Ma niekto takyto podobny krb?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím chcel by som sa spýtať či ma niekto taky podobny krb ako na obrazku zaujimala by ma cena takehoto krbu kedze nad nim uvažujem
Odpovedať
@matlies len pri kupe toho to nekonci. Nutna je aj spravna starostlivost, spravne kurenie, v tom som zo zaciatku mal hokej, nauceny som bol inak kurit ako je spravne ako mi to potom krbar vysvetloval, ze je vhodne, ale ako sa hovori clovek sa uci predsa cely zivot 😄
Odpovedať
Profilova fotka
co by ste odporucali pri krbovej vlozke, ake otvaranie? klasika alebo vysuv? ake mate skusenosti, co je lepsie? chcel by som pocut nejake info z praxe aby som vedel, co je praktickejsie. dik.
Odpovedať
@markpp kazdy ti povie asi podla seba. Kazdemu predsa nieco ine sedi, my co mame tak s vysuvom a nemame s tym problem. Podla mna je to prakticke pri prikladani, ono je dobre si to vyskusat, ze pojdes nejake tie krby osobne pozriet a budes vidiet, ze co by tebe sedelo. Nevyhody toho osobne som nespozorovala
Odpovedať
Profilova fotka
@ifik5 ako dlho to tak mate? ci po case nie je nejaky problem zeby to islo nejako tazsie o to mi ide, lebo krb chceme dat ako dlhodobe riesenie, tak uz nech to stoji za to.
Odpovedať
@markpp jediná výhody z akýmkoľvek výsuvom je menšie nebezpečie zadymenia, ale po čase bude problém s tesnením, dvierka treba otvárať až vtedy ked sú len uhlíky, ja neprikladám vôbec a horí i 10 hod, len treba vedieť naložiť správnou skladbou dreva a zapáliť zvrchu
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu "jediná výhody z akýmkoľvek výsuvom je menšie nebezpečie zadymenia, ale po čase bude problém s tesnením" Nemáš pravdu, vložky, ktorým sa dvierka odsúvajú od korpusu vložky, čiže najprv odskočia a potom sa vysunú, týmto problémom absolútne netrpia.
Odpovedať
@markpp Cez styri roky je to uz, co mame a vsetko v poriadku, nemam pocit zeby isiel nejako tazsie alebo cosi. Mne sa to viac pacilo to prevedenie krbu takto ked je to a teda neni problem zeby zadrhavalo cosi alebo tesnilo, vsetko fajn. Ale tak je na kazdom kto co preferuje. 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu preco myslis, ze by mal byt nejaky problem s tesnenim? tak to ako prikladat, ako rozkurovat to hadam by som sa priucil, hadam by mi niekto vysvetlil, ze ako na to aby dobre bolo, aby som nemal zadymene sklo a neminul vela dreva 😄 @reward tak podla teba je vysuv dobrou volbou? zo skusenosti? @ifik5 ano to chapem, ze je to na kazdom, len nam teda ide najma o tu prakticku stranku, aby nam dobre sluzil, lebo teda mame radi ohen a chceme si urobit aj doma taku atmosferu v zime, ako dlho trvala u teba stavba krbu?
Odpovedať
Profilova fotka
@markpp realizujem krby od roku 1992, čiže 30 rokov... výsuv je pre mňa najlepšou voľbou... myslím ale kvalitný výsuv typu HOXTER, BRUNNER, SPARTHERM
Odpovedať
@markpp Chapem to, tiez som chcela krb preto, ze vecer ohen, vinko, dobra kniha, pukanie dreva, ma to svoje caro, je to darmo, ja to milujem. Za dva dni sme mali krb postaveny a mohli sme kurit. Najdlhsie nam z toho celeho procesu trvalo kym sme sa rozhodli, ze ake presklenie akoby sme to chceli 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@reward aka je zaruka na tieto znacky? @ifik5 to potom nebolo dlho, to je fajn, aky typ mate? sklo z dvoch ci z troch stran? pozeral som aj take aj take, ale neviem ci nejaky zasadny rozdiel je medzi tym pri pouzivani
Odpovedať
@markpp rozdiel je pri ukladaní dreva do vložky o sklo sa nemôže oprieť a čím viac skla tým je síce viac vidieť plamene ale sa znižuje účinnosť
Odpovedať
Článok sa načítava...
@markpp máme presklenú z dvoch strán, páči sa mne osobne aj z troch, ale nebolo by z tej jednej vidieť do krbu, pretože sme ju dávali do rohu a nebolo by to dobré a toto presklenie z dvoch je pre nás také optimálne, aj vidíš oheň, aj sa ľahko nakladá drevo, dobré je mať aj takú nejakú predstavu o umiestnení a tiež myslieť na prívod vzduchu, my sme dávali z vonku, aby zbytočne nám krb nebral vzduch z vnútra
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu ale cez to sklo dobre sala to teplo aspon nie? @bianka001 to je logicke, ked sa to nedalo, ze to nebudes davat, nam akoze sa tiez kadeco paci, inspiracii je po nete velmi vela, to kazdu chvilu pozerame, lebo teda uz sa zamyslame aj nad tym, ze ako by mal vyzerat, ze ci dame potom daky obklad nan alebo nejaku omietku alebo co, ale to sme uz s myslienkami a planmi relativne daleko 😄 aha, dakujem za info o tom vzduchu, vy ste si krb sami robili?
Odpovedať
@markpp ten vzhlad, to prides na to, ze to je to najposlednejsie, to este cas mas nad tym rozmyslat.
Odpovedať
@markpp keď tak, tak nejaký kamenný obklad, to je momentálne vec, ktorá sa mi páči a je to nadčasové, dobré je ale myslieť na to, aby ten krb bol taká jednoduchá, nadčasová záležitosť, že nie nejaké veľké špeci výmysly 🙂 nerobili, robila nám ho firma a to sme vlastne len dohodli aký typ, aj akú obostavbu, urobili nám cenovú ponuku a sme sa rozhodli
Odpovedať
@markpp dobré je za mňa čo môžem povedať vyvarovať sa takých tých krbov z obchodov ako je mm a podobne. Síce ceny vábivé, ale tam to aj končí. Krb má byť kvalitný a najmä kúrenie v ňom bezpečné. My sme si takto prikúrili keď sa schladilo.
Odpovedať
@kunver to je rada asi ako ...nekupuj si rozky tam a tam ale tam a tam a pritom to vsetkym vozi jedna a ta ista pekaren do okolia ...
Odpovedať
@shadowmilan nie je to celkom tak, s takýmito vložkami z obchodov takýchto veľkých kde majú kadečo viem, že majú problémy aj samotní krbári. Málokto sa ti chytí toho, že ti to urobí keď nemá skúsenosti so značkou.
Odpovedať
@kunver môj milí ten dôvod je úplne iný, krbár má zmluvu a získa lacnejšiu vložku, zarobí i na jej kúpe, je to bežná množstevná zľava, neexistuje nebezpečná vložka, to by mal výrobca problém, to je ako teraz pri autách dobre sa predávajú len najdrahšie, výrobca zarobí najviac a kupuje to taký čo má prachy stále dokonca teraz zarobil viac
Odpovedať
@duzu áno, ale keď si človek netrúfa sám na stavbu krbu a takto by si vložku kúpil tak má problém nájsť niekoho kto mu ju obostavia a zaručí sa za to. Aspoň teda keď som ja vyberal, keď som sa rozhodoval, tak s tým bol problém, čo som zisťoval.
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu ..toľko nezmyslov v jednej vete 🙁
Odpovedať
Profilova fotka
@bianka001 a take veci ako revizia komina, aby toto bolo vlastne vsetko jak ma byt, tak to potom zase zvlast ste si? co vsetko treba okolo toho aby som mohol vlastne kurit v pohode bezpecne aby aj poistka sa mi na to vztahovala keby nieco? @kunver presne pre tento pohlad sa na to uz tesime, ako casto musis cistit to sklo, ze je zanesene?
Odpovedať
@markpp pre poisťovne stačí štempel od kominára, ten kontroluje fušerinu i toho nado mnou, sklo sa pri správnom kúrení nezanesie, stačí ho utrieť obrúskom
Odpovedať
Profilova fotka
To sklo pokial spravne rozkurujes, tak by nemalo byt nejake zacmudene, je to z velkej miery o tom sposobe kurenia. My ked ho cistime, tak len jemnym popolom a vlhka handra a nic viacej.
Odpovedať
@markpp zvlášť nie, nám to všetko firma zabezpečila, my sme si nemuseli nič a nikoho naviac zháňať a niečo dávať robiť, všetko nám urobili tak aby sme krb mohli používať a aby to bolo bezpečné, aj revíziu komína nám zabezpečili všetko, aby sme nemuseli okolo toho chodiť, dosť sme mali chodenia okolo iných vecí na dome, čiže toto nám veľa energie ušetrilo
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu dakujem, nemal som predstavu, ze co treba pri krbe aby to bolo OK, aby s tym nebol problem, predsa len poistenie je dnes samozrejmost, tak nech mam istotu @jp9 ziadny cistiaci prostriedok teda netreba? spravnym rozkurovanim mas co na mysli? @bianka001 to ano to chapem, to sa stava, ale tak aspon pri niecom ste mali klud, ten krb co mas tak to je liatina? alebo aky material?
Odpovedať
@markpp vo vložke je najlepšie rozkurovanie opačne, naspodok hrubé klátiky mám narezané podľa rozmeru vložky, na to priečne len o niečo menšie na vrch tenšie mäkké zapáliť zvrchu podpaľačom, alebo pevným liehom, treba správnu skladbu dreva a naukladať tak aby prehorievalo postupne, horí i 10 hod, vtedy nevzniká dym ktorý by bol pred sklom vtedy sa znečisťuje sklo, najlepšie spaľuje pri najvyššej teplote, to má len vložka pri ktorej sa vzduch na horenie ohrieva v plášti vložky, zadaj do google ako kúriť vo vložke a máš kopu návodov podľa rôznych konštrukcií
Odpovedať
@markpp tak stáva, len tak sme nejako dúfali, že proste nám pôjdu veci ako po masle, že nebudeme musieť kadejakých majstrov naháňať, ale človek mieni a potom to úplne inak vypáli, ale tak zvládli sme, to je hlavné 🙂 nie, liatinu sme nechceli, oceľovú máme, znesie viacej a nie je citlivá na vlhkosť, keď je rozpálená
Odpovedať
Profilova fotka
@markpp sposob ako rozkurovat ti tu uz napisal. Je to opacne ako je mnoho ludi zvyknutych. My nemame nic na to specialne, ono ked spravne rozkurujes, ze ti to nedymi nejako moc, tak nie je dovod na to aby si mal to sklo nejako velmi zacernene zeby bolo nutne priam jeho drhnutie alebo cosi.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?