Magnetické ventily na podlahové kurenie

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím, budeme mat inteligentný dom a chceme ovládat okruhy podlahoveho kurenia - kazdy zvlásť. Povedali nam ze potrebujeme kvoli tomu elektromagnetické ventily. Prosim Vas ak mate s tym skusenosti viete mi napisat ake ste pouzili alebo ako ste to riesili? Dakujem
Odpovedať
@majkoj Tento ventil ma snimac na oboch hadiciach (privode a spiatocke) a na zaklade teploty si sam reguluje poziadavku otvorenia ventilu.
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 ani z toho mi nie je jasne na co to ma byt dobre :-D
Odpovedať
@marcel714 a ako na základe teploty rúry vie aká je teplota v izbe. Ja idem tiež do PID ale priamo v každej izbe.
Odpovedať
@neutrino @majko Ventil sa neriadi teplotou v izbe,a snima teplotu hadic koly regulovaniu prietoku.Cize prietokac je otvoreny na maximum a vsetko si riadi ten ventil.Ziadne zdlhave hranie a nastavovanie.V izbe rovnomerna teplota podlahy,ziadne pocitove rozdiely... Niekomu je to mozno zbytocne.Ja som skusil na.jednej izbe a paci sa.mi to.Tiez mam PID regulaciu termostatmi Salus a krasne to komunikuje. Len je to financne troska inde a nie za 7€/kus :-(
Odpovedať
@marcel714 áno treba centrálnu jednotku, hlavice a ovládače + snímače. Pokiaľ to človek nechce nastavovať len z mobilu.
Odpovedať
@neutrino Vlavo hore je svorkovnica co spaja termostaty v izbach a servohlavice.V izbach su termostaty a v obyvke je jeden hlavny.Ziadne centralne ovladanie a internet.Nastavil som raz a ide to stale.Akurat treba len prepinat mod kurenia a chladenia.
Odpovedať
@marcel714 Len toto nieje zonova regulácia. To je akési "automatické vyregulovanie prietoku" na základe tepelného spádu.... Somarina podľa mňa. Raz som nastavil prietoky a odvtedy som na na ne nesiahol...
Odpovedať
@megdesign Tak som jeden zeleny ventil vysrovboval z podlahovkya skusil prstom kedy ho po povele z C dostane do O veruze uz asi po 30 sec sa zacl dvyhat a po minute uz bol urcite vo vrchnej polohe
Odpovedať
@megdesign A aka je to regulacia?Ak ma kazda izba svoj termostat a je regulovana osobitne?
Odpovedať
@kollega a za koľko sa zavrel? Teplota je aká v skrinke podlahového kúrenia a aká vonku kde si ho skúšal? Veď ich mám doma... Vo vlaákne máš fotku.... Viem koľko im to trvá a je to viac ako 5 min. Sledoval som prietoky a stopoval. Podľa toho dával časovku oneskorenia do programu 😉 Ale v podstate je to jedno. Ten čas treba vedieť preto, aby sa nestalo to, že zavrie všetky vetvy a kotlove čerpadlo bude tlačiť do uzatvorených trubiek...
Odpovedať
nehovorte tu panovi co ma tieto drahe nemecke ventily, ze poliaci to maju za desatinovu cenu (Salus) - pouziva sa to hlavne na "automaticke" vyregulovanie podlahovka vs. radiatory. inak @majkoj - ty si taky "bastler" tak tebe by sa to mozno mohlo hodit - https://salus-controls.com/uk/product... ma to na vstupe 2 termorezistory, ktore potom cez nejaky lokalny cip na sebe porovnava a otvara/zatvara to servo. Neprisiel som na to, ako to funguje aj ked som si tam zapojil potenciometer a tym som skusal navodit tu spravnu delta T... ale ja som extremne netrpezlivy a prestalo ma to po case bavit - ale tak ty by si mohol mat uspech 😄
Odpovedať
@marekjahoda :-) dik za radu.Daj link,kde maju Salus za 1/10 cenu.Lebo 50€ za Salus podla mna nie je 1/10 oproti 40€ za Straub.Ale rad si dam poradit :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ooo tak to si ma prekvapil s tou cenou. ale to je termoelektricky? ci elektromechanicky? lebo tento je elektromechanicky - doba otvorenia/zavretia 30 sekund. tu ho maju po 28EUR https://sterownikitech.pl/thb23030,id...
Odpovedať
@marekjahoda A k tomu postovne a si na 50€/kus.Ak vezmes viac,tak to bude mozno v prepoctw 40€/ks. Ak by som hned bral,ze si pojdem "zadarmo" autom 400km pre to,tak.ma stoji kus 28€...to.je ta 1/10 zo 40?
Odpovedať
je to elektromechanicky ventil? ci termoelektricky?
Odpovedať
@marekjahoda https://www.deltastav.sk/servopohon-e...
Odpovedať
@marcel714 mas pravdu, desatina to nieje, ospravedlnujem sa ti
Odpovedať
Profilova fotka
@marekjahoda myslim, ze rychlejsie a lacnejsie spravim vlastny :-D
Odpovedať
@majkoj pocuvaj, nerob srandy... ak spravis vlastny, tak sa na tom zveziem. ale ja potrebujem urcovat mieru otvorenia/zatvorenia. mam uz moduly s ktorymi sa chystam na tieto ventily co som poslal ze ich budem ovladat 0-24 ale tak vies - to musim cele napisat najskor a kedze som to planoval na dlhe zimne vecery tak to bude asi az na dalsi rok 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@marekjahoda a naco ich potrebujes ovladat proporcionalne ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@majkoj uz si nasiel nejake lacne servo ventily?
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek - Siemens STP 23 alebo Honeywell MT4. vsade kde das ine, sa zasa vracias 🙂 Lacno kupovane=2x kupovane 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 mam otazku k servo pohonom EGO... ja mam NIKO elektroinstalaciu a mam aj NIKO termostaty... teraz som v stadiu, ze si musim vybrat tie elektronicke hlavice na regulaciu prietoku... no vacsinu co som nasiel su bud plne zavrete alebo plne otvorene... bol som z toho dost sklamany, lebo nechcem mat teplotne vykyvy v izbach... toto sa mi paci, len mi nie je jasne ako sa to nastavuje... Chapem, ze kupim rozvodnicu a do nej x tych servopohonov, ale co dalej? Termostat dava prikaz kedy a na kolko sa ma otvorit, ci?
Odpovedať
@mgx mas aj skusenosti s STP23? lebo to je tiez len dvojpolohovy, aj ked je moznost PDM. zaujimany je STP63, ale vsetkym treba permanentne napajanie na udrzanie stavu.
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek len ako 2cestny ventil (open/close), napr. SVI46.25+STA 23 230 V zavisi co chces a naco to chces. ak sa bavime do 30e, tak honeywell MT4 (mas verziu NO aj NC) s excell 10,12. Alebo vlastne PWMko.
Odpovedať
@vovo Nenastavuje sa nic.Nasrobujes na rozvody,prietokace otvoris naplno.Ventili napojit do svorkovnice a na rurky pricvaknut cidla (cervenu na teplu a modru na spiatocku - minimalne 5cm a viac od srobenia dole) mikrocip ventila si pk zmerani a porovnani teplot sam urci kolko ma byt ventil otvoreny.Ja ich mam zatial na skusku v obyvacke (6 okruhov) a funguju super.Podla ma vsade rovnaku teplotu (+/- 0,5°).Len v rezime chladenia treba teplotne cidla vymenit (ventil nevedel co s tym)
Odpovedať
@mgx mne sa nepaci ze kazdy ma spotrebu 2w. to bude u mna minimalne 25-27 ventilov a to je celkova spotreba cca 50w.. u serva je to zlomok, ale ta cena....
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek nepovedal si co od toho chces. otvarat a zatvarat 27 okruhov? V podlahovke?
Odpovedať
@mgx na prizemi mam 11 okruhov, na poschodi tiez 11 a v garazi 5 z toho 3 obsadene... chcel som co najmensiu spotrebu, co najmensie investicne naklady, ale nepocitam navratnost . Heslo dna pre mna: ked mas prachy tak investuj do co najnizsich buducich platieb za energie.
Odpovedať
@rapidek aj keby si ich mal vsetky otvorene 24 hodin denne, cely mesiac, tak je rec o kolko, necelych 6 eurach za mesiac?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?