Kotol Attack Dpx 25 Profi

Zobraz úvodný príspevok
Kto má skúsenosti so splyňovacím kotlom Attack DPX 25 PROFI
Odpovedať
1
7
8
@buxi Mne to robi tiez. Podarilo sa vam to nejako vyriesit?
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň. Potreboval by som radu. Mám Attack DP profi 35kW. Oventrop nastavené na 5,5. Čerpadlo na 2. Zapojené priamo do systému bez akumulačnej nádrže. Problém je v tom, že max teplotu vody mám 64-67. Teplota spalín okolo 110-120. Nedokážem z toto dostať viac. Viete mi niekto poradiť? Ďakujem.
Odpovedať
@marekso zadymenie spôsobuje viacej elementov , v prvom rade je potrebné mať dostatočný ťah komína čo je 23Pa a musí mať predpisovú výšku a priemer . Ďalej veľmi častá chyba je, že sa kotol otvára pri plne naloženej spaľovacej komore kde nie je možné aby odťahový ventilátor dokázal všetok nahromadený dym odtiahnuť do komína. Prikladacie dvierka sa majú otvárať len pri rozkurovaní a dokladaní paliva pri vyhorení.
Odpovedať
@timotej_devecka Pravdepodobne je zenesený alebo nepredpisový komín nakoľko teplota spalín pri kotloch ATTACK DP sa pohybuje okolo 200°C . Treba vyčistiť komín poprípade premerať ťah komína.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Môžem týmto kotlom vykurovať aj drevenými briketami? Ak áno tak akými, RUF alebo PINI KAY. Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
@zavlahar zdravim Vas. Mam presne taky isty problem ako ste povedali vy. Plus mi velmi dechtuje komin....ako ste to vyriesili?
Odpovedať
Profilova fotka
Ako? no pravdu povediac, ani neviem. Upravilo sa to a ustálilo. Som ten, kto sa s ničím nevie uspokojiť a tak sme skúšali všetko možné, lebo aj tzv servisáci laborovali. Len som vymenil a dal správnu odťahovú vrtuľku čo mi vymenili a z 25ky urobili 30 - 35ku, tým, že ju vymenili. a potom keď sa kotol rozhorý, musí sa poriadne rozpáliť a nedusiť ho. Nastavený na 85°C a potom ak je už poriadná zásoba "uhlia" vypneme odťah a kotol si horí sám pre seba akurát funguje obeh.čerpadlo. Tým že bol kotol nastavený na 80°C nerozhorel sa poriadne a bol dusený. Stalo sa nám pred rokom, že museli prísť komináry a "prefrézovať" komín lebo sa totálne upchal. Ako to bude ďalej uvidím.
Odpovedať
Profilova fotka
@majk30 S tým komínom by som nesúhlasil. Máme 200ku a cca 12m vysoký a pri veľkých problémum s kotlom, odborníci vraveli - veľký priemer, potom malý priemer. Potom vysoký komín, nízky komín, nemá dostatok vzduchu! a všetko možné, len nie odbornú radu!!!!!! A prišiel som na fígeľ, o ktorom ani servis nevie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Zdravím zapojenie mojej kotolne niekomu za zíde zapojenie plyn.kotol odišiel pred 3 mesiacami po 10 rokoch ----------------doma kotolňa term.zm.ventil tm200 zm.ventil vrg131 el.termostat Thermo-Control TC 1100A termostat pro oběhová čerpadla s příložným čidlem splyň.kotol attack dpx 25 profi bojler- mora k 150 p kond.kotol PROTHERM GEPARD CONDENS 18/25 MKV !!!! stary odišiel po 10 rokoch - leopard 24 btv 17 magna clean typ?- magnetický filter oventrop - ochrana proti prehriatiu Čerpadlo oběhové TC AQUART 25/6/180E DN25 1" - jeden pre bojler, 1x pre radiátory Akumulačná nádoba AK 1000 s izoláciou Ventil dochlazovací BVTS 1,3 m alebo iný typ Termostat Euro Thermo 091 SALUS 2 KUSY
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Zdravim. Mam namontovane kotol attack dpx 30 profi, rád by som precital vase skusenosti, rady, triky, ako to spravne pouzit, kedy funguje to spravne, atd. Komin mam nerezovy, 230mm 7m dlhy. Teplota spalin mi zaujima, ako to mate vy? Mne Kedy ako, ale cca zvykne byt len (ak je to len) 150c.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marian82:

Mám kotol Attack DPX 25 profi strašne je zadechto…
@marian82 To je jednoduché, máte mokré drevo (neschlo v suchu 2 roky). Pomôže, ak kubík dreva dáte do kotolne mesiac skôr pred jeho skúrením, aby doschol (ako vonku stál rok). Ja pec držím pri horení na maximum, 80-85 stupňov, aby decht vyhorel, to tiež páke pomôže. Keď bude suché drevo (dvojročné), tak na páku môžte aj zabudnúť, nezanesie sa. Mám SLXprofi20 a prešiel som si prvý rok asi 5timi problémami, všetky som zvládol, aj vďaka tomuto portálu, tak ak by vám to malo pomôcť, nech sa páči...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od timotej_devecka:

Dobrý deň. Potreboval by som radu. Mám Attack DP…
@timotej_devecka 5,5 na Oventrope je dobre, čerpadlo na Oventrope stiahnite na 1, aby pomalšie vymieňalo vodu v peci a asi máte aj ďalšie čerpadlo, ktoré posiela vodu priamo do systému, tomu tiež znížte obrátky. Predpokladám, že odťahový ventilátor krúti naplno, na peci nastavte 80stupňov a použite 2roky vyschnuté drevo. Uvidíte ten rozdiel. Do hodiny budete mať vodu v peci na 85stupňov... A až potom zvýšte rýchlosť na čerpadle, ktoré posiela vodu do systému (napr. z 1, na 2, alebo aj na 3), už pec tak ľahko nevychladne. Spaliny budete mať 220. Mám to odskúšané na SLXprofi20.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od majk30:

@marekso zadymenie spôsobuje viacej elementov , …
@majk30 To je pravda. Ak sa vám však stane, že z nejakého dôvodu musíte naložiť do poloprázdnej pece, lebo vyhorí napr. o tretej ráno a vy potrebujete ešte viac teplej vody, tak naozaj počítajte s tým, že cez otvorené dvierka pece bude dymyť. Majte drevo prichystané hneď pri peci, rýchlo naložte doplna, zavrite dvierak, vyvetrajte kotolňu... Tá pec naozaj tak funguje, že nedymí cez dierka len pri rozkladaní, alebo pri prikladaní do vyhoreného ohniska, kde je už posledných dvadsať uhlíkov. To vám však predajca nepovie. Táto pec musí sa nutne inštalovať do miestnosti s oknom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majk30:

@timotej_devecka Pravdepodobne je zenesený alebo…
@majk30 Áno, aj to môže byť príčina. Ja som si kefu s 12 m. drôtom kúpil za 15e, raz do roka komín prebehnem a s dechtom (pri kúrením suchým drevom) už problém nikdy mať nebudete. Druhú kefu s menším priemerom (150mm) som si kúpil za 10e, na dymovod som dal otváracie koleno a raz ročne prečistím aj dymovod, je to rovnako dôležité. Drevo v suchu treba sušiť smrekové min. rok, bukové min. dva roky. To drevo, ktoré prikladáte si nenoste z vonku, ale si ho dajte dovnútra min. 2 dni pred nakladaním (kôli oroseniu).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pazera_jozef:

@zavlahar zdravim Vas. Mam presne taky isty probl…
@pazera_jozef Dechtuje, lebo drevo sa dva roky nesušilo v suchu. Do kotolne si ho dajte dva dni pred priložením, kôli oroseniu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zavlahar:

Ako? no pravdu povediac, ani neviem. Upravilo sa …
@zavlahar To bol nejaký starý komín v starom dome? Ja mávam 80stupňov na peci bežne, ale komín mám nový a vysoký. Prvý rok mi dechtovalo, lebo som nemal suché drevo a myslel som si, že 8mesačné bude dobré. Nebolo, musí prikryté schnúť 1-2. Keď som po prvom roku vopchal kefu do komína, tak bol na dvoch miestach skoro úplne upchatý. Vyšiel som na strechu, vopchel zhora opatrne 6m roxor, aby som ho prečistil trochu a potom išla kefa. A to som mal ročný komín! Ľudia, ak staviate novostavbu, tak už pri výkope základov si dajte doviesť šichtúň dreva a prikryte ho vlnitým plechom, aby schlo dva roky. Mokré drevo, si dovolím tipnúť, pri novostavbách robí 80% problémov...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zavlahar:

@majk30 S tým komínom by som nesúhlasil. Máme 200…
@zavlahar A neprezradíte a neporadíte osttatným? Možno sa niekomu zíde rada, ak má podobný problém... :) Tiež mám 12m komín, no komín mi projektant naprojektoval 160mm. A dobre urobil, ťahá dobre, pri suchom dreve funguje všetko ako má. Rok som sa snažil pochopiť SLXprofi20, rok som na tú pec nadával. V druhom roku som jej už rozumel a chyby prvého roka som neopakoval, niečo som už vyšie napísal, aby som pomohol ostatným, tiež som sa tu zastavil po rozumy, keď som si staval domček. Dnes som s pecou spokojný na 95%. :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jdani:

Zdravim. Mam namontovane kotol attack dpx 30 prof…
@jdani Práve som dnes vyššie napísal, ako zvýšiť teplotu v peci a tým pádam aj teplotu spalín. Ak problém pretrváva, pokojne napíšte... Podelím sa o 5 ročné skúsenosti s SLXprofi20 :)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zelenepleso:

@zavlahar To bol nejaký starý komín v starom dom…
@zelenepleso nie je to starý komín , respektíve v tom čase, to bola novostavba. Páni odborníci sa nevedeli dohodnúť prečo... Ale už som si to poriešil, prišiel na nejaké vychytávky a je všetko v poriadku.
Odpovedať
1
7
8
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?