Klimatizácie Inventor

Dobrý deň, nájde sa niekto kto má v domácnosti inštalovanú klimatizáciu zn. Inventor? Zaujímajú ma kvalita a skúsenosti, ako ste spokojný, či sa objavili časom nejaké nedostatky. Vo výbere do našej domácnosti mám jednu 3,5 kW, ale neviem nič bližšie k uvedenej značke nájsť. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@sniper20 low cost čína... nečakaj ultra kvalitu... ak potrebuješ len chladiť pár dní do roka, OK účel snáď splní... ak chceš jednotku využívať na viac tak by som sa radšej takýmto "značkám" vyhol
Odpovedať
@dexter89 ďakujem za info, no práve "ultra" to má aj v názve, len či to tak aj neostane.... a čo by ste mi odporučili v cenovej hladine 1500 eur?
Odpovedať
@sniper20 Daikin si pozeral?
Odpovedať
@peter977 Áno pozeral som aj Daikin, model Perfera, len ta sa hýbe okolo 2000 eur, ktorý model máte na mysli? Pozeral som aj Toshibu Super Daiseikai 9, akurát mi tam chýba wifi pre ovládania na diaľku, cenovo je to tiež vyššie. Asi musím ísť o kategóriu nižšie.
Odpovedať
@sniper20 Daikin Comfora 3,5kW aj s vonkajším splitom stojí do 1200€
Odpovedať
@sniper20 Daiseikai9 mam treti rok, slape ako hodinky.
Odpovedať
Profilova fotka
@sniper20 ja mám tu Daikin Comfora 3.5kw stala má pred 3 rokmi 1400€ s montážou a wifi , má dobre parametre stredná trieda ja klímou aj kúrim , takže u mňa slape v podstate skoro celý rok nonstop odpočíva asi 2-3 mesiace v roku Vyššia rada aj lepšie parametre má perfera ta sa dá kúpiť do 1700€ to je už dosť , samozrejme ešte top značky sú ako spomínali Mitsubishi, abo Toshiba , Carrier je tiež celkom dobrá , z tých lepších a lacnejších čin máš napr. Sinclair abo Midea to sú tie lepšie čínske značky No a potom su low COST Číny ako hisense , AUX , spomínaná invertor a pod. Značky tie by som popravde nechcel keby že uz idem do Číny tak niečo lepšie ako som písal vyššie Midea , sinclair abo vraj aj gree abo haier ... Ale cenovo tie lepšie Číny sú len o trochu lacnejšie ako povedzme stredná trieda , nizsia Daikin ... Tie Číny lepšie majú na viac niektoré funkcie marketingové ako samocistenie abo iné bludy ja pozerám hlavne na parametre čo ma zaujíma to je výkon, scop účinnosť , a schopnosť kúriť do akej teploty a pod...
Odpovedať
Ďakujem za Vaše príspevky, pôjdeme do tej Daikin Comfora.
Odpovedať
Ešte ma napadla jedná vec, používate na ovládanie klímy Daikin aj aplikáciu, ako Vám to funguje? Hodnotenia spolupráce aplikácie z klímou, s domácou sieťou sú vraj mizerné.
Odpovedať
@sniper20 Tak na ovladanie daikin mas 2 moznosti. Stara aplikacia ktora pracuje na lokalnej wifi sieti, ma zastralejsie GUI ale robi vsetko co treba rychlo. Nova aplikacia Onecta ktora je uz cloudova . Ma novy dizajn , lepsie spravcovane prehlady spotreby . ale napriklad neviem si pozriet spotrebu vsetkych jednotiek spolu ako to zvladala stara apka, musis si to v hlave zratavat sam, ale dufam ze este na tom zapracuju. Vsetko ovladanie ide cez server daikinu, tj reakcny cas je tak 3-4 sekundy. Vyhoda je ze zapnes kurenie/ chladenie lahko na dialku ked treba. Nevyhoda ze ta apka startuje dost dlhsie ako ta stara jednoducha co bezi na lokali. Cez cloudovu nastavit napr klapky do zelanej polohy je nemozne koli dlhej reakcnej dobe. Zaroven aj nastavovanie rychlosti ventilatora alebo prepinanie rezimov v novej apke vyzaduje preklikavanie cez viac podmenu a viac potvrdzovani ako v tej "zastralej". Ked som doma pouzivam tu staru apku, hlavne koli rychlejsiumu spustaniu a menej preklikom pri nastaveniach a napr moznosti zapnutia a vypnutia vsetkych jednotiek naraz, to tiez nova neumoznuje. Problemy s pripojenim jednotiek do lokalnej siete a na cloud som nemal ziadne. Mam stylish jednotky v multisplite.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Tak názory o.k., beriem, ale na základe čoho mate tie názory? Má tu niekto aj reálne skúseností? Napríklad ja som počul aj taký názor(!), že klimatizácie sa od seba líšia hlavne obalom a doplnkami, ale princíp, jadro že je vraj totožné u väčšiny. Tak že má tu niekto Inventor?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

Tak názory o.k., beriem, ale na základe čoho mate…
@juraj_k Áno, šak každé auto má motor, jedno aké si kúpiš...
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@juraj_k Áno, šak každé auto má motor, jedno aké …
@kejsix asi si to myslel sarkastický, ale napríklad Fiat, Peugeot, Citroen, VW, Mercedes a určite aj ďalšie sú vybavené rovnakým agregátom 1,6 HDi. Máš skúseností s Inventorom?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj_k:

Tak názory o.k., beriem, ale na základe čoho mate…
@juraj_k Len na okraj - napríklad mercedes triedy A s označením motora M282 má ten istý 1,332cc motor ako Dacia Duster 1,3TCe. Ale áno - obal a doplny sú iné. Je len na Tebe, ktorý si vyberieš. A nie, Inventor klimu nemám. Mám Vivax a dal by som ruku do ohňa za to, že to je prezlečený Inventor. A Midea. A Aux. A Bosch... Aj tie detaily, v ktorých sa tieto klímy líšia Ťa časom môžu prekvapiť. Stačí len, že Tebou vybratá klima by nemala napríklad kasňu pozinkovanú. Alebo tenšie či menej kvalitné žltnúce plasty vnútornej jednotky. Veď sa niekde musí prejaviť nižšia cena, že áno. To bol príklad, neber to doslova. Update: Kejsix ma predbehol.
Odpovedať
Profilova fotka
Inventor = Midea
Odpovedať
https://teplozima.sk/kategoria/klimat... ano našiel som od 550 € do 2000 € , tak isto ako aj Vivax, či AUX ....
Odpovedať
Tiez hladam nejaku spolahlivu klimu najma na temperovanie starsej chalupy pocas studenej jesene a miernej zimy. Preferujem Daikin, no nevylucil som zatial ani Inventor, zdielam zopar postrehov, co som si vsimol: * znacka je velmi neznama, je tazke najst nejake poriadne recenzie * technicka specifikacia k modelu Comfort je pomerne jednoducha v porovnani s konkurenciou: https://www.inventorairconditioner.co... * pouzity kompresor sa lisi v zavislosti od zvoleneho vykonoveho typu - Panasonic (2.5kW), Hitachi (3.5kW), Mitsubishi (5kW) * vyzera, ze temperovat vie len na min. 10C, v porovnani s Daikin, ktora vie udrziavat 7C * v ponuke Inventor je este model Legend, ktory sa mi zda vhodnejsi na vykurovanie - vie udrziavat 8C,podporuje nizsiu min. vonkajsiu teplotu (-25 vs -20). * na wifi pripojenie by som sa moc nespoliehal, instrukcie k nastaveniu su na webe vyrobcu z roku 2017, softverovo to bude bieda a dlhodobo (s meniacimi sa sietovymi wifi standardmi) to nemusi byt pripojitelne.. Ak bude cenovy rozdiel vyrazny, nakoniec to mozno risknem aj s Inventorom, kedze to potrebujem na relativne kratko kedze dom planujeme v strednodobom horizonte kompletne rekonstruovat.
Odpovedať
VIVAX a INVENTOR majú na vlas rovnaký obal, kto vie či sú rovnaké aj vo vnútri?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ja som si vybral 7kW Inventor Legend. Prevazne s nou chcem kurit v prechodnom obdobi. Mam volny zlavovy kupon na Iventor ak by mal niekto zaujem. https://www.tako.sk/biela-technika/kl...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?