Magnetické ventily na podlahové kurenie

17. apr 202150
  • @majkoj  Tento ventil ma snimac na oboch hadiciach (privode a spiatocke) a na zaklade teploty si sam reguluje poziadavku otvorenia ventilu.

• @marcel714  ani z toho mi nie je jasne na co to ma byt dobre 😃

• @marcel714  a ako na základe teploty rúry vie aká je teplota v izbe. Ja idem tiež do PID ale priamo v každej izbe.

• Sponzor fóra
  • @neutrino  @majko  Ventil sa neriadi teplotou v izbe,a snima teplotu hadic koly regulovaniu prietoku.Cize prietokac je otvoreny na maximum a vsetko si riadi ten ventil.Ziadne zdlhave hranie a nastavovanie.V izbe rovnomerna teplota podlahy,ziadne pocitove rozdiely...
    Niekomu je to mozno zbytocne.Ja som skusil na.jednej izbe a paci sa.mi to.Tiez mam PID regulaciu termostatmi Salus a krasne to komunikuje.
    Len je to financne troska inde a nie za 7€/kus 😞

• @marcel714  áno treba centrálnu jednotku, hlavice a ovládače + snímače. Pokiaľ to človek nechce nastavovať len z mobilu.

• @neutrino  Vlavo hore je svorkovnica co spaja termostaty v izbach a servohlavice.V izbach su termostaty a v obyvke je jeden hlavny.Ziadne centralne ovladanie a internet.Nastavil som raz a ide to stale.Akurat treba len prepinat mod kurenia a chladenia.

• @marcel714  Len toto nieje zonova regulácia. To je akési "automatické vyregulovanie prietoku" na základe tepelného spádu.... Somarina podľa mňa. Raz som nastavil prietoky a odvtedy som na na ne nesiahol...

• @megdesign  Tak som jeden zeleny ventil vysrovboval z podlahovkya skusil prstom kedy ho po povele z C dostane do O veruze uz asi po 30 sec sa zacl dvyhat a po minute uz bol urcite vo vrchnej polohe

• @megdesign  A aka je to regulacia?Ak ma kazda izba svoj termostat a je regulovana osobitne?

• @kollega  a za koľko sa zavrel? Teplota je aká v skrinke podlahového kúrenia a aká vonku kde si ho skúšal? Veď ich mám doma... Vo vlaákne máš fotku.... Viem koľko im to trvá a je to viac ako 5 min. Sledoval som prietoky a stopoval. Podľa toho dával časovku oneskorenia do programu 😉

Ale v podstate je to jedno. Ten čas treba vedieť preto, aby sa nestalo to, že zavrie všetky vetvy a kotlove čerpadlo bude tlačiť do uzatvorených trubiek...

• nehovorte tu panovi co ma tieto drahe nemecke ventily, ze poliaci to maju za desatinovu cenu (Salus) - pouziva sa to hlavne na "automaticke" vyregulovanie podlahovka vs. radiatory.
    inak @majkoj  - ty si taky "bastler" tak tebe by sa to mozno mohlo hodit - https://salus-controls.com/uk/product/thb23030/
    ma to na vstupe 2 termorezistory, ktore potom cez nejaky lokalny cip na sebe porovnava a otvara/zatvara to servo. Neprisiel som na to, ako to funguje aj ked som si tam zapojil potenciometer a tym som skusal navodit tu spravnu delta T...
    ale ja som extremne netrpezlivy a prestalo ma to po case bavit - ale tak ty by si mohol mat uspech 😃

• @marekjahoda  🙂 dik za radu.Daj link,kde maju Salus za 1/10 cenu.Lebo 50€ za Salus podla mna nie je 1/10 oproti 40€ za Straub.Ale rad si dam poradit 🙂

• ooo tak to si ma prekvapil s tou cenou. ale to je termoelektricky? ci elektromechanicky? lebo tento je elektromechanicky - doba otvorenia/zavretia 30 sekund.
    tu ho maju po 28EUR
    https://sterownikitech.pl/thb23030,id638.html

• @marekjahoda  A k tomu postovne a si na 50€/kus.Ak vezmes viac,tak to bude mozno v prepoctw 40€/ks.
    Ak by som hned bral,ze si pojdem "zadarmo" autom 400km pre to,tak.ma stoji kus 28€...to.je ta 1/10 zo 40?

• je to elektromechanicky ventil? ci termoelektricky?

• Sponzor fóra
  • @marcel714  mas pravdu, desatina to nieje, ospravedlnujem sa ti

• @marekjahoda  myslim, ze rychlejsie a lacnejsie spravim vlastny 😃

• @majkoj  pocuvaj, nerob srandy... ak spravis vlastny, tak sa na tom zveziem. ale ja potrebujem urcovat mieru otvorenia/zatvorenia.
    mam uz moduly s ktorymi sa chystam na tieto ventily co som poslal ze ich budem ovladat 0-24 ale tak vies - to musim cele napisat najskor a kedze som to planoval na dlhe zimne vecery tak to bude asi az na dalsi rok 😃

• @marekjahoda  a naco ich potrebujes ovladat proporcionalne ?

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Výroba krbových vložiek na individuálnu zákazku. Návrh a realizácia krbov podľa Vašich snov.
    Montáž alternatívnych vykurovacích systémov, poradenstvo, projekt v 3D grafike, klasické, ale aj najnovšie technológie. Kachliari vyučení v odbore!
    HEVOLTA predstavuje jedinečné technologické riešenia, ktoré zlepšujú kvalitu bývania a prinášajú výnimočný komfort.
    Články od našich partnerov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Akú dlažbu vybrať k historickým objektom?
    Archív článkov od partnerov