kúrenie zimná záhrada

21. jún 2019110

Poraďte prosím kúrenie do zimnej záhrady, zatiaľ nie je terasa ešte zaliata, plánujeme ju zaskliť. Tak zvažujeme aj podlahové kúrenie ako je v dome.
skúsenosti ? dakujem

 • @alla12345  A máš pod terasou tepelnú izoláciu? Lebo ak nie, tak podlahovým kúrením budeš vykurovať našu matičku zem a nie zimnú záhradu.

 • @chrobak7  ano je to naplanovane..samozrejme..

 • @alla12345  susedia dali do zimnej záhrady klímu. Ak chcú prikuria, ak nie, je tam ako v zimnej záhrade.

 • Sponzor fóra
 • @alla12345  TAk potom tam môže byť aj podlahovka. Ale ja by som to skôr riešil teplovzdušným ventilátorom. Predsa len - tá zimná záhrada nemusí byť non-stop vykurovaná. A ten ventilátor to vykúri rýchlejšie, keď budeš potrebovať.

  Ak to chceš vykurovať trvale, tak by som asi dal radiátor alebo ešte lepšie register popri sklenenej stene. Podlahovka mi tam nejako nesedí.

 • @chrobak7  vieš mi poslať aj nejaký link? v podstate bude susedit s obyvackou, kde je krb
  ved aj podlahove vies nastaviť na kurenie ako chces..ale necham si poradit..

 • @alla12345  Aký link cheš?

 • My máme krbové kachle, spokojnosť. Ak chceme vykurujeme ak nie, tak n8c sa nedeje. Je to tak naša druhá obývačka bez telky a viac menej tam prijímame všetky návštevy 😉

 • @alla12345  ja mam. Zimnú záhradu otvorenú. Po celej dĺžke podlahový fancoil a na ďalšej strane vykurovací lavicu. V podlahe elektrické drôty na termostat. Fancoil a lavica du vykurované teplovodne na obyvackovy termostat. Záhrada je otvorená a súčasť obývačky rozmer 4,5x3m...

 • @alla12345  samozrejme, ze najlacnejsi variant ak mate v celom dome podlahovku je natiahnut jeden okruh aj do tej zimnej zahrady... nemate co spekulovat, Podlahovku si dajte natahat hustejsie pod okna 5cm rozostup, stred 10cm a k domu moze byt 15cm. Ja by som volil teda tento variant a ziadne vymyslance a dodatocne zhananie ineho zdroja tepla... nema vyznam 🙂

 • @daralbajda  ano.. aj ja si to tak predstavujem.. lebo dom je do L a vychody z domu mame 2 do zimnej zahrady..ciže aby sme to vyuzili celorocne.. sklá by som chcela komplet aby sa dali v lete otvarat..

 • My zimnú záhradu vykurujeme ventilátorom. Máme nastavené, že pri poklese teploty pod 6°C sa zapne a potom znova vypne. Takže sa zapína len keď vonku prituhne. U nás na dolniakoch ide len počas občasných mrazivejších období a hlavne v noci, lebo cez deň sa aj od slniečka záhrada vyhreje.
  Ale zasa závisí od rastlín, aké tam chcete zimovať. Ja tam mám olivu, rozmaríny, figu, muškáty, mala som hortenziu v koflíku (už je v zemi) a tohto roku budem zimovať a limquat, ale tomu by tiež malo tých 6°C stačiť. A potom, či ju plánujete využívať aj spoločensky. Keď je jasno, tak aj u nás sa tam pohodlne piť kávička, ale inak je to pomerne nehostinné prostredie 🙂.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Slovenský výrobca fotovoltaických systémov na výrobu tepla a chladu.
  Nové energetické systémy pre nulové domy.
  Kachliarstvo a krby, predaj krbových vložiek, biokrbov, sporákov, internetový obchod, rekonštrukcie interiérov
  Výroba a predaj kvalitných drevných eko brikiet LES, predaj výberových eko peliet LES v kvalite A1 a A2, predaj doplnkového sortimentu.
  Články od našich partnerov
  Produkty pre fasády JUBIZOL – riešenia s odporúčaním.
  Kúpeľňu „zaveste na stenu“ a starosti s údržbou na klinec
  Odstrihnite sa od zateplenia
  Archív článkov od partnerov