Kolko ste zaplatili celkovo za elektrické podlahové vykurovanie Fénix s termostatmi okolo 120 m2

7. jún 2020120

Kolko ste zaplatili celkovo za elektrické podlahové vykurovanie Fénix s termostatmi okolo 120 m2 Ďakujem

• @marian87  Otazka je ci folie alebo kable. Aky vykon na m2 pri foliach 40, 60 alebo 80 W/m2 ? alebo aky vykon pri drate. Ake termostaty? TFT?
    Osobne bungalov - obytna plocha 147m2 mam 60 W/m2 - asi 120 m sirky 60 cm, v 2 kupelniach a tehcnickej rohoze, TFT termostaty (10 kusov) - zapajal som si sam - stalo to cca 2400 Eur, ale kupoval som si to v cechach kde ma to vyslo asi o cca 30 % lacnejsie (folie) a 20% lacnejsie termostaty - iank by to bolo cez 3000 Eur.

• @marian87  Ja mám fénix rohože Ecofloor http://www.fenix.sk/sk/vykurovacie-okruhy-pre-poloakumulacny-system a 6 ks termostatov VTM http://www.fenix.sk/sk/vtm-3000. Vykurovaná plocha 80 m2. Kupovali sme toho viac, takže ja som mal značnú zľavu....
    Ale Ty by si sa s Tvojou plochou a s materiálmi ako ja mohol zmestiť do..... tipujem ..... 1600 €. 😎

• @leonardom Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

• Sponzor fóra
  • @mr79  prosim ta a ake mate mesacne naklady na kurenie elektricke? my tiez ideme kupovat dom, kde bude elektricke podlahove kurenie fenix a bojim sa, ze ked je to elektrina, budu vysoke mesacne naklady. Dom je tehlovy, 110m2. dakujem

• @matkinamamina  moje naklady Ti nic nepovedia. Ja mam pre niekoho uz extremne izlovany dom. Steny 36 cm EPS, strop 60, mam rekuperaciu, co aj zohrieva vodu a jemne dotapa, takze folie len dokuruju. Rocna spotreba elektriny vo VSE nas stoji 850 Eur - spotreba asi 7000 kWh , pricom obaja pracujeme z domu. topenie asi 250 Eur, rekuperacia s vodou asi 240 Eur a najviac asi 300 Eur bezna spotreba - cca 60 je za odberne miesto.

Jenoducho si to vypocitas ked zoberies od domu certifikat, kde ma byt vypocitana potreba tepla na m2 a vynasobis metrami.. takze dajme tomu... 40kWh/m2 tak by si mala 4400 kWh, * cena co mate v Nitre. Plus rataj spon 2500 kWh na elektricky bojler. Plus ak mate kr alebo piecku mozte spotrebu stiahnut, podla toho ako budete dotapat...

• @mr79 : podla teba som skusil jednoduchy vypocet a som dosiel na cislo 6900kwh za kurenie - 69kwh/m2 * 100 = 6900kwh * cena VT pretoze zatial je v nasom zaujmovom dome zavedeny iba VT.
    Podlahovka Fenix je dimenzovana na 8.8 KW, spravne som pocital?uz som z toho jemne strateny, bo vacsina je za TC /aj ja/ ale nemam ho v potencionalnom dome ako pouzit do podlahovky 😞
    Energeticky cert je triedy "B" s potrebou tepla 69kwh/m2 + TUV 24 kwh/m3, snad som dobre uviedol hodnoty.
    Je realna takato spotreba pri kureni na standardne teploty 21-22 stupnov? na TZBinfo mi vypocitalo 13tisic kwh 😞

• @tommy999  musis nasobit zastavanou plochou, nie podlahovou.

• @majkoj  dik za upravu, to by znamenalo 8300kwh + TUV + ostatna spotreba, cca 13tis KWH dokopy, spravne rozmyslam?....podla teba je to realne cislo ktore moze ako primarny zdroj vykurovania mat takuto spotrebu elektriny?strata domu je 5-6kw /nenasiel som tento udaj ani v energ.certifikate co je pre mna divne/, je postaveny z Leier 25cm + 15 EPS a okna trojsklo Incon, zaklady zateplene 20cm EPS, strecha 40cm fukana izolacia knauf insolation, aspon takto vseobecne pre lepsiu orientaciu, lokalite Levice

• @tommy999  EC je pocitany podla modelu, takze o realite je problematicke hovorit. Ale vysledna spotreba by sa mala pohybovat niekde okolo tej hodnoty. Za jedneho predpokladu 🙂 a to, ze EC nepocital niekto po "telefone".

• Môžem poprosiť o vyjadrenie, či je cena 4.220 eur za elektrické podlahové vykurovanie - rohože na plochu 100 m2 v NED ok? Prípadne, ak máte nejaký lepší typ, budem vďačná...

• Rohože EcoFloor Comfort mat sú cca o 30% lacnejšie ako rohože od Fenixu. CP od Fenixu na materiál komplet s termostatmi a izolačnou podložkou F Board máme 2600 EUR, tieto rohože EcoFloor by nás vyšli komplet aj s podložkou, termostatmi atď. 1800 EUR. Je možné, že rohože od Fenixu sú kvalitnejšie ako nejaké EcoFloor z Vietnamu? Alebo je to jedno? Je lákavé ušetriť 800 EUR emoticon
    Byt má 74m2.

• Rohože Fenix EcoFlor vyrabaju aj v BB.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Slovenský výrobca fotovoltaických systémov na výrobu tepla a chladu.
    Nové energetické systémy pre nulové domy.
    Výroba krbových vložiek na individuálnu zákazku. Návrh a realizácia krbov podľa Vašich snov.
    Kachliarstvo a krby, predaj krbových vložiek, biokrbov, sporákov, internetový obchod, rekonštrukcie interiérov
    Články od našich partnerov
    Papierom proti ohňu?
    Spoznajte najčastejšie chyby pri zatepľovaní fasády
    Izoláciu sokla netreba podceňovať. Vyhnite sa týmto chybám, aby ste ochránili základy domu, predišli plesniam a únikom tepla
    Archív článkov od partnerov