Kotol na pelety - skúsenosti, spotreba a nákup peliet

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, kúpili sme dom vo Zvolene, ktorý je vykurovaný kotlom na pelety, ktorý dáva teplo do 10 radiátorov. Akosi nám to žerie peliet viac ako nám hovoril predchádzajúci majiteľ. Takmer celý zásobník - 6 vriec nám vydrží 2 dni a to skoro pol dňa mame na termostate šetriaci režim na 17 stupňov (v noci a keď sme v práci), kúriaci režim je na 21 stupňov, prízemie cca. 100 m2, obytné podkrovie cca. 100 m2. 2 tony nám vydržali niečo viac ako mesiac, je teraz dosť zima, neviem či to je tým. Petety sme kúpili za 180 eur za tonu, dovoz 80 eur, ale doviezť vedia iba 2 tony, takže sme dali za 2 tony 440 eur, kupovali sme z píly Michalová. Aké máte skúsenosti, kde za akú cenu kupujete pelety a akú máte spotrebu pri akom dome? V okolí Zvolena neviete o niekom kto predáva? Ďakujem za veľa názorov
Odpovedať
Profilova fotka
@roberttos Daj potom vediet, ked to dotiahnes do konca ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nepísal si @falcion, že čo ďalej, podarilo sa ti nájsť eshop nejaký s kotlami a ceny? Aby si si o tom urobil teda lepšiu predstavu??
Odpovedať
@delfabo nasiel som, nasiel som aj ceny kotlov, aby som vedel co a jak. Ale su podobne jak som si myslel. Neprekvapilo ma to az tak. Ratal som celkom s takym niecim. Takze celkom okej. Uz len to priviest do zdarneho konca :-D
Odpovedať
@dalaj Asi je to potom v niektorých tých prípadoch praktickejšie, keď je to tak riešené alebo je to potom ešte v rámci šetrenia miesta, že viac. No díky, že si mi to všetko poslal. Uvidím, musím toto už doklepnúť, aby som kľudne spával :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@roberttos nemas zaco, ak budes este nieco chciet vediet alebo potrebovat tak kludne sa ozvi, ak budem vediet, tak ti poradim, kludne aj IP ;-) drz sa
Odpovedať
Profilova fotka
Potom lepšie @falcion pre teba, že máš reálnu predstavu. Keď si vyberieš značku, keď si vyberieš typ už potom je dobre. Už len nájdeš niekoho, kto ti urobí samotné zapojenie a bude fajn. Do zimy síce ešte čas, že kým budeš na plno kotol užívať, ale som názoru, že tieto veci je najlepšie dať do poriadku čo najskôr ;-)
Odpovedať
@delfabo to jo, ale neviem, osobne by ma napriklad zaujimalo, ze ci niekto si taketo veci ozaj aj cez eshop kupuje, ked v dnesnej dobe su uz aj taketo moznosti. Lebo mi to pride ako blaznovstvo coraz viac ;-)
Odpovedať
@falcion myslim, ze ani nie, predsa len je to risk, neni to ako nakupovanie topanok alebo niecoho takeho, toto stoji ine peniaze, si vezmi ten kotol, cele zapojenie, ja sice by som si ani topanky cez net neobjednal, takze kotol duplom nie, to som radsej ked pridem do kontaktu s predajcom, ked mozem vidiet aj ten kotol nazivo a vsetko :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Čaute peletaci, Prosím Vás, mame novostavbu ktorú vykurujem od polovice 11/2019 ( začalo sa stavať na začiatku 1/2019) peletkovu pieckou edilkamin o výkone 9kW do vody. Podlahové kurenie, 240m2, zonova regulácia, v podlahe 15cm, steny 30cm Porfix +20cm eps biely, v strope 40cm fukana celulóza. Kurenie ide cez AKU 500l s vnorenym zásobníkom 140l TUV Aktuálne spalim 1vreco 15kg za dobu 8 hodín a teplota v dome je cca 22-23st. Obavam sa co príde keď bude - 10st Pride mi to strašne veľa.
Odpovedať
Ja mám spotrebu 2 vrecia za 24 hod. teraz. Keď je niečo pod nulou asi 3 vrecia. Máme 200m2, spodok nezateplený, vrch podkrovie zateplené. Termostat je na 22 st., v noci 20,4 st. Tak si porovnaj...
Odpovedať
@0kubo0 čau, to je aj celkom dosť nie? 3 vrecia to je cca 10eur za den/ 300e za mesiac. Ako máš piecku napojenu? Priamo do podlahy alebo cez AKU? Vie s poslať foto?
Odpovedať
Profilova fotka
cavte.mam poschodovy dom 250m2,zatepleny,plastove okna,17 radiatorov.nieje to novostavba ale ma 15 rokov.doteraz som vytapal starym kotlom iba na drevo a preto chcel by som sa informovat ak ma niekto skusenosti s kombinovanym kotlom pelety a drevo. ake znacky by ste odporucalo a co zase nie..je mozne ziadat o dotaciu pri vymene? dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
@adam_janka no neviem, tiež si myslím že je to dosť... za zimu spálim asi 5,5 tony. Kotol zohrieva vodu do radiátorov bez aku.
Odpovedať
@0kubo0 no, je to pálka. Rozmýšľam preto pridať propan butanu. Mam to predpripravene, stačí kúpiť kotol za 1000e a spraviť platnu na nádrž.
Odpovedať
@lubobalascak dám radu, pozeraj hlavne aj na technikov a koľko ich je. Z Edilkamin už naháňam 2 mesiac aby sa zastavil. Neskutočne! Kebyže je nejaký väčší pruser ako mam tak by som už zosedivel uplne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
mate niekto teplovzdusne peletove kachle? Aku si nastavujete vykon, aku teplotu, pripadne spotreba, vykon, externy vzduch a podobne. Pripadne sukromna sprava dakujem
Odpovedať
@radoslav78 kachle už musíš kúpiť na potrebný výkon, regulácia je len veľmi mierna bez zníženia max účinnosti, , všetko sa dozvieš na nete je o tom kopa článkov
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu uz asi dva mesiace v tom hladam a som z toho uz domotany.Malo ludi to zrejme ma cize je malo realnych info od ludi co to ma fakt maju. Zatial som jedneho nasiel,,,cize ja potrebujem aspon zodpovedat par otazok.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte mate skusenosti s https://www.ekomall.sk/objednavka/3-s...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
Chcel by som obnoviť túto tému a mal by som na vás jednu otázku. Je spotreba peliet cez AN vetsia ako priamo do radiatorov? Ako mate to pozapajane?
Odpovedať
@lubobalascak tažká otázka , záleží ako to máš zapojené -su kotly čo maju program utlm a vtedy ide horák stále , ked dáš AN tak kuri kým je požiadavka na teplo ,potom kým nenabije nádrž a znovu štartuje horák ked poklesne teplota v AN .Je to špecifické ..
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda presne tak to mam zapojeme. Za 15 dní mi kotol spalil 40 vriec peliet. Mne to príde hrozne veľa.
Odpovedať
@lubobalascak ako tak? mne 18 kw kotol za 14 dní spáli 30 vriec , tak neviem AKU 580L..AKU vyhreje na 85 st , znovu štartuje ked je 55 st . teraz som len dal int. modul , tak uvidím kolko mal štartov ....
Odpovedať
Profilova fotka
AN 85st máš nastaveny na hornom alebo spodnom tepelnom čídle? Aky máš kotol? A ako máš nastaveny horak? Na koľko máš nastavene podávanie peliet a kolko prestávku medzy podávaním?
Odpovedať
Mám starú peletkovú pec Ponast KP 10, vykurujem ňou 2 domy. Rodičovský 180 a môj cca 110 štvorcov. Kúrenie medzi domami ťahané v zemi cca 10 m. Pec ide non stop celú zimu, nevypina sa vôbec. Spálim 6 ton. V rodičovskom je liatina ja mám v dome podlahovku s plecháčmi. Kedysi sa kúril len rodičovský a spálilo sa cca 7 až 8 ton. Sa to v noci vypinalo čo bola totálna hlúposť a stále v ňom bola zima.
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda bha to kolko spalite chlapi za zimu? Vsak tu to vychadza pomaly co mesiac to tona
Odpovedať
@radoslav78 teraz keď je slabá zima cca 15-20 kg deň.2,6- 3,5 eura na deň.210 kg mám na 11-12 dní 14 vriec má zásobník.mrazy okolo-7 cez deň slnečno. 180 M2
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda a kde kupujes pelety a ake? Cena peliet bude tiez zaujimava. Ja mam zatial spotrebu 1,3t ale peletova pec interier
Odpovedať
@radoslav78 165 eur 1050 kg-70vriec .rotačný horák 580 l AN ,
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda to su ake za taku cenu?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?