Kolko ste zaplatili celkovo za elektrické podlahové vykurovanie Fénix s termostatmi okolo 120 m2

Kolko ste zaplatili celkovo za elektrické podlahové vykurovanie Fénix s termostatmi okolo 120 m2 Ďakujem
Odpovedať
@marian87 Otazka je ci folie alebo kable. Aky vykon na m2 pri foliach 40, 60 alebo 80 W/m2 ? alebo aky vykon pri drate. Ake termostaty? TFT? Osobne bungalov - obytna plocha 147m2 mam 60 W/m2 - asi 120 m sirky 60 cm, v 2 kupelniach a tehcnickej rohoze, TFT termostaty (10 kusov) - zapajal som si sam - stalo to cca 2400 Eur, ale kupoval som si to v cechach kde ma to vyslo asi o cca 30 % lacnejsie (folie) a 20% lacnejsie termostaty - iank by to bolo cez 3000 Eur.
Odpovedať
Profilova fotka
@marian87 Ja mám fénix rohože Ecofloor http://www.fenix.sk/sk/vykurovacie-ok... a 6 ks termostatov VTM http://www.fenix.sk/sk/vtm-3000. Vykurovaná plocha 80 m2. Kupovali sme toho viac, takže ja som mal značnú zľavu.... Ale Ty by si sa s Tvojou plochou a s materiálmi ako ja mohol zmestiť do..... tipujem ..... 1600 €. 8-)
Odpovedať
@leonardom Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@mr79 prosim ta a ake mate mesacne naklady na kurenie elektricke? my tiez ideme kupovat dom, kde bude elektricke podlahove kurenie fenix a bojim sa, ze ked je to elektrina, budu vysoke mesacne naklady. Dom je tehlovy, 110m2. dakujem
Odpovedať
@matkinamamina moje naklady Ti nic nepovedia. Ja mam pre niekoho uz extremne izlovany dom. Steny 36 cm EPS, strop 60, mam rekuperaciu, co aj zohrieva vodu a jemne dotapa, takze folie len dokuruju. Rocna spotreba elektriny vo VSE nas stoji 850 Eur - spotreba asi 7000 kWh , pricom obaja pracujeme z domu. topenie asi 250 Eur, rekuperacia s vodou asi 240 Eur a najviac asi 300 Eur bezna spotreba - cca 60 je za odberne miesto. Jenoducho si to vypocitas ked zoberies od domu certifikat, kde ma byt vypocitana potreba tepla na m2 a vynasobis metrami.. takze dajme tomu... 40kWh/m2 tak by si mala 4400 kWh, * cena co mate v Nitre. Plus rataj spon 2500 kWh na elektricky bojler. Plus ak mate kr alebo piecku mozte spotrebu stiahnut, podla toho ako budete dotapat...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@mr79 : podla teba som skusil jednoduchy vypocet a som dosiel na cislo 6900kwh za kurenie - 69kwh/m2 * 100 = 6900kwh * cena VT pretoze zatial je v nasom zaujmovom dome zavedeny iba VT. Podlahovka Fenix je dimenzovana na 8.8 KW, spravne som pocital?uz som z toho jemne strateny, bo vacsina je za TC /aj ja/ ale nemam ho v potencionalnom dome ako pouzit do podlahovky :( Energeticky cert je triedy "B" s potrebou tepla 69kwh/m2 + TUV 24 kwh/m3, snad som dobre uviedol hodnoty. Je realna takato spotreba pri kureni na standardne teploty 21-22 stupnov? na TZBinfo mi vypocitalo 13tisic kwh :(
Odpovedať
Profilova fotka
@tommy999 musis nasobit zastavanou plochou, nie podlahovou.
Odpovedať
@majkoj dik za upravu, to by znamenalo 8300kwh + TUV + ostatna spotreba, cca 13tis KWH dokopy, spravne rozmyslam?....podla teba je to realne cislo ktore moze ako primarny zdroj vykurovania mat takuto spotrebu elektriny?strata domu je 5-6kw /nenasiel som tento udaj ani v energ.certifikate co je pre mna divne/, je postaveny z Leier 25cm + 15 EPS a okna trojsklo Incon, zaklady zateplene 20cm EPS, strecha 40cm fukana izolacia knauf insolation, aspon takto vseobecne pre lepsiu orientaciu, lokalite Levice
Odpovedať
Profilova fotka
@tommy999 EC je pocitany podla modelu, takze o realite je problematicke hovorit. Ale vysledna spotreba by sa mala pohybovat niekde okolo tej hodnoty. Za jedneho predpokladu :) a to, ze EC nepocital niekto po "telefone".
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Môžem poprosiť o vyjadrenie, či je cena 4.220 eur za elektrické podlahové vykurovanie - rohože na plochu 100 m2 v NED ok? Prípadne, ak máte nejaký lepší typ, budem vďačná...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Rohože EcoFloor Comfort mat sú cca o 30% lacnejšie ako rohože od Fenixu. CP od Fenixu na materiál komplet s termostatmi a izolačnou podložkou F Board máme 2600 EUR, tieto rohože EcoFloor by nás vyšli komplet aj s podložkou, termostatmi atď. 1800 EUR. Je možné, že rohože od Fenixu sú kvalitnejšie ako nejaké EcoFloor z Vietnamu? Alebo je to jedno? Je lákavé ušetriť 800 EUR emoticon Byt má 74m2.
Odpovedať
Rohože Fenix EcoFlor vyrabaju aj v BB.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?