Kotol na pelety Thermasis Cortina - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den,nematie niekto skusenost s tymto kotlom na pelety?? Thermasis cortina
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_pavlovic dakujem, do toho sa ja nerozumiem, ale snad niekoho najdem co pozrie
Odpovedať
@dusan_podmanicky @michal_pavlovic @milos_volentier @mino_belko ,tak chlapi obdivujem Vasu trpezlivost.....
Odpovedať
Všimli ste si, že tu má problém iba hŕstka ľudí, traja??? Tá firma zastupuje viacerých výrobcov na Slovensku aj v Čechách, majú to na stránke. Keby bol tak nanič ako niektorý píšu, asi by zastupovanie nedostal..... Zistila som si pred kúpou informácie ohľadne záruk a servisov. Majú celoslovenskú servisnú sieť, kde sú ľudia živnostníci a sro čky už niekoľko rokov. Myslíte si, že by niekto spolupracoval s nefér firmou? Pri obratoch, ktoré som si ľahko zistila na internete, musia predávať stovky kotlov. A tu sú traja nespokojný. To je super pozitívna reklama. vždy je niekto nespokojný. Škoda, že nečítame aj druhú verziu zo strany predajcu. My máme kotol Cortina 18X, spustenie aj s cestou 120 eur. Nastavenie trvalo asi 2 hodiny, ale kotol ide bez problémov. My sme si kotol nekupovali cez obchodných partnerov dovozcu, ale priamo od neho. Keď vyhodilo v nedeľu chybu, tak sám majiteľ zdvihol telefón a chybu sme zresetovali. Ktorý iný majiteľ takto veľkej firmy by nám zdvihol v nedeľu telefón???? Asi nik. PS: vždy je ľahšie hľadať chybu u druhých a nie u seba....
Odpovedať
Profilova fotka
@miriammiriam2222 pekne napísané. Zaujímalo by ma koľko sezón už kotol máte ako slúži. Ja som kotol kupoval priamo od Vs trade. So spustením problem nebol,spustiť ho bol priamo pán Valášek. Teraz je toto prvá sezóna vykurovania, spustený bol 24 septembra. Lenže toto je jediná diskusia na internete o Cortine a som za to rád, že sa dozviem skúsenosti druhých s týmto kotlom, či už negatívne alebo pozitívne, vrátane rád a úprav ktoré pomôžu vylepšiť prevádzku kotla. Nikde inde som o Cortine nič nenašiel. Ako som už predtým napísal, všetko sledujem a po sezóne napíšem svoje skúsenosti s kúrením. S pozdravom Volentier.
Odpovedať
@miriammiriam2222 ako dlho máte kotol ,? kolko sezon ním kurite?
Odpovedať
@miriammiriam2222 Verte že je viac nespokojných, len ja poznám min troch z okolia ... Nie každý má čas a energiu to sem dáva , vrátane mňa....
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda zdravim, v tych motorcekoch podavaca peliet odchadza to male plast.koliesko, vsetky su kovove a to najmensie plastove, ako keby naschval? Viete niekoho kto to dokaze vysustruzit , aby som si ich opravil, mam uz doma 2ks motorceky.Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda a co nam poradite?
Odpovedať
Profilova fotka
@miriammiriam2222 ja som kupil od ich autorizov.servisaka, ktory ju aj osadil a spojazdnil.Zda sa Vam normalne, ze v zime cakam uz tyzden na servis a ak nechceme mrznut sedime v 1 izbe pri ohrievacoch?Zda sa Vam normalne, ze behom necelych 2 mesiacov vypali 2zapalovace, zda sa Vam normalne, ze kazde 2-2,5 mesiace prevadzky odchadza motorcek podavaca?
Odpovedať
Profilova fotka
@lubomir_svetlik_m dnes to idem dat na SOI, to je katastrofa s tym kotlom
Odpovedať
@dusan_podmanicky mne to koliesko vysustružili vo firme čo vyrába pištole na export , to koliesko musí byt plastové , lebo keby ho zatalo tak vyláme celu prevodovku , možno ešte niekde nájdem zo 2 ak su to tie isté /bulharské / motorčeky . inak ja by som určite nekupil nejaký turecký kotol . SOI Vám nepomože , akurát stratíte čas natahovaním sa s urasdmi ..príst ku predajcovi a rozbit mu hubu...inak tie kolieska puštaju ked chytí motuz do šneka , či zbytok obalu /papier / , no a mne to puštalo samozrejme v najvačších mrazoch , ja som si pri tých motorčekoch čosi užil...A takí su všetci predajcovia ..predat , a ty sa staraj , no akedže je kotol z turecka a tí ho len dovážaju , tak na sklade nemaju nič...Ja by som nič čo sa vyrába mimo Slovenska nekupoval..Attack nech je aký chce , so servisom pomožu vždy..
Odpovedať
Zdravým. Ja som kupoval Cortina 12x v oktobri. Namontovaný a Spojazdneny (Majiteľom firmy) v Novembri. Ja mám dobré skúsenosti aj s kotlom aj s firmou. Majiteľ je uplne korektný a spoľahlivý! Kotol funguje spoľahlivo. 23.12. Som mal otázku naň a on mi zavolal aj na Vianoce 24.12. Aká Firma to bude riešiť? Ďakujem VS Trade!
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rudus si sa nemusel kvôli tým chválospevom dnes zaregistrovať...
Odpovedať
@daralbajda no kvôli tomu nie. A ani pre to som sa nezaregistroval. Ale vydim že hľadáte iba komflikt. Nechápem prečo musíte kritizovať recenzie čo sa Vám nepadne do oka! Ja som si mislel že sa tu baví o skúsenostiach a možno pomôcť jeden druhému...
Odpovedať
@rudus neviem ,len všetci to kritizujú a Vy chválospev ,tak neviem..
Odpovedať
@daralbajda Nevidím do budúcna a môže sa stať že sa nieaka chíba vyskytne. Neviem, dúfam že nie. Ale ja som pisal aktuálne skúsenosti. A nemôžem povedať negatívne veci.
Odpovedať
Profilova fotka
@rudus nevšímaj si toho komenty čo ani takúto pec nemá. Ja ich ignorujem. Si tu správne a každý príspevok k veci niekomu pomôže. S pozdravom Miloš. Aj mne pec funguje bez jedinej chyby od 24 septembra bez akumulačky priamo do radiatorov , sice som si riadiacu jednotku doladil podľa seba ale šlape bez chyby. Zatiaľ padlo za obeť 1,5 tony peliet.
Odpovedať
@milos_volentier Ďakujem. Nerobím si z toho starosť. Ja mám od novembra, tiež priamo do radiátorov bez akumlacky. Nevihoda je že sa viackrát zápalu je. Výhoda nižšia spotreba. Aspoň podľa montážneho kotolní ka. Priemerné mám spotrebu na 10 dní 15vrece. (15x15kg) pri teplotách s priemerom okolo +2/3 C. Samozrejme s izbovým termostatom. Dom mám okolo 75m2 čo sa kúri. Nastavenie mám od VS Trade
Odpovedať
Vylepším spotrebu. Max 15x15kg na 10 dní. Priemer okolo 10/15kg
Odpovedať
Profilova fotka
@miriammiriam2222 Keď budete mať predmetný kotol v prevádzke aspoň 4 roky ako napr. ja, potom môžete spochybňovať tvrdenia, ktoré tu odzneli. To, že Vám majiteľ firmy zdvihol telefón v nedeľu ešte nič neznamená. Stlačiť tlačidlo start/stop na niekoľko sekúnd pre resetovanie chyby zvládne každý, kto vie čítať a prečíta si návod na použitie. Z mojej strany som napísal skúsenosti s kotlom a majiteľ firmy alebo predajca ma vôbec nezaujíma. Tie kotly majú rôzne konštrukčné chyby, či sa Vám to páči alebo nie. Len čas ukáže, ako s ním budete spokojná.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň,prosím vedel by mi niekto povedať,poradiť napísať..ako si nastavíme podávanie peliet? Lebo nam sype pelety a potom to nestíha vyhoriet Ako nastavíme dlhšiu pauzu na podávanie peliet? Dakujem
Odpovedať
Zdravim Vás.Ako to odblokujem ,cez štart stop to nejde ďakujem za pomoc
Odpovedať
Zdravím všetkých a týmto chcem poďakovať pánovi Valašekovi z VS TRADE, za ochotný prístup (aj napriek tomu, že bola nedeľa) pri odstránení poruchy na peletovom kotli Cortina 18s. Ďakujem za pomoc a ľudský prístup.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme Opop 8 rokov zatiaľ sme spokojní. Spotreba za rok 4 tony plocha 150 m2 na 23°C + garáž cca na 10-15°C + TUV
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_pavlovic Dobrý den, mohl bych taky poprosit o servisní návod. Děkuji moc jpyszko@email.cz
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_pavlovic ďakujem, už som zohnal servisný manuál, pridal som tam 60sek. A je to ok
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@michal_pavlovic Dobrý den, mohl bych taky poprosit o servisní návod. Děkuji moc email: jpyszko@email.cz
Odpovedať
Profilova fotka
@roman_keusch Mohl bych Vás poprosit o přeposlání návodu. Děkuji moc email: jpyszko@email.cz
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Takisto som našiel tento typ kotla a veľmi sa mi pozdával, vzhľadom na dobrú cenu, malé rozmery ale po prečítaní komentárov ma nadšenie trocha prešlo. Aký typ peletového kotla ešte je v podobnej cenovej relácii ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od michal_pavlovic:

Kotol Cortina 12 S ako aj kachle Hydra 12 od Ther…
@michal_pavlovic
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?