Kotol Buderus GB 172?

Máte niekto takúto zostavu ? https://www.atria.sk/buderus-logamax-... skúsenosti ? dom plocha cca 150 m2 + 75 m2 pivnica, kombinácia podlahovka + radiatory, budú 2 čerpadlovky a anuloid. straty 9 KW
Odpovedať
My mame podobnu zostavu starsieho data- 10 rokov staru ale Buderus vali bez jedneho zastavenia. Ked neratam vypadok el. Energie :) bez obav... Kupili ste z dlhodobeho hladiska dobre...
Odpovedať
@petermu vďaka za info, ešte sa len chystám kúpiť a vyberám čo :-) toto sa mi zatiaľ pozdáva
Odpovedať
Ja ho mam, len regulator mam RC35. Tyzden pred zarukou mi odislo obehove cerpadlo, asi po dvoch rokoch zacal vymenik dost buchat ked chladne, je to dost otravne pokial ten kotol nemas niekde v pivnici schovany. Tiez pozor na to, ze so zapnutou ekvitermikou ide v dennom rezime obehove cerpadlo non-stop.
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 ja to mam 4 roky. S RC35 , plocha cca 130m2 + podlahovka bez jedineho problemu
Odpovedať
@tino2 Zdravim, asi pred mesiacom som kupoval presne tuto zostavu, kotol aj so zasobnikom bezi zatial OK, ked idem okolo len kontrolujem ci je vsetko OK, zatial ho mam len na TUV za nejaky cas bude uz aj kurenie zapojene, ale zatial bez problemov.
Odpovedať
@tomcok cenovo ťa to koľko vyšlo máte to niekto napojené aj na kombináciu podlahovka, radiátory ?
Odpovedať
@tino2 ano, a aky mas navrhnuty teplotny spad na radiatory?
Odpovedať
@tino2 1830 ma to vyslo najnizsia cena co som zohnal. Ja budem mat len radiatory, podlahovka je tahana len spiatocka z radiatora aj to len v kupelni, takze neviem ako to bude fungovat, o par mesiacov zistim
Odpovedať
@rvs podla projektu 70/50 pri -16 ale v projekte sú navrhnuté dost male radiatory, dávam o dosť väčšie , na takú teplotu nechcem ísť ako to máš zapojené ? ja mám mať podľa projektu 2 čerpadlovky s anuloidom
Odpovedať
@tino2 uplne rovnako ako ty, predimenzovane radiatory ( ale oni niesu predimenzovane, dnes ked uz len KK su v predaji tak musi byt aj teplotny spad sustavy rieseny nie na 70/50 aby si zvysil ucinnost) 2 okruhy anuloid. kedy to budes zapajat? uz si definitivne rozhodnuty pre tu zostavu? ak ano tak by som potom rad vedel ako ti to funguje a daku spatnu vazbu ako prebiehala konfiguracia a ci si nieco dodatocne riesil/nastavoval.
Odpovedať
@rvs idem robit potery, mam rozvody kurenia, kotolna - kotol čerpadlovky a pod. ešte riešim. Mám projekt na to , tam sú 2 čerpadlovky buderus jedna s trojcestným ventilom, obe sú za anuloidom a obe su s tou regulaciou MM100. Ale či to tak aj bude to neviem, preto sa pýtam či to tak niekto má. Rozumiem regukácii podlahovky ale nechápem ako bude fungovať regulácia radiátorov keď vlastne oni budú mať termohlavice. Kedy sa kotol rozhodne že sa vypne ? mala by byť equitermika spolu s vnútorným čidlom ak som správne pochopil. mám 2 rozdelovače na radiátory a jeden na podlahovku.
Odpovedať
@rvs na kolko si rátal radiatory mal som vyrátané 60*80 dával som 60*120, v severnej izbe 60*140
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tino2 ja som sustavu zdedil po povodnom majitelovi, predimenzovanie radiatorov bolo asi jedine co netusil ako dobre spravil. 1200/600-22VKP velmi podobne to asi bude. poslem ti to vsetko do spravy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?