Kotol na ekohrášok - stápanie a klesanie teploty

Dobry den mam kotol na ekohraskok a stale my stupa a klesa teplota kotla. Neviete my poradit pričinu
Odpovedať
Ahoj,no ja mam zas momentalne taky problem,ze mi nekolise teplota,ale klesla o cca 10 stupnov oproti nastavenej/65 stupnov/ a nechce stupnut hore,a von je na orave momentalne ako naschval najvacsia zima co som cital,tak mam korigovat duchanie do kotla,skusal som aj povypinat cerpadla aj bojler,trosku stupla ,ale ked sa zapli cerpadla tak som bol tam kde predtym..mas zatepleny dom-spary pomedz tehly urobia svoje vraj tiez,aku mas nastavenu teplotu,aky kotol,nastavenie podavani,utlmu..vsetko vraj ma vplyv...robi sa ti to len teraz..
Odpovedať
Mozno je zle uhlie...mne to tiez robi....
Odpovedať
Chcelo by to viac popisat nastavenie kotla cas posuvu,silu duchania , cas prestavky ,ci mate izbovy regulator,ake uhlie a fotka ohniska ked kuri nieje v utlme .
Odpovedať
Teplota je nízka ak nestíha kotol-proste skrat prestavku ,alebo predĺžiť dobu podávania....je veľká zima nestíha vykurit...ak ti kolíše teplota tak máš patronu (trojcestny bimetal) a tak ti cykluje,po čase sa ale musí ustáliť..
Odpovedať
Dobrý deň posuv mám nastavený na 7 sek prestávku na 55 sek. Ventilátor 40% Telplota kotla my stále kolíše v rozmedzí od 54-do 58 stupňov posielam foto ohniska čo mám spraviť aby teplota my nekolísala kotol je 30 kW
Odpovedať
Čo je to trojcestni bimetal kotol my už takto kolíše asi dva týždne neviem či to nemôže byt aj uhlím ja mám teraz 26 MJ či tam nedávať aspoň 28MJ
Odpovedať
@leci aby nepodchladzovalo kotol na spiatocke je ventil ktorý otvára pri 55 stupňoch.... Daj podávanie na 7 sekúnd a mala by ti stúpať aj teplota a kotol by mal ísť aspoň na 65 stupňov..A uber na ventilatore aby ti nerobilo spekance, ale máličko.. Ak máš horšie uhlie tak úprav posun.... Ale v týchto mrazoch by ti mal kotol ísť aspoň na 65..
Odpovedať
@liptacik pridaj uhlia - dávku podavaciu aspoň na 11 sekúnd....
Odpovedať
Keď pridám podávanie robimito veľké spekance
Odpovedať
Keď pridám podávanie mám pridať aj prestávku
Odpovedať
mate trojcestny ventil zapnuty alebo zapojeny ?Mate zapnutu funkciu ochrana spiatocky ?Ohnisko vyzera celkom dobre ale skuste ubrat na vzduchu a pohrat sa s posuvom.dobre by bolo aj skontrolovat ci nieje vela popola v reviznom otvore pod ohniskom uplne dole.
Odpovedať
Moze to este robit aj pri izbovom regulatore ak nieje zosinchronizovany s jednotkou na peci .
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daralbajda ..mne sa to uz chvalabohu rozbehlo,pridal som davku podania z 8 na 11 sekund,skratil prestavku,clonu ventilatora som dal tak na 2 cm spary a pridal duchanie/povodne bolo 20 teraz 24 percent-4 percenta ale velmi pocutelny a viditelny rozdiel..
Odpovedať
Ako sa zapína ochrana spiatočky
Odpovedať
@leci budete musiet preluskat navod od vasej riadiacej jednotky .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojte vedeli by ste mi poradi chcem si dat kotol na ekohrasok ( orech 2 ) v kombinacii s drevom. Rozhodujem sa medzi troma: Kolton Duox ZX 25 kW 5 class. 2724 e Tekla DRACO DUO 25 kW. 2780 e Defro AGRO duo uni R 20 kW. 3230 e ak mate nejake skusenosti tak vopred Dakujem.
Odpovedať
ja mám Kolton Matix 25 kW už tretiu sezónu a v pohode žiaden problém .) .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
@palectukan1 zdravím môžem sa opýtať ktorý kotol ste nakoniec vybrali?? Presne medzi tými dvomi kolton a tekla uvažujeme aj my.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@mypa Dobrý deň zdraví napokon som si nechal Viadrus a prerobil som ho na automat. Firma Corona z veselí nad moravou
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?