Kurenie na tuhe palivo plus tepelne cerpadlo plus rekuperacia

Dobry deň,potreboval by som poradiť ohľadom kúrenia.Onedlho by som chcel do domu instalovat kúrenie ,jedna sa o bungalov rozmer 15x11,obytná plocha zhruba 150m2 vyska stropu 2.6m,planujeme podlahové kúrenie,plyn nemáme,mam prístup k lacnému drevu tak sme sa rozhodli pre tuhe palivo so splinovacim kotlom a 1000l nadrzou,rozmyslal som ze ako zalozne kurenie a kurenie v prechodnom obdoby by som pouzival neake lacne tepelne cerpadlo(v dome nebudeme mat ziaden krb) ,do domu by som chel aj rekuperaciu vzduchu.moja otazka znie ci je to neko realne skombinovat a ci vobec to ma zmysel takato kombinacia.Dakujem za reakcie
Odpovedať
@buxi keď zistíš ako lacno ti vykúri TČ už sa ti nebude chcieť rúbať drevo. Hlúpy nápad takáto kombinácia
Odpovedať
no drevo mam v podstate zadarmo,ide tiež o to že až tak mi nevadí práca: rezať rubat ukladať drevo,s tým problém nemám,radšej budem rubat drevo ako cumiet cely den do telky.ide oto ze ako zalozne kurenie som rozmyslal nad Tc nic extra drahe,aby som si s tym prikuril ked budu jeden,dva chladnejsie dni a v lete popripade aj chladil.
Odpovedať
Profilova fotka
@buxi ked budu najtuhsie mrazi tak si mozes prekurit aj drevom ked nebude mat TC taku učinnost je to fajn :)
Odpovedať
@buxi tak zmysel to ma a akumulacka predlzi aj zivotnost kompresora menej castymi startami. Normalne osadite 1000l akumulacku Do nej napojite drevokotol a aj TC. Z vrchu bude dalsie cerpadlo vytahovat teplo bud ho bude riadit regulacia TC alebo obycajny termostat z domu. V pripade ked zakurite drevom kompresor TC ani nezapne kym budete udrzovat teplotu v aku nad nastavenych trebars 45C na TC. Tych 1000l Vam aj tak TC nebude ohrievat. Treba ho napojit do hornej casti aku a tych 300l staci.
Odpovedať
@gkrivanek je to komplikovane na instalaciu???a co ta rekuperacia da sa neako s tym prepojit alebo ju nechat ako samostatnu jednotku a nech iba vetra??
Odpovedať
@buxi Presne takto mám riešené kúrenie ja, len rozdiel je v tom že kotol mám Viadrus a akumulacku 800l. Zo začiatku sme kúrili väčšinou drevom, čerpadlo bol iba sekundárny zdroj tepla. V súčasnosti je to presne naopak, drevom kurime iba cez víkendy alebo keď je niekto doma cez deň. Tiež mám drevo takmer zadarmo tak prečo ho nevyužiť. Čerpadlo necykluje zatiaľ cez jedinej pôruchy už 10 sezónu, iba jediná návšteva servisaka, doplnenie chladiva a výmena ventilátora.
Odpovedať
@buxi ak si kupite TC od znacky viessmann vitocal 200 vku tak k nemu mozete pripojit vitovent a riadit vsetko jednym systemom Ale skor by som rekuperaciu vynechal a pripojil k nemu fotovoltaliku vitovolt:)
Odpovedať
@buxi takto nejako by som to zapojil , ale nie je tam riešený ohrev teplej vody
Odpovedať
chýba tam obehové čerpadlo do podlahy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@rocky11333 Caw ,tiez riesim prerabku kurenia ,ze by som si ponechal moznost kurit s drevom a zaroven dal aj tepelne len ja by som nechcel mat nadrz a tak sa chcem opytat,ze princim zapajania je ten isty ? taktiez mi vies povedat kolko ta vyslo to tepelne cerpalo aj s montazou a ci to funguje aj pri -20?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?