Kotol Buderus Logamax Plus GB072-24 K alebo Protherm Panter 25KKO?

Dobrý den,chcem sa spýtat ideme si v byte spravit ústredné kúrenie a nevieme sa rozhodnút medzi týmito kotlami. Ktorý je lepší? Ak máte niekto s nimi skúsenosti tak napíšte,dakujem
Odpovedať
1
2
@anomis1201 nie je 24kW kotol náhodu pre Vás luxus. Aká veľká je vykurovaná plocha bytu? Ochladzované steny, stropy, podlaha? Zateplené, nezateplené, aké okná? Aká je tepelná strata bytu? čím bolo doteraz vykurované? Bez tepelnej straty domu a jednotlivých miestností je navrhovať radiátory a výkon kotla čistá lotéria. Ak sa netrafíte, tak buď to nevykúrite, alebo zbytočne predimenzujete.
Odpovedať
Máme teraz plynové gamatky.Kotol bude služit aj na ohrev vody.Výmera bytu 67 m.
Odpovedať
Profilova fotka
@anomis1201 do bytu by bol vhodný Tiger Condens od Prothermu
Odpovedať
@anomis1201 do 67m2 bytu 24-26.7kW kotol? to hadam bude nejaky omyl... kto vam to poradil?
Odpovedať
Profilova fotka
@anomis1201 no my mame dom s podkrovim, a kotol 27,. ku, cize si myslim, ze do bytu to je az prilis velky luxus:D zbytocne silny
Odpovedať
Uplne jedno ze ma vysoky vykon . Ten vykon je modulovany alebo sa nastavi servisnym technikom pri spustani. Dolezite je mat spodny vykon co najnizsi !!!
Odpovedať
@anomis1201 už som to tu raz písal kotol Buderus Logamax plus GB072-24 K je ten istý kotol ako Junkers Cerapursmart ZWB 24-3 C, u junkersu je to nižšia trieda kondenzačných kotlov.Prečo asi? :-S Vyššia trieda je Cerapurcomfort aj drachšia. Od Prothermu Tiger Condens alebo Panther majú rovnaké výmenniky. Alebo potom ine značky s podobným vymenníkom ako použiva protherm.
Odpovedať
@anomis1201 ja mam riadne zatepleny bungalov 108m2 a kotol Immergas Zeus26, vykon 3-26kw so vstavanym zasobnikom
Odpovedať
Ano aj Imergas pouziva vymennik Gannoni ako protherm a mnohe ine znacky kotlov.
Odpovedať
@anomis1201 Mam pol roka KK Attack KT small plus 2,9-19kW a som velmi spokojny.
Odpovedať
@gkrivanek samozrejme, ze ide o to, aby bol spodny vykon co najnizsi... a prave preto je 24kW buderus blbost, lebo ten ma zakonite vyssi spodny vykon ako 14kW verzia. A detto ostatne kotle...
Odpovedať
@gashtaan Otazne je, ako je rieseny ohrev TUV. Ak prietokovo (ten buderus prietokovy je), tak tych 24 kw nie je az taka blbost.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pzad mozno nie az taka blbost, ale stale blbost :)
Odpovedať
Profilova fotka
Mam kondenzacny kotol Buderus Logamax plus GB072-14 s vykonom 2,9-14KW, s eqitermickou regulaciou. so 120 litrovym externym zasobnikom vody. Za poslednych 5 rokov som mal priemernu sptrebu na starom kotly Destila 12 KW 1545 m3 plynu. Sporeba za prvy rok 2014/2015 na novom Buderuse bola 1078 m3. Takze rodiel je cca o 30% nizsia spotreba ako na starom kotli, co som milo prekvapeny, pretoze monter mi hovoril do 20% ze to bude. Pocasie sa da porovnat s rokmi 2009-2014. Kurenie mam radiatormi Korado a vykurujem cca 100m2 plochy. Takze ja som zatial po prvom roku s kotlom Buderus spokojny, uvidim ako to bude po dalsie roky. Snad Vam moja recenzia pomoze pri vybere, ale urcite Vam na tu plochu staci 14 KW kotol.
Odpovedať
@gashtaan zakonite nie immergas zeus 26 ma spodny okolo 3kw a horny 26kw. Tie 14 a 12 kw kotle su velmi casto cenovo drahsie ako 24 kw. Kazdy kotol je iny a ma iny vymennik spodny vykon nieje vsetko ide aj o objem vymennika.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@lubos99 lubos aky velky domcek mas?
Odpovedať
Profilova fotka
@rybka13 podorys domu je 13x10,5m
Odpovedať
tiez som to riesil pred casom ... vybral som nakoniec tuto zostavu: Vaillant V-ecoTEC plus VU 256/5-5 +VIH R 120/6 B +306257 +700 0010013451
Odpovedať
Do bytu jednoznacne 12-14kw
Odpovedať
@lubos99 skoro ako nas. asi ideme do Buderus logamax GB 072, 20 kW, projektant ma presviedcal na 172 ale servisak hovori, ze nam staci 072, tak ja fakt neviem
Odpovedať
neviem aky je tam v podstate rozdiel
Odpovedať
Profilova fotka
@rybka13 ja mamBuderus 072 a slape ako hodinky uz treti rok. Rozdiel je ten, ze Buderus 172 je na vykurovaciu plochu do 250m2 a Buderus 072 14 kW je na plochu 140m2. Takze ak mas podorys 100m2 uplne v pohode staci Buderus 072 14kw, to by mal vediet aj projektant, ale asi nevie :-) a 20kw je na 200m2 vykurovacej plochy, co je tiez zbytocne predimenzovane.
Odpovedať
@lubos99 hadam neodvodzujes vykon kotla podla vykurovacej plochy?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
PROSIM O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mame cca mesiac kotol buderus Logomax 072, 24 KW, Nevieme prečo nam vyhrieva vodu na 92 stupnov, ked je nastavena do radiatorov 55st, a tepla voda na 50 st. A pri tom ohreve na 92 sa vypína s hukotom lietadla. Vie mi niekto poradiť čo treba v tomto prípade robiť? Predsa nie je možné, aby kotol takto hučal niekoľko krát za deň.
Odpovedať
@elisss54 volaj buderusaka..
Odpovedať
@elisss54 Teplu vodu hreje vzdy maximalnym vykonom. Kuri uz mensim.
Odpovedať
Profilova fotka
@pzad , v poriadku, len ten buchot sa mi nepozdáva....
Odpovedať
Ako to je, ked je v dome podlahove kurenie, v kupelke rebrikovy radiator,pripadne este v nejakej mensej izbe pridany radiator? Treba nejaky iny ako bezny kotol,napr. 2vyvodovy? Kam sa napaja ten rebrikovy radiator? Ide do rozdelovaca?
Odpovedať
@elisss54 Buchot by tam nemal byt. Hukot moze byt z ventilatora a z cerpadla.
Odpovedať
@roxo99 JA mám podobný, vlastne presne ten prípad. Kúpeľňový rebríkový radiátor mám napojený na tú istú vetvu, ako je podlahový had v kúpeľni. Vlastne z podlahy pokračuje cez rebríkový radiátor naspäť do rozdeľovača. Nevýhodou takéhoto riešenia je, že radiátor sa nedá samostatne ovládať. Ak sa ti chce, môžeš dať samostatnú vetvu z rozdeľovača na radiátor. Nevýhodou takéhoto riešenia zase je, že aj radiátor ti odoberie z celkovej vykurovacej vody pre seba. Možné sú ale obe riešenia. Samostatný radiátor mám zase v garáži. Je priamo napojený na rozdeľovač na samostatnú vetvu. Na radiátore mám termostatickú hlavicu a teplotu v garáži iba temperujem na 10-15 st. C. Ešte doplním, že v tom rebríkovom radiátore mám aj elektrickú špirálu. V prechodnom období, keď sa nekúri, ale potrebujem vykúriť iba kúpeľňu, tak len pustím tú špirálu a radiátor je teplý za pár minút a vykúri iba kúpeľňu. Kotol je obyčajný kondenzačný.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?