Kolko stoji 800 kubikov plynu?

Za cele vykurovacie obdobie mame spalenych cca 800 kubickych metrov plynu avsak ked si chcem vypocitat za kolko eur sme plyn spalili vyhadzuje mi kopu kadejakych tabuliek a koeficientov cize obrovska veda- nieje tu niekto kto mi prezradi cenu plynu za jeden kubik?Dakujem :-)
Odpovedať
1
2
Zhruba 320€... (Innogy, D2)
Odpovedať
@jana3121966 https://www.spp.sk/sk/domacnosti/plyn...
Odpovedať
@jana3121966 ta veda je ze zs 1. Stupen, vynasobit 2 cisla na kalkulacke. Zisti si podla tarify kolko platis za kwh. Kubiky vynasob 10 a mas kwh. Vynasob to ceniu za kwh. Ak to chces presnejsie pouzi prepocet z toho linku a opat vynasob cenou za kwh
Odpovedať
@jana3121966 nepíšeš odkiaľ si resp. akeho máš dodávateľa ale je to približne 350e+- nejaké eura v DD2 tarife.
Odpovedať
@jana3121966 to plynári také chuioviny vymýšľajú, merajú m3 a faktúruju kWh ....
Odpovedať
@daralbajda Lebo to je spravodlivejsie.
Odpovedať
@danculd co že merajú inak a faktúruju inak? Ako by sa ti páčilo keby alkohol, či pivo predávali na kcal, či promile, látku na kila,... Atď... V čom meram, v tom predávam,.. Je to proste demokratický odrb...
Odpovedať
@daralbajda Každých 100 metrov nadmorskej výšky sa mení tlak vzduchu asi o 1 %.
Odpovedať
@dom2 mne to nemusíš vysvetľovať, moc dobre tomu rozumiem, s plynom robím 20rokov.... Zaujímavé že predtým to nikomu nevadilo. Proste pastikarski úradníci vymysleli chuiovinu. Babka vyjde pred dom pozrie plynomer a nevie koľko minula, lebo plynomer meria m3, faktúra chodí na kWh.... Véd to len v debilnom Slovensku tak robia...
Odpovedať
@daralbajda Môže byť že hlavným účelom bolo zblbnúť ľudí, dalo sa to riešiť aj nastavením pretlaku podľa nadmorskej výšky. Na nejaké percento sa každý vys....
Odpovedať
@dom2 však základ demokracie je urobiť všetko komplikovane, aby tomu ľudia nerozumeli...A aj tie koeficienty..
Odpovedať
@daralbajda Doterz všetko o čo som sa začal podrobne zaujímať obsahovalo zavádzanie alebo podvod. Preto si vážim ľudí ktorí chcú poradiť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dom2 podnikám......moje krédo je robiť poriadne, čestne, a za svoje sa spravodlivo biť... A všetko musíš tomu komu to robíš poriadne vysvetliť, aby mal z toho pocit istoty.... A čosi som už prežil, mam 60+
Odpovedať
@daralbajda Pravdu máš. Ak budú s tebou spokojní, možno si vypýtajú kontakt na iné remeslá na tvojich známych za ktorých sa vieš zaručiť, a ktorí zas doporučia teba. Múdri zákazníci to tak robia, hlúpi sa sťažujú a súdia.
Odpovedať
@dom2 takto nejako som to robil po 1metri celú pivnicu..
Odpovedať
@daralbajda Je to šikovné riešenie, zaručené a blbovzdorné.
Odpovedať
SPP na západe (D2) vychádza 1m3 0,433 eur, prepočet na 1kWh = 0,04 eur + paušál za hodiny (6,91eur mesačne)
Odpovedať
fakturuju to v kwh aby to mohli ludia lahsioe porovnavat s elektrikou a lahsie sa pocitalo. Nevidim v tom zasadny problem.Na fakture vidno spotrebu aj v kubikoch myslim. Kto cche si prepocita ako púotrebuje
Odpovedať
@daralbajda Ale ved alkohol sa predava na promile. Liter 70% stoji viac ako liter 40%, nie? Podla tvojej teorie by mali stat rovnako.
Odpovedať
neviem, ale ja ja fakture vsetko vidim prehladne napisane, innogy vychodne slovensko su tam hodnoty m3 aj koeficienty aj kWh
Odpovedať
@danculd boze ty si ekzot ,to by som nepovedal....preco liter ?platis za mnozstvo akloholu v nom ci za objem? @sysell ludi zaujima kolko pribudlo na meradle ,nie spalne teplo v kwh. Normalny clovek pozrie kolko m3 natocil a vynasobi cenou, len debil mera v jablkach a prepocitava kolko by za to kupil hrusiek..
Odpovedať
@atak77 no a teraz babka bude prepocitavat spalne teplo ,koeficient nadmorskej vysky....babka potrebuje vediet kolko zaplati za m3 ktory ma na meradle...ked prides na pumpu platis za mnozstvo energie ci za liter , keby pumpy vlastnilo SPP ,tak by si natankoval 10l benzinu a vynadobili by to spalnym teplom aby sisi mohol porovnat kolko zaplatis za naftu? ci iny benzin....meradla maju byt jednoduche ,a nemas co prepocitavat ,zachvilu to bude aj vvrestauracuach ,prepocitaju ti rezen na kalorie aby si mohol porovnat kolko ta vyjde zemiakova kasa...
Odpovedať
@daralbajda na spotrebu domu 5000kwh, vynasobi cenou za plyn a vidi cenu, vynasobi elektrikou a vidi cenu. Je to na priame porovnanie nakladov pri roznych zdrojoch energie. Kubiky sa pocitaju lahsie ale zs porovnaj 500m3 ze kolko by to stalo keby si kuril elektrikou..
Odpovedať
@daralbajda Ved ano platim za mnozstvo alkoholu v nom. Tak ako pri plyne platim za energiu v nom.
Odpovedať
@sysell @danculd V com merias v tom mas predavat ..merias na merice ,predavas za mericu ,merias na kusy ,predavas za kus ,merias na kg ,predavas za kg....nikdy nic neprepocitavas ,len debili pastikarski z SPP vymysleli taku ....clovek si aj tak vsetko prepocita na peniaze kolko ho to stoji pre neho je hlavne kolko minie za kurenie elektrikou a kolko plynom ...len ti degesi furt cosi prepocitavaju...ako by si potom vedrl ceny keby tak robil kazdy ?prides na jarmok a nepredaju ti mrkvu na ks ale ti prepocitaju kolko by si zaplatil za petrzlen ......je to proste oklamanie ludi....zachvilu ti daju elektromer ,ale fakturovat ti budu energiu v jouloch.....
Odpovedať
@audinak :-)
Odpovedať
@daralbajda a to ja niesom babka ale zena v strednom veku kopu novych technologii chapem ale tieto ich vypocty veru nie...
Odpovedať
Takze velmi pekne dakujem za spustu reakcii som z vychodu kosice okolie najjednoduchsie je pockat na fakturu ktora nam pride 10/2019 ale kedze som zvedava ako kazda zena chcela som aspon orientacne vediet kolko nas bude stat jedno vykurovacie odbobie plynom sme kurili prvu zimu opisala som stav plynomeru na zaciatku a na konci sezony reku prepocitam centami za kubik ...kopa kadejakych tabuliek a nic comu by som rozumela tak reku snad niekto od brucha vypocita aspon pribliznu sumu v eurach...SPP to ma dost komplikovane kadejake koeficienty a vraj su tam aj nejake skryte poplatky neplati sa len za plyn este raz vsetkym dakujem.
Odpovedať
Takze velmi pekne dakujem za spustu reakcii som z vychodu kosice okolie najjednoduchsie je pockat na fakturu ktora nam pride 10/2019 ale kedze som zvedava ako kazda zena chcela som aspon orientacne vediet kolko nas bude stat jedno vykurovacie odbobie plynom sme kurili prvu zimu opisala som stav plynomeru na zaciatku a na konci sezony reku prepocitam centami za kubik ...kopa kadejakych tabuliek a nic comu by som rozumela tak reku snad niekto od brucha vypocita aspon pribliznu sumu v eurach...SPP to ma dost komplikovane kadejake koeficienty a vraj su tam aj nejake skryte poplatky neplati sa len za plyn este raz vsetkym dakujem. @mayo7 my sme D1
Odpovedať
Kedysi sme takýmto výpočtom hovorili ze použijeme Belgicku konštantu. Vynasobim takým číslom aby som dostal želaný výsledok..
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?