Ktoré TČ

Zdravim, potreboval by som poradit od ludi, ktory sa vyznaju, ktore TČ je lepsia volba. Buderus WPLS 8,2 za 4950 € Viessmann Vitocal 200-S za 6130 € V cene je TČ, 300 litrovy zasobnik,ekvitermika, funkcia chladenia, zapojenie, spustenie. A este otazka, ci sa oplati priplatit 70 € za hydrocyklonovy magneticky mikrofilter, resp. naco sluzi. Vdaka
Odpovedať
@ricir viessmann ma lepsiu regulaciu. Lepsi kompresor a je to vyrabane a skladane v nemecku.
Odpovedať
@gkrivanek a ten mikrofilter? oplati sa alebo co to je lebo to mam ako doplnkovu polozku?
Odpovedať
@ricir tak ak naplnia system upravenou vodou + pridaju biocid nieje extra potrebny.
Odpovedať
@gkrivanek prisla mi dalsia ponuka na Daikin 8 kW tepelné čerpadlo - 230 L Altherma 3 - R32 za 6800 €. stale je najlepsia volba ten viessmann? dik
Odpovedať
@ricir ja robim len viessman takze tak.
Odpovedať
No tak Daikinaci , ! Nevyjadrite sa ? :)
Odpovedať
Profilova fotka
Mame Viessmann - tusim presne co riesis ty. U nas spokojnost, montovala to sikovna firma. TC je kurenie, chladenie, ohrev vody. Jedina vec nas hneva, ze mame hlavny ovladac na zlom mieste - mali sme ho dat do spalne, ktora je najchladnejsia. Umiestnenie doporucil Viessmann
Odpovedať
@janopopovec ale kludne 😉 mam presne Daikin Althermu 3 8kW so vstavanym bojlerom 230L bez dalšej aku. V prevadzke je zatial 13 mesiacov a som spokojny so spotrebou aj ako pracuje. Dolezite bolo spravne nastavit ekvitermicku krivku aj teploty a cas ohrevu TUV. Minule leto som obcas aj chladil podlahou, fungovalo dobre len netreba nastavovat priliz nizku teplotu vody aby nevznikal kondenz. Cena za tc aj s montazou bola takmer rovnaka ako pise @ricir
Odpovedať
@lenka_21 ake rocne naklady na kurenue a TUV mate ak smiem vediet, vykurovana plocha a teplota na ktoru kurite?. Dakujem
Odpovedať
@lenka_21 nemas prosim nejaku fotku technickej, kolko miesta zabera ? a ako dho ho mate spustene ?
Odpovedať
@ricir ono to moze zaberat aj stvrt garaze aj aj 1m2 vsetko zalezi v akej konfiguracii sa to bude montovat
Odpovedať
@lenka_21 aj mňa zaujma mesačne náklady ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@janopopovec mam celkovu sumu za elektriku a tu platime 85 eur mesacne. Sme prevazne 5 clenna rodina, mame mensie deti, takze periem a susim denne, mycka ide 1xdenne plus bazen 3,5x8, zavlaha cca 5a zahrada. Garaz a domcek tam sa tiez zvykne svietit, podlahova plocha cca 180m2. Kurime aj chladime. Nijak sa neobmedzujeme, takze niekedy ked si nevsimneme v detskej svieti svetlo aj pol dna 😞 a deti v lete behaju dnu/von nonstop, takze je tam aj unik chladu. Mame vonkasie rolety, tie zatahujeme, aby nesvietilo priame slnko dnu. Mame ratany aj presah strechy, takze nam az tak v lete velmi neprazi, ale uplne sa tomu vyhnut neda. 3 izby su na severovychod, 1 juh, obyvka juhozapad, kuchyna juhozapad, zapad. Z kuchyne je terasa, zastresena, takze tam ak svieti tak len zapadne slnko 😂 Prepac, ze sa tak rozpisujem, ale toto vsetko ma vplyv na elektriku. Manzel sleduje mesacnu spptrebu a aj zapisuje. V izbach kde spime kurime na 19-20, izby kde fungujeme 23-24, kuchyna 22 - ta sa od varenia vyhreje. V kupelke mame okrem podlahoveho kurenia, elektricke radiatory, mame 2 kupelky.
Odpovedať
Profilova fotka
@ricir mame to takto a odfotila som aj cisla TC a kotla...
Odpovedať
Profilova fotka
@pirhina mrkni moju odpoved @janopopovec
Odpovedať
@lenka_21 ja ked si zoberiem ze my platime za elektrinu 89eur a to kurime drevom teda roboty a bordel z toho.tak som cim dalej presvedcena naozaj ist do toho tc a este ked vidim tie pekne kotolne.jaj no nic pojdeme buduci rok do toho.Kolko vas to vyslo na komplet.
Odpovedať
Profilova fotka
@ricir byvame 4 rok, technicka ma sirka 2,5x3,05 dlzka. Zabera to asi 2 m sirka a do priestoru neviem, ale max 1 m. Hned vedla zasobnika mam dvere z ktorych viem vyjst von a dat aj na vetracku, kedze tam mam na druhej stene pracku, na tej susicku a este vedla vysoku policovu stenu. Povodne som chcela vylevku a umyvadlo sem, lenze kvoli chladeniu sme dostali zasobnik a uz sa to nevmestilo 😬 Nevadi vodu mam na terase a aj vo vonkajsom WC.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 toto asi nebudem vediet povedat, lebo tak firma na robila kompet TZB od zaciatku az po koniec. Este aj sanitu montovali. Mala som to volakedy v tabulkach, ale to by som sa musela hrabat v PC. Viem, ze na TC sme mali dotaciu - riesili sme to vsetko pred 5 rokmi...
Odpovedať
@lenka_21 spravna montaz s tou akumulackou:)
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek sice netusim co je akumulacka, ale dik 😂
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec @emilia25 @pirhina @ricir este treba ratat cenu za servis a to platime cca 180 eur rocne, co nie je mala suma. Chodia s Viessmannu a oni nas vzdy kontaktuju.
Odpovedať
@lenka_21 toto hej to mi vraveli, že nejakých 180€ každý rok a záruka je 5 rokov na nato.
Odpovedať
@lenka_21 ja za Stirebel platim 120/ r a to som myslel ze su najdrahsi. ale nemusi byt. Chlap pride zoberie vzorky vody so systemu otrstuje, otvori obal vonku skontroluje ci neunika chlafivo, preneria prudy na kabloch ci ukazuju dobre, chybove reporty v archive ak su. Takto si to skontrolujem aj ja, mozno este tento rok necham a potom im kaslem
Odpovedať
@lenka_21 myslim ze za take parametre domu a platby mozete byt pravom hrdy. Ten Viesmann je fakt dobry.
Odpovedať
@lenka_21 mate peknu robotu aj pekne cisla ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?