aku moznost povazujete za najvhodnejsiu ?
Vlhkost v dome je totiz okolo 90%
Ako dlho moze trvat kym to vysusim ?

Dakujem

• zohnat vykonny elektricky odvlhcovac a tahat zabudovanu vlhkost dole

• @danieldaniel  kurit, vetrat, odvhlcovat, dokolecka dokola, 90% je extremne vela, teraz sa ma oteplit tak to nebude vsetko tak tiect hlavne okolo venca a prekladov...

Otazka mimo: tu konstrukciu na sdk si robil sam?

• @danieldaniel  dufam ze ti nepoohyba sadrose ked mas taku velku vlhkost v dome

• Sponzor fóra
  • @danieldaniel  nadherne obkresleny beton, mas zatepleny veniec i z vrchu?

• @danieldaniel  cim skor priemyselny odvlhcovac,tak vysoku vlhkost vetranim a kurenim nedas dole za rozumny cas. Priprav sa ze ti sadrokarton ohne.

• Zdravím riešil som presne to isté... Pomohlo mi kúrenie vetranie a odvlhčovače, Kuril som nepretržite ústredným kúrením a keď som bol na stavbe aj krbom a snažil som sa čím najviac vetrať štýlom že som na desať minút otváral do korán všetky okná a na noc som zapinal odvlhčovač ktorý som kúpil v Lidli do 100€ každú noc som ho dal do inej miestnosti po týždni klesla vlhkosť na 60%

• @danieldaniel  fuha, tak to mate riadne vysoku vlhkost. Treba tam jednoznacne priemyselne silne odvlhcovace a kurit + vetrat aj oknami.

• cukrik ok

• @jozefsv
    Ak myslis ze ohne, kedy podla teba k tomu dojde ?

• @cukrik25
    Ahoj nie nie robila to firma...nieco sa ti tam nezda ?

• @danieldaniel  to zistis ked budes prebrusovat ze ich trochu zvlnilo. Skus prilozit vodovahu. Kedy, tazko povedat ale mam s tym taku skusenost.

• Tak u nas v jednej detskej izbe vzdy v zime flaky mokre az plesen.Tak sme pred par dnami vymenili radiatori,bol tam maly a ten nedostatocne vyhrieval izbu.A ako sme ho vymenili uz to pekne schne.Kurenie a vetranie.

• @danieldaniel  nehovorím ze je to vyslovene zle, akurat nechapem preco davali nosné CDcka do UDciek a montazne su v lufte, ci chceli usetrit ci co, normalne sa da dookola miestnosti UD, na UD ide nosne CD a do UD montazne CD....aspon tak hovoria prirucky

Za dalsie tmelit sdk takto po tabuliach som tiez este nevidel....ale to som nevidel este vela veci...

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Zaoberáme sa oblasťou riadeného vetrania s rekuperáciou energie. Poskytujeme komplexné služby a odborné poradenstvo od návrhu až po montáž.
    Montáž alternatívnych vykurovacích systémov, poradenstvo, projekt v 3D grafike, klasické, ale aj najnovšie technológie. Kachliari vyučení v odbore!
    WOLF - expert na vnútorné prostredie!
    Články od našich partnerov
    Okno KF520 - nová generácia okien od Internorm
    Pohodlné vykurovanie, chladenie aj príprava teplej vody
    Na jar bude farebná omietka stáť len 1 €. Začína sa nová akcia HELUZ
    Archív článkov od partnerov