Komfovent, alarm nízka účinnosť rekuperatora

Ahojte. Potrebujem poradiť ohľadom mojej reku komfovent domekt R 400 V. Jednotku mám zapojenu cca od februára a donedávna pracovala úplne bezchybne. Teraz po lete mi začala vypisovať chybu W6 nízka účinnosť rekuperatora. Keď sa pozriem aj na % účinnosti tak sa pohybuje niekde na cca 12%. Nedokáže zrekuperovat vzduch resp vonkajší na hreje len málo. Filtre som pozeral, povysaval. Sú trochu zanesene ale nemyslím si že to bude nimi, ešte ju mam dosť kratko. Vonkajšie mriežky sú tiež voľné. Skúšal som aj pre nastaviť odtahy. Ale bez zmeny. Jednotku som aj reštartoval, dal obnovenie pôvodných nastavení ale bez zmeny. Už mi ostáva vymeniť filtre. Je vás tu veľa čo máme rovnakú jednotku tak hádam mi budete vedieť poradiť. Ďakujem.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
od koho mas jednotku. Nie nahodou od @asex? Resp. urcite poradi rad aj ked nie je od neho...
Odpovedať
Profilova fotka
Napadlo mi, ci sarekuperator toci, ci nahodou prdvodovy remen nepraskol.
Odpovedať
Remeň som pozeral. Ešte ma napadlo či neodišiel motor od rekuperatora a teda ho netoci. Ale to by mi hádam vypisovalo vadu motora a pod.
Odpovedať
Profilova fotka
@kekelak no ved ju pust otvorenu a uvidis ci sa toci...
Odpovedať
@kekelak nezblbol niektory snimac teploty? Skontroluj ake hodnoty ukazuju.
Odpovedať
Ne točí ju. Iba na začiatku keď zapnem reku tak ju otočí a dosť. Teploty mi ukazuje tak snímače sú hádam ok.
Odpovedať
Profilova fotka
A nemas nahodou nadtavene pozadovane teploty tak, ze zapne volne chladenie (akoze bypass) i ked potom si neviem vysvetlit tu chybu... No vyzera to na potrebu technickeho zasahu. Asi nieco s riadiacov jednotkou.
Odpovedať
@kaspy požadovaná teplota je na 20. Dohrev mám vypnutý ale aj tak musí vedieť na hriať vzduch na viac stupňov. Ešte ma napadá či nie je prepnuta na volajakom letnom režime. No neviem či je tam taká možnosť prepnuta. Ale chyba bude že netoči výmenník, myslím.
Odpovedať
@kekelak dvihni si pozadovanu teplotu na 23 a rezim eco aby nezoplo spiralu. Skus
Odpovedať
@jozefsv je to bez zmeny. Ja potrebujem aby sa točil výmenník.
Odpovedať
Profilova fotka
No mozes tam mat zaskrtnute volne chladenie. To je ako keby letny bypass. Nastav pozadovanu na 25, aj v ECO rezime, ale aj vo vybere stupna vetranie
Odpovedať
@kaspy to voľné chladenie sa nastavuje v ECO? Alebo aj inam?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kekelak riadenie prevadzky pod tym je uprava a tam je moznost zaskrtnut volne chladenie. Su tam aj teploty min a max pri akych ma pracovat.
Odpovedať
@jozefsv kde sa to riadenie prevádzky nachádza? Ja mam C6. 1 a tam nič také nevidim ani v pokročilom nastavení.
Odpovedať
@kekelak nevies si to pripojit cez pc?
Odpovedať
@jozefsv skúšal som keď som ju zapajal a nešlo mi to tak som to už viac neriešil a ovládam to cez tento ovládač
Odpovedať
Profilova fotka
Sorry, ja sa pripajam len cez browser a ovladac nemam, takze neviem ti poradit kde co je v ovladaci.
Odpovedať
Profilova fotka
Malo by to byt v nastaveni ECO. Aj tak si myslim ze mas tam nejaku poruchu lebo podla ovladaca dochadza k rekuperacii (podla ikon) ale ked sa vymennik netoci, je tam problem
Odpovedať
@kekelak tymto jednoduchym ovladacom neholdujem. Skus najst v menu regulaciu a tam by mali byt prevadzkove rezimi a riadenie prevadzky. Pod riadenim prevadzky by si mal vediet nastavovat eco a auto rezim a tam by mala byt uprava. Pod tou upravou by malo byt volne chladenie s teplotami. Inac ked to nenajdes tak ja ti neporadim,jedine kto ma taky ovladac alebo navod a citaj. Ale priklanam sa ku kaspymu ze to skor bude porucha.
Odpovedať
Profilova fotka
Treba mi zavolať a za 10 minút sa to vyrieši... podľa toho čo vidím, je to len otázka správneho nastavenia teplôt a ako tu bolo veľmi dobre spomenuté treba skontrolovať remeň a činnosť ventilátorov a pravda že niektorý snímač teploty môže ukazovať nezmysel a tak to jednotka vyhodnotila ako neurčitú chybu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahojte, Akú máte účinnosť na svojich mašinách. Ja mám CF 400 a ukazuje mi, že pracuje cca na 75%, ale zdá sa mi, že ten vzduch ohrieva dosť málo. Napr. teraz mám odchádzajúci vzduch 22°C, vonku je 11,5°C a vzduch ohraje iba na 15°C a píše, že účinnosť je 77%. Je to podla Vás ok?
Odpovedať
@miidlo Ja mam takto.Len ine mnozstva vzduchu na odtahu a privode.
Odpovedať
K tomu sa ja moc nepribližujem. Tu mám meranie pri teplote -0,3°C. A tom mám ešte nižší prietok ako ty, takže by som mal mať vyššiu účinnosť.
Odpovedať
@miidlo mam podobny prietok ako ty a u mna takto: (model 450V)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Čaute využijem tému, chcem sa spýtať, že aké je najlepšie nastavenie na chladenie?
Odpovedať
Ahoj. To by aj mňa zaujímalo. Pretože teraz mi stále točí výmenník aj keď mam nastavene teploty na 16stupnov a vypnutú nepretržitú rekuperaciu tepla.....
Odpovedať
Zavidim mne doma este vzdy ku veceru zapne kotol 😀rekuperacia este bezi dnes konecne troska teplejsie
Odpovedať
Profilova fotka
@kekelak Ahoj. Aj ja som mal podobný problém a hral som sa s tým dlhú dobu. Nakoniec to bola chyba firmveru. Stačí nahrať nový do jednotky a voľné chladenie sa spustilo....
Odpovedať
Profilova fotka
@dalibor_vh Ahoj, mne to nejak tiež nechladí v noci 13st a vracia 25C...nastavené voľné chladenie. Môžeš mi napísať sem aký firmware teraz máš, správu alebo sem, určite niekomu ďalšiemu pomôže... Dík 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv Ten firmware by zaujimal aj mna...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?