Klimatizacia na kurenie

Ahoj, vyberam znacku / model klimatizacie na kurenie v dome. Bude to asi 4x single-split, vykon 2x min 3kW, 2x min 5kW. Hlavnym kriteriom vyberu je vyuzitie pre kurenie, chladenie je vedlajsie. Chcem vysoku ucinnost do -15 a funkcnost do -25 (pri teplotach pod -15 moze byt za cenu vyssej spotreby kedze su zriedkave). Ponuky mam zatial na Gree U-Crown a Samsung Wind-Free. Cenovo su ponuky OK, technicky este nie som rozhodnuty/presvedceny. Tipy, rady? Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@marian_harustak Gree - v podstate prezlečený SINCLAIR - čiže OK Samsung - prezlečená Midea - OK ? Som názoru, že ktorákoľvek klimatizácia aj nižšej kvality - čína, dokáže zákazníka obslúžiť a dať mu to čo chce. Otázkou znie na ako dlho. Ak to máš na vykurovanie prioritne, tak by bol zaujímavejší multisplit. Neviem či ho Gree robí, Samsung ano.
Odpovedať
Vdaka za odpoved. Multisplit - obe ponuky ktore som dostal boli na single-split, takze neviem ako sa pohybuju ceny multi-splitov a neviem aky je rozdiel nakladov pri prevadzke. Rozhodne by tam vzhladom na velkost domu (160m2, do L-ka) boli dost dlhe rurky... Jedna vec ktora ma trochu odradza - ked sa pokazi 1 zo 4, zvysne 3 kuria. Ked sa pokazi multisplit, bude zima... To "na ako dlho" sa neznalemu tazko odhaduje, ktora znacka je na dlhsie... Nechcem platit zbytocne ale nemam nejaky striktny limit rozpoctu, chcem dobre riesenie, nie vyhradne najmensiu obstaravaciu cena. Vyuzitie bude ca 50% casu temperovanie (bez pritomnosti), 50% casu kurenie ako hlavny zdroj tepla s tym ze krb alebo pec bude doplnkovy zdroj tepla v 1-2 miestnostiach. Vseobecne je dost problem dostat relevantne ponuky, najcastejsia reakcia na dopyt je ziadna.
Odpovedať
@marian_harustak Ahoj, ideš tú klímu dávať do ešte neskolaudovanej novostavby? Pretože aj my sme chceli na poschodie iba klimatizáciu na kúrenie (bude tam len jedna izba, šatník a kúpeľňa) avšak potom to neskolaudujú kvôli A0...
Odpovedať
Nie. Zaciname s rekonstrukciou chalupy. Je tam stary kotol na drevo/uhlie + radiatory co je ovsem pre nas nevhodne (nemoznost temperovania v nepritomnosti).
Odpovedať
Profilova fotka
@marian_harustak vieš sem poslať tú ponuku na Gree ? aj cena by ma zaujímala ak to nie je tajné
Odpovedať
Nikto nereagoval na dopyt? Skuste daikin, z trencina mi volali do 48 hodin.
Odpovedať
2x Gree U-Crown GWH09UB-K3DNA4F 2,6/3,0kW 2x Gree U-Crown GWH18UC-K6DNA4A 5,3/5,3kW Tak pri Gree ako aj pri Samsung ponuke je cena s montazou do 7000.
Odpovedať
Profilova fotka
@marian_harustak išiel by som radšej do Gree ako do Samsungu
Odpovedať
@dexter89 a to už prečo? Gree je vo všeobecnosti čínsky low-cost, Samsung je úplne iná trieda. Ako porovnávať napr. Renault a Mercedes (rozumej, nie Daciu a Maybach, ani Daciu a Mercedes). Aj keď to Gree je skôr Dacia. Možno spomínaná rada je niečo lepšie od Gree. mimochodom, sám mám Gree, tiež na vykurovanie. Lenže v mojom prípade bol rozdiel zostavy Gree vs. zostave Samsung cca 40%. Nerozumiem, ako môže mať tuto chalan porovnateľné zostavy týchto značiek v rovnakej cene. Možno od iného dodávateľa by dostal identickú zostavu Gree výrazne lacnejšie. Tento asi preferuje samsung (a s nimi spolupracuje)
Odpovedať
Profilova fotka
@worker_falcon tak gree crown je klíma dimenzovana originál na kúrenie s vyhrievacou špirálou na odtok kondenzu a tuším s dvojitým kompresorom čo kuri do -30 stupňov vraj ... Samsung tipujem že je klasika , takže kúriť bude zrejme do -10 neviem aký typ má naceneny ale wind free sa hodí akurát tak na chladenie , aby mi chladný vzduch nefukal do ksichtu aj keď celkovo je v tom viac marketingu ako osohu ... Ja mám daikin comforu 4 kw napr. A vykurujem tým celú zimu skoro celý 95m2 bungalov , není to klíma dimenzovana na kúrenie , v papieroch mám do -15 a odskúšané mám minimum minulú zimu bolo u mňa -17 a kúrila stále ... Ale ak je to jediný zdroj tepla pre objekt , tak by som išiel do hyperheating technológie , ešte by som si dal nacenit na jeho mieste Mitsubishi ale to bude asi väčšia pálka ... A ja osobne by som išiel na vykurovanie do Sinclairu spectrum plus séria , klímy určené na vykurovanie originál , ale keby som sa mal rozhodnúť len medzi gree abo samsung, tak za mňa gree ☺️
Odpovedať
Profilova fotka
@marian_harustak A čo tak pozrieť klímu Carrier -optimalizovanú na kúrenie. https://www.klimanr.sk/produkty/klima... Ponuka uplne dole . Má niekto skúsenosť či to dosahuje skutočne také parametre ?
Odpovedať
Vdaka za nove komentare. Update... Predvyberom presli Gree, hore spominany Sinclair a samozrejme Mitsubishi s Hyperheating. Ostatne vypadli pretoze sice su mozno lepsie na chladenie ale nie su optimizovane na kurenie. Chladenie ma prakticky nezaujima a vypadok temperovania pri -20 pretoze je to uz pod pracovnym rozsahom ked som prave odcestovany by bol neprijemny. Mitsubishi je vyrazne drahsie a cisto co sa tyka nakladov na kW tepla sa to nevrati, rozdiel v ucinnosti (na papieri) je maly, hruby odhad ca EUR 100 rocne. Samozrejme moze byt rozdiel v zivotnosti ale to sa tazko odhadne. Tj zaverecny vyber bol Sinclair vs Gree. A tam asi zavazi sposob komunikacie. Komunikacia s firmou ktora by dodavala Gree je bezproblemova, odozva okamzita. Pri Sinclairi mi napriklad neboli schopni uz niekolko dni odpovedat ci ma funkciu temperovania, kedze popis na webe hovori pri kureni 16-30, co je na temperovanie privela. A ja na to nemam cas/chut aby som si uplne vsetko sam hladal na internete. K cene Gree... Asi by som ju vedel dostat o kusok lacnejsie. Ale nastastie si mozem povedat ze usetrenych povedzme EUR 300 mi nestoji na dalsie natahovanie sa s klima firmami, to si radsej prihodim par hodin prace navyse. Samozrejme len pokial zostane jednanie zo strany firmy "top".
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marian_harustak glee mne toez ponukali, ale v porovnani s daikinom je tam narocnejsia udrzba... Financne aj castejsie... Neviem zhodnotit, ci to bol obchodny yrik alebo je na tom nieco pravdy... Preveril by som naklady na udrzbu... Inak dakujem za tip
Odpovedať
@marian_harustak je to úsmevné, ako niekto má za prioritu situáciu, ktorá pravdepodobne nikdy nenastane. ak by ti aj klíma nešla tých pár hodín, čo bude pod -15, tak sa nič nestane (okná snáď máš pozatvárané, keď temperuješ a steny nemáš z papundekla). Pri bežne zateplenom dome ti klíma na temperovanie pôjde úplne minimálne. dôležitejšie je, aby si pri výbere auta vyberal podľa toho, či má implementovaný padák. lebo je reálna možnosť, že sa s ním zrútiš z útesu či mosta. Toto máš dúfam zmáknuté 😄 A mnohé iné rizikové záležitosti.
Odpovedať
@wolker_falcon Ono to ma aj ine aspekty. Priebeh efektivnosti vs. teplota je u tychto 3 do minus 15 prakticky rovny (100%), kym niektorym inym ta krivka pada uz od minus 5. @Milan Toman Udrzba - 1x za sezonu (letna, zimna). U mna tym padom 1x za rok, kedze v lete to pobezi mozno par dni. Cena za udrzbu viac menej rovnaka ako hovorili ini.
Odpovedať
Jednoznačne odporúčam Mitsubishi hyperheating. Spoľahlivosť parametrov, ticho (sleduj krivky parametrov v závislosti od vonkajšej teploty, navyše nie každá značka ich dodáva). Dcéra má doma a ja na chalupe - chválim. Áno tá cena, ale mercedes tiež nie je najlacnejší!
Odpovedať
Profilova fotka
@kefkakefka záleží kto chce na čo použiť, samozrejme tá cena je vysoká ale určite to bude spoľahlivá mašina... ale do tak drahej klímy by som išiel iba v prípade, že to bude jediné a hlavné kúrenie pre objekt... ak chce niekto len príležitostne dokurovať v prechodnom období, na to mu tak drahé zariadenie netreba, a ten kto to kúpi len na chladenie, tak tomu vôbec nechápem, na tých pár dní do roka, by mi stačila najlacnejšia čína... takže záleží od účelu, využitia a tak sa rozhodnúť...
Odpovedať
@dexter89 Píšeš že Windfree sa hodí len na chladenie, to myslíš technológiu alebo výrobok? Hádam pri teplom vzduchu to fúkanie nevadí tak ako pri studenom. Ja si teraz dávam multisplit 3x 2,5 kW Windfree Avant a chcem to aj na kúrenie v období, kým nie je príliš veľká zima u nás v NR. Čo majú tabuľku v katalógu tak udávajú celkom slušné výkony počas kúrenia aj slušnú SCOP. a do -15 a to je u nás raz do roka. Tak snáď nedám aj gate za kúrenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@trubiroh hej myslel som technológiu windfree, že to má opodstatnenie hlavne pri chladení 🙂 lebo ten chladný vzduch pri normálnom chladení vadí aj mne ... pri kúrení je to samozrejme o inom, teplý vzduch je prakticky príjemný, čo sa týka vykurovania tou jednotkou samsung windfree , určite to v pohode vykúri počas celej zimy je to klíma inverter ... takže tepelné čerpadlo vzduch-vzduch
Odpovedať
@dexter89 no nenastavuj si fúkanie na seba a nebude ti vadit
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?