KRB VODNIK na KLUC

nejake recenzie, kontakt ? vychodne Slovensko dakujem
Odpovedať
A to len tak ? Ziadne specifika ? Ako primar , sekundar, do noveho stareho ? Do radiatorov ? Podlahovky ? Vykon ? Strop ceny ? Obyvajne alebo profi riesrnie ? Teplovzdusny , akumulacny, mastencovy ? Hmmm. Preto zrejme ziadna reakcia zatial...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Zdravim , ja chcem ísť do tejto https://www.krb-pec.sk/kratki-zuzia-1...
Odpovedať
@petercadca tá vložka je viac na parádu pre relax v dvoch miestnostiach, veľa tepla bude sálať cez 2 sklá, ak by som chcel kúriť drevom pre vodu tak splynovací kotol +AKU do kotolni a tam i obdeň kúriť , v obývačke kúrim na parádu ked mám náladu
Odpovedať
@duzu prečo by to nemalo fungovať ? Keď to bude vodník plus aku ,myslím že to je to isté ako pec plus aku , isto lepšia investícia ako obyčajný teplovzdušny krb . Ktorý vykuri tak Max dve miestnosti ..
Odpovedať
@petercadca fungovať to bude no pôjde veľmi málo výkonu do vody, práve pre 2 veľké sklá je málo účinná celá,nikdy nebude spaľovať plyny z dreva a veľa tepla do komína, teplovzdušný krb mi vykúri celý dom 120m2 bez elektriny, slúži ale viac pre relax a len ako záloha ak vypadne el
Odpovedať
@duzu takže radšej ísť do teplovzdušnej vložky ? Ale to presklenie z oboch strán mi vyhovuje kvôli tomu že z druhej strany je technická miestnosť .
Odpovedať
@petercadca a načo je do technickej sklo? tam stačia dvierka na prikladanie a v obývačke len sklo bez otvárania, teplovzduch je výhodnejší ak je všetko na krátku vzdialenosť, krb v strede, dá sa regulovať množstvo tepla do jednotlivých miestností, prebytok tepla uložiť len do pevnej akumulácie a vznikne tak hybrid, ukladanie tepla do vody je výhodnejšie pri väčšej vzdialenosti a prebytok ukladať do nádrže napr. na ohrev vody, no vtedy by sa muselo kúriť stále a vybrať k tomu vhodnú vložku ktorá takú záťaž vydrží
Odpovedať
@duzu neviem či je aj taký krb s pevným sklom... To je ten problém mám bungalov v dĺžke 18m a krb je v pravej časti po 5 metroch , takže do zadu do izieb by to teplo ťažko dorazilo ... A máte nejaký typ na vložku ?
Odpovedať
@petercadca prečo nie radšej splynovací kotol, ked máš TM?ten je len na rozvod vody i pre denné kúrenie, taká vložka sa nájde z google napr. táto vložka.https://www.krb-pec.sk/667-bef-twin-8-aquatic-ii/
Odpovedať
@duzu ten splinovaci kotol musí byť napojený na nejakú bombu či akým štýlom to splinuje ?
Odpovedať
@duzu Ako chceš čistiť sklo bez otvárania. Zdá sa mi to nedomyslené.
Odpovedať
@petercadca splynovací kotol má dve spaľovacie komory v prvej sa pri horení dreva vytvára viac plynov pri nižšej teplote, v druhej horí plyn pri vyššej teplote, pozri cez google ako to funguje, sú tam i obrázky,sklo vyčistíš cez prikladacie dvierka, i ked je to obťažnejšie, treba kúriť tak aby sa znečistilo čo najmenej
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?