Kotol Protherm Tiger sici a unika voda, ktoru nevidiet

Zdravim, mam zapeklity problem s kondenzacnym kotlom Tiger 24 KTZ 17. Nepouzivame vobec vodu, ani studenu a vodomer sa toci. Kotol sici a prestane ked zastavim privod vody. Ked chytim hadicku iducu z 6 bar cerveneho ventilu, tak citim ako v nej preteka voda. Ked zastavim privod vody, necitim to. Z inej diskusie mi to vychadza, ze sa priepustny ventil pokazil a nedrzi absolutne vodu, alebo mam vysoky tlak. Teple voda je minuta, uz tecie iba s malym prietokom z tocky, cize kotol je skoro prazdny. Uz ked otocim privod vody minimalne (teda tlak nemoze byt predsa vysoky) tak voda hned preteka cez hadicku. Moze to byt nieco ine ako ten ventil? Otocit s nim nejde. Na vysoky tlak mi to nevychadza. Vdaka za kazdy napad.
Odpovedať
Je to ten - poistný - ventil. Daj foto “širších vzťahov” okolo ventilu, ale najskôr bude na výmenu. Ak je tlak v obecnom vodovode tlak blízky 6 barom, pri každom ohreve bude z poistného ventilu kvapkať. Ďalšia pomoc je expanzná nádoba, ktorá zvyšovanie tlaku pri ohreve kompenzuje. A prepad z poistného ventila nemá ísť priamo do odpadu, ale cez odkvapkávací sifón, aby bolo vidieť, či náhodou nepreteká (to platí pre KAŽDÝ poistný ventil, či na vode, kúrení, chladení - všade)...
Odpovedať
@dedo758 pridavam a aj z manualu. Vzado napravo od privodu plynu je ten nezbednik. Kotol vypnuty. Privod vody je uzavrety. Sycanie nepocut. Otocim privod a syci. A citim hned rozdiel na hadici iducej z neho (ta obtrhana). Citim v nej tok vody. Kvapkanie ziadne. Teplu vodu zohrieva s prehladom. Sprava sa normalne az na ten staly odber vody a sycanie.
Odpovedať
@karoll99 nikdy sa nepripaja poistny ventil s nepriehladnou hadicou na pevno. Takto to robia diletanti. Napaja sa to priesvitnou a nikdy nie na pevno,ale do kondenzacneho sifona aby sa dalo ihned zistit ze z neho unika voda Kubiky studenej vody ididu pocas napr roka kym pride vyuctovanie za vodu. Xy pripadov je neustale a niesu to male financie
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek - cele to zapojenie smrdi fuserinou. Uz len tie flexi hadicky, to nepouzivam ani na WC pre dochodcu, nieto este v kotli. 5 trubiek, 5 roznych materialov, zapojenie halabala.
Odpovedať
@mgx Zial som to len cele kupil. Robili to pred 12 rokmi. Bol stavebny boom, robil to kde kto. Zjavne sa s tym nekafrali. A inak take hadicky su aj na WC. @gkrivanek ucet za vodu uz dosiel, tak sa na to prislo a to bol odpocet v decembri takze veeela vody pitnej v tahu, peniazi tiez a vymahat niet komu. Technik pred rokom uznal ze syci nieco ale, ze to nevadi, ze to byva normalne. Samozrejme chudak nevidel nikde nic a na zozname nemal skontrolovat odber vody. Ale stalo sa, ide sa dalej. Co teraz? Ked mi niekto pride, chcem mu povedat co treba doniest, nech mi sem nechodi ako na klavir. Vdaka.
Odpovedať
Tak to bol ten poistny ventil. Vymena bola narocna, riadna pavucina, bolestive prsty, ale zvladlo sa to. Zregulovali sme aj vodu na vstupe. Miestami ukazovala 7 barov co je uz vela. Vdaka za postrehy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?