Ktorý kotol vybrať? GEMINOX THRS 1-10 alebo VITODENS 200 1,9-13kW

Ahojte vedeli by ste mi pomôcť s výberom kotla na kúrenie a ohrev vody, zásobník bude 120L. Dom má 103m2 obytnej plochy. Podlahové kúrenie v podlahe 18cm zateplenia. Obvodové steny POROTHERM 30 a zateplenie 20cm EPS. Okná trojsko. Strop keramický s betonom a tam bude ešte zateplenie 25-40cm. To ešte musíme prepočítať. Tepelné straty by mali byť okolo 4000W. Ďakujem
Odpovedať
@evatothova odporucam si stiahnut od danych vyrobcov navod a precitat hlavne obsluhu a porovnat. Za dalsie skuste pouvazovat ci nestaci kotol z integrovanym zasobnikom, netreba k tomu kotolnu XYZ dalsich veci, len sa to napoji na podlahu a TUV, pri tak malom dome uplne staci KK z integ.zasobnikom, aj ked ten kotol ma cca 40l zasobnik nestane sa, ze by nesla tepla voda, ten kotol to z prehladom dohreje, dalsia vyhoda je, ze netreba prekurovat zasobnik kolu legionele, teda aspon nie tak casto ako pri velkych zasobnikoch, lebo tu sa ten obsah meni docela rychlo. Urcite KK z co najnizsim spodnym vykonom ked to ma ist na podlahovku ;-) Skuste si pozriet a porovnat aj viessman 222w, alebo baxi nuvola platinum.
Odpovedať
@quakdafak kotolnu máma,je tam dost miesta, tak ten zásobník vadiť nebude :) 40L zásobník by zrejme stačil pri rozumnom používaní ale pri 2 deťoch neviem neviem :)
Odpovedať
@evatothova GEMINOX THRS 1-10 je asi najlepsia volba aj ked potrebne do toho dotlacit zasobnik na TUV. 40L zasobnik uplne staci aj pre 5clennu rodinu a to teplou vodou ani trochu nesetrime ;-) Z toho strach mat rozhodne nemusite.
Odpovedať
@quakdafak 110l zásobník bude stačiť pri GEMINOxe pre 4 členov predpokladam, vačší je asi zbytočný
Odpovedať
@evatothova vacsi nema absolutne zmysel a urcite to bude z prehladom stihat dohrievat ten kotol, aj ked tento ma len 9,5kW horny vykon, ja mam kotol (baxi) orezany z 24kW na 10kW a stiha to v pohode, ale mam len sprchy.
Odpovedať
Profilova fotka
rovno zober s integrovaným zásobníkom. My máme THRi 2-17 so 70l integrovaným nerezovým bojlerom, sme 6-členná rodina a ešte sa nestalo aby nestačil.
Odpovedať
@sgt ahoj a domček má akú plochu, akú tepelnú stratu? THRi má spodný výkon 2,5(2,7kW) teraz je tento model: https://www.geminox.sk/produkty/kotly...
Odpovedať
@evatothova máme thri 09-10 s integrovaným zásobníkom nerez 120 L, zatiaľ s pohode sme 4-členná rodina. Ešte by som sa pozrel či máte servis v mieste bydliska alebo v jeho blízkom okolí. Geminox má dosť slabú servisnú sieť, a nie všetci tomu produktu rozumejú.(vlastná skúsenosť)
Odpovedať
@maros11 aký model to máte? lebo thri 09-10 ujo google nepozná :)
Odpovedať
thri 0,9-10 to je predchodca thrs 0,9-10, len teraz majú až 2,7-17 myslím, moc to už nesledujem @evatothova
Odpovedať
ešte jedna podotázka: takáto zostava: -kondenzačný kotol -zásobník vody 120L -vonkajší snímač -izbový regulátor -odvod spalín cez strechu 60/100 -expanzná nádoba 18L pre vykurovanie -expanzná nádoba pre TÚV -magnetický odkalovač -cirkulačné čerpadlo DAB SAN -pripojovací a podružný materiál -vykurovacia voda podľa STN-VODAB -montáž a uvedenie do prevádzky cena za komplet ak berieme do úvahy GEMINOX by mohla byť koľko? 4600?5600?
Odpovedať
@evatothova za uvedenie do prevádzky som platil 300€, druhý si pýtal 600€ v tej dobe (2015), kotol ma stál 3080€, dokupoval som poistný ventil, expanznú nádobu na TUV, plus nejaký filter a bižutéria. Dymovod som si kúpil zvlášť geminox mal 125/80 priemery myslím. Cirkulačné čerpadlo som dorábal neskôr pri servisnej prehliadke.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@evatothova za 1700,- si kupite Baxi nuvola platinum, k tomu kolisku a zaslepku do kotla, vonkajsie cidlo to je cca 2000 + komin odhadujem 100,- uvedenie do prevadzky zalezi od servisaka ale odhadujem to na 100~200,- + montaz... cca do 2500,- ja mam vykurovanu plochu 112m2, podobnu tepelnu stratu, v podstate parametrovo ako THRi 2-17 o 30l mensi zasobnik ale zas o 1000,- lacnejsi... vyhoda tychto kotlov z integrovanym zasobnikom je, ze vsetka henta kotolnicka haved hodpada a ma to vsetko v sebe, jedine, ze mate viac rozdelovacov, potom by uz dake tie kurenarske prvky mali zmysel, ale inac to zmysel nema a usetri to nemale peniaze, kedze to taketo kotle maju vsetko v sebe, takze aj keby to bol geminox napr. THRi 2-17, tak k nemu staci dokupit: -vonkajší snímač -izbový regulátor -odvod spalín cez strechu 60/100 -magnetický odkalovač -- neni nutne ale tiez som si ho dal -cirkulačné čerpadlo DAB SAN -pripojovací a podružný materiál -vykurovacia voda podľa STN-VODAB -- ja tam mam obycajnu vodu a fungujem, ale nemam geminox :-D -montáž a uvedenie do prevádzky
Odpovedať
@quakdafak Treba mysliet na to,ze ten zasobnik treba pravidelne cistit od vodneho kamena,co sa jednoduchsie robi u externeho.Ak to vsak bude robit servisak pri kazdorocnej prehliadke,uzivatelovi to moze byt jedno.Len si na to treba dozriet.
Odpovedať
@dusan72 pravdu mas ;-) len si neviem celkom dobre predstavit ako budes cistit, alebo ako servisak, nechcemicky cisti alebo bez ultrazvuku cisti nadobu z dvoma 1/2" dierami :-D, jednoduchsie je pouzit filtracnu vlozku zo zmakcovanim vody ak ma niekto tvrdu vodu. Ja som to necistil za 5rokov ani raz a zatial fungujem bez problemov, ale mozno zajtra uz nebudem :-D to nikto nevie. Este stastie, ze nemam tvrdu vodu :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@quakdafak - Baxi Platinum ma aktivnu zinkovu anodu (anodovu ochranu). Skor doporucujem kotol pri kazdorocnej kontrole aj anodu otvorit a skontrolovat stav, v pripade potreby vymenit. Ak nad kotlom nemas miesto, su aj take tie spekackove verzie anody.
Odpovedať
Profilova fotka
@evatothova ako som pozeral tak Geminox s integrovanymi zasobnikmi je az od spodneho vykonu 2,7kW co je pre vas asi uz vela pri takom malom dome a tepelnej strate. Ja mam obytnu plochu skoro 200m2, rekonstrukcia stareho 60 ročného domu, izolacia 15cm EPS, okna dvojskla. K tomu integrovanemu fakt nic netreba, pripojis teplu/studenu kurenie, teplu/studenu TUV, plyn, plastovy dymovod, expanzku a elektriku 8-) Neviem ale preco tu kazdy uvadza cirkulacne cerpadlo, ja ziadne externe nemam (kotol ma vlastne) a nikdy nebol problem s vykurovanim.
Odpovedať
@quakdafak Ano,mas pravdu,integrovany zasobnik je len nadoba bez vymennika-ten je externy-doskovy.No pri tvrdej vode sa zanasa zasa ten,a treba ho pravidelne chemicky cistit.Mne osobne zmakcovac pomohol ciastocne v tom,ze kamen v bojleri je vyrazne maksi,nedrzi tak pevne,ale stale tam je.
Odpovedať
@mgx to som ani nevedel, nakolko som to az tak neriesil, ale dava to zmysel ze to tam davaju, kedze davaju tieto elektrody aj do lacnych boilerov v elize, Geminox bude na tom asi obdobne, teda je pravdepodobne ze vyssie triedy kotlov to budu mat taktiez. @dusan72 mne to riesi servisak, takze sa o to nestaram, mam stastie v tomto pripade, ze nemam tvrdu vodu. @sgt ja mam podlahu zapojenu bez externej expanzky kedze Baxina ma expanzku pre TUV aj UK cize dve. Takze staci len prisrobovak na rozvody ako si pisal UK, TUV, plyn, komin. Ten balast okolo toho firmy davaju len koli zisku material a hlavne praca navyse.
Odpovedať
Profilova fotka
@evatothova ak sa rozhoduješ medzi týmito dvoma tak Geminox. Ak ešte len hľadáš pozri Wolf CGW-2
Odpovedať
@poliacik321 este sa len rozhodujeme. Este sme dostali typ na Vailant exclusive. Spodny vykon 1,9 https://www.vaillant.sk/pre-zakazniko...
Odpovedať
Profilova fotka
@quakdafak V Geminoxe mam tiež jednu internú expanzku, ale teraz neviem ci na TUV alebo UK.
Odpovedať
@evatothova ja som si vybral kotol Fondital Antea 12 KRB. Výkon má 1,2-12 kW. Zatiaľ kúri 5 rokov bez poruchy...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?