Mesačné náklady s tepelným čerpadlom vzduch voda

Zobraz úvodný príspevok
prosim vas kto ma tepelne cerpadlo vzduch voda ste spokojni? ake mate mesacne naklady na vodu a kurenie? dakujem moc
Odpovedať
@majonez Ohrievam na 42 stupnov, raz denne o 13:00. Ale byvam sam, takze spotreba vody mala.
Odpovedať
@vietordoplachiet ja na 43 o 16:00. Vydrzi voda tepla do vecernej sprchy napr. o 19:00? Mne sazda ze dost rychlo mi chladne a neviem prist nato preco. za 3 hod o 2 stupne..
Odpovedať
@majonez vypnj si cirkulacku:)
Odpovedať
@gkrivanek to by davalo logiku, ale tento pokles som zaznamenal pocas toho ako cirkulaka nieje zapnuta.. je mi jasne ze s cirkulackou to bude ryhlejsie ochladzovat. Cirkulacku pustam len naobed na 2 hod (umyvanie riadov) a na vecer 3 hod(sprchovanie)
Odpovedať
@majonez moze ti vytiahnut teplo aj pri odmrazovani,neviem ako je to riesene
Odpovedať
@majonez Tebe to nejako rychlo chladne, o cca 18:00 mi vychladne na 41 a druhy den rano o 6:00 ma 38 a to mi stale staci. Ale je pravda, ze ja denne miniem len 40L teplej vody a zasobnik ma 260L.
Odpovedať
@servismadmont Pocitam ze si nezaratal fix poplatok za merac 14€???
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek zdravim ste stale aktivny??
Odpovedať
a spotreba pri vyssich mrazoch??? dnes -18 C a u mna spotreba za 24 h 13 kwH,18,1 -26 C a spotreba 16kwh,
Odpovedať
@milos75 slnecne zisky zaratane? Kolko stvorakov?
Odpovedať
@milos75 len kurenie alebo celkova spotreba?
Odpovedať
140m2.kuri sa na 22.5C.TČ. kurenie ÷ voda.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Mal som privela startov.vyriesilo sa to zapnutim ohrevu na rekoperacii.a znizila sa tym aj spotreba cerpadla...
Odpovedať
@milos75 Vidim dobre ? To si ako zapnutim priamovyhrevnej spiraly rekuperacie odlachcil TC ktore ti pripravuje teplo s ucinnostou 1:4 a to len kvoli startom ? No uznavam ze je to stale lepsia moznost ako kurit rekuperaciou , ci hodit TC do nudzoveho rezimu a kurit spiralou.
Odpovedať
Vidis,osobne mi to je divne,spotreba rekoperacky stupla z cca 30w na 65w.tym vstupna teplota stupla z 19,3 C na 22.tym mi klesli starty a aj sa znizila spotreba TČ.a hlavne je to komfortnejsie...mozno ta rekoperacie zezere takto o dake desatiny viac,ale pocitove je to omnoho lepsie + znizenie startov...
Odpovedať
@milos75 Neviem neviem, nase bidetove zachodove prkinko s vyhrievanou doskou na nonstop ma max.prikon 50w, a tebe s tym kuri dom ? Aj reku ma odber v zavislosti od vykonu moja na 1 st. 17w, 2 st 35w 3st 55w,4 85w. a spirala na dohrev vzduchu ma prikon az 1250w. Alebo si predstav ze zapojis na privod cerstveho vzduch za krizovym vymrnnikom fen o vykone 500w , myslis ze s tym zdvihnes tt o 1st. ? Ale mozno mi nieco unika.
Odpovedať
dufam ze vies ako funguje rekoperacka???vymena vzduchu + minimalny dohrev...poslem foto displeja??
Odpovedať
@milos75 Je nerealne,aby 35w dohrialo vzduch o takmer 3°.Iba ak vonku bolo vtedy 21° :-) mna by tiez zaujimal foto kde je teplota na odtahu,teplota vonku,teplota privodu,percentualny pomer odtah a privod,ucinnost rekuperatora a spotreba doohrevu. A rekuperacka funguje na inom principe ako je "vymena vzduchu + minimalny doohrev".
Odpovedať
ved len zacinam...konecne mam na to cas to naladit...podla tych udajov to tak je...
Odpovedať
ohrieva to TČ,mne to asi len ta rekoporacia chladila...ked fukala tych 19,5 C.
Odpovedať
@servismadmont Ja mám TČ, dokonca som to v pohode zvládol nainštalovať sám a celé ma to vyšlo 1/3 obvyklej ceny ale mám pripravený plynový kotol. Medzi +7°C až +43°C je pre kúrenie lacnejšie tepelné čerpadlo. Pod +7°C už je výhodnejší plyn. Samozrejme plynovým kotlom chladiť nejde 🙂
Odpovedať
@janopopovec "To si ako zapnutim priamovyhrevnej spiraly rekuperacie odlachcil TC ktore ti pripravuje teplo s ucinnostou 1:4 a to len kvoli startom ?" -- len poznámka, že vonkajšia jednotka bola -18°C, (min) čiže COP bolo niekde pod 2 síce lepšie ako 1 . @milos75 tých 13-18kWh za deň nie je zlé v takých extrémoch, sú to dve eurá na deň
Odpovedať
@luki211 fíha prečo potrebuješ 2 rovnocenné zdroje? odstavujú ti plyn? ked si pridával i TC? náklady na spotrebu sú porovnateľné @janopopovec ty ma stále šokuješ, máš dúfam i vyhrievanú posteľ, ked potrebuješ ohrievať bidet, dúfam že máš ohrievané i žleby alebo plánuješ i cestu do garáže
Odpovedať
@duzu a čo ťa na tom priateľu šokuje, to profi bidetové sedákto s 16 funkciami za 600€? , daj si aj ty, žena ťa určite pochváli , lebo tá moja si to pochvaľuje. Asi by som si mal napchať trocha slamy do perín, aby som sa ti trocha zapáčil. či?
Odpovedať
@janopopovec ty aj vieš čo je slamník? zažil som ho ako decko a zaujímavá udalosť kam sa ukladali prachy, jedna stará babka sa chválila koľko má prachov , chodila ako cigánka no v slamníku ozaj pokalad, ja asi ani všetke bankovky nepoznám, nemám ani peňaženku, nie ešte doma hotovosť
Odpovedať
@duzu ale viem , neboj ! síce som na dedine priamo nevyrastal ale som tam trávil všetky prázdiny, aj zajtra možem začať farmárčiť ! býky , kravy , morky, zajace, stodoly, rybačky, huby, zber černíc a čučoriedok, včely, ovocné sady , práca na poli, zabíjačky, vinobranie, traktory, pálenice .... Myslíš že prečo sme si postavili dom na dedine, čo je doma sa počíta, ja má z mesta doslova odpor., som pravý východniar :)) Ja nemám tiež penaženku, ani žiadnu hotovosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec Tabletku si si tusim zabudol rano zobrat.
Odpovedať
@duzu Keď som kúpil dom, bolo treba odstrániť starý plynový kotol a časť inštalácie plynu. Tepelné čerpadlo som chcel najmä kvôli zvýšeniu hodnoty domu a chladeniu v lete. Neskôr som kúpil aj plynový kotol (zatiaľ stále nezapojený). Plánujem časom urobiť reguláciu, ktorá zabezpečí vykurovanie pomocou Tepelného čerpadla do teploty +7°C a pre nižšie teploty plynový kotol. V poslednom čase pribúdajú poruchy rozvodnej siete elektriny. Pred mesiacom ich ZSD opravila až 29, pričom výpadok trval cez 7 hodín. Mám FVE ktorá bez problémov zabezpečila chod domu pri výpadku prúdu, avšak v zime to na spínanie TČ rozhodne nestačí. Mám objednané 6ks FCU a tie napojím na akumulačnú nádobu takže nemusím kupovať zbytočne ďalšiu externú jednotku klimatizácie.
Odpovedať
@luki211 v tomto ma @duzu pravdu, mať moderný plynový kotol a k tomu TČ je úplne mrhanie vlastnými finančnými prostriedkami 🙂 je to nenávratná investícia 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 Nepoznáš situáciu tak láskavo netvrď že je to nenávratná investícia. Normálne žasnem koľko "expertov" je na tomto fóre. To je presne ako s FVE. Neustále pripomienky že sa to neoplatí. Čo ak Vám poviem že návratnosť môže byť legálnou cestou menšia ako 1 rok? Hmm, že Vám to nevychádza? No to je ale v tom prípade iba Váš problém. Pretože ja mám náklady už dávno späť. Nie, nebudem tu písať ako. To si nechám pre tých čo majú pripravené peniaze a reálny záujem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?