KK junkers zsb 14-1 plus zasobnik drazice okh 100 ntr/vh + cw100 regulacia

Profilova fotka
Ahojte, este sa chcem spytat bo mam moznost toto kupit vyhodne tuto zostavu, ci ten junkers bude v pohode spolupracovat s tymi drazicami. Lebo ta zostava od junkersu s tym zásobníkom junkers je za rovnake prachy, ale tie drazice maju mensie straty kwh nez ten junkers a su aj v tirede B, narozdiel od junkersu, ktory je v triede C.. Dakujem
Odpovedať
@soichiro Bude.
Odpovedať
Profilova fotka
este poprosim niekoho zdatneho o prepocet uspory tych drazic vs junkers, kde je rozdiel strat 0,2 kw/h, kolko to bude realne robit rozdiel v sume za rok. Lebo neviem ci to spravne ratam, ale mi to vyslo za rok 100e uspora.. Dakujem
Odpovedať
@soichiro Kupil by som Tatramat miesto Drazic..
Odpovedať
@soichiro 100EUR tazko. Tolko priblizne stoji rocne ohrev teplej vody pre 4-clennu rodinu. Takze logicky nemoze byt uspora 100EUR.
Odpovedať
Ale ved ST120 je v B http://www.junkers.sk/junkers-produkt... a mne tam rozdiel vychádza 17€/rok (rátal som 20c kWh sadzbu)
Odpovedať
Profilova fotka
@luxy007 ale v tej zostave nie je st120-2e, ale st120-5Z.
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.atria.sk/junkers-cerapurco...
Odpovedať
Ten rozdiel je zanedbateľný. Dokonca vidím, že som dal cenu za kWh elektriny nie plynu :-D Junkers zásobník sa jednoduchšie montuje - vývody má tak ako kotol, Ale to je iba detail.
Odpovedať
tiez mam vyhliadnuty Drazice OKH 100 NTR/HV,je to hranaty bojler.Objem bojlera po napusteni je 87l. ma dobru izolaciu v rohoch az 80mm,inde asi 42mm. uvadzana staticka strata je 44W,co je 1,056kWh/24hod. takze strata je priblizne 1kWh za 24hod. ak beriem ,ze 1m3 plynu je 10kWh a 1m3 stoji 0,5eura,tak 1kwh je 5centov. za rok je to 365*0,05=18,25eura.
Odpovedať
Ako potom môže výjsť ohrev TUV pre 3 ľudí do 100€/rok keď len straty sú 18€?
Odpovedať
@luxy007 Normalne.. minieme mesacne cca 15-16 m3 na ohrev vody tak si to vyrataj x cenu za m3 plynu,,
Odpovedať
Profilova fotka
@marko337 ja som tam cital ze strata je 0,87 kwh.. a junkers 1,1kwh pre model so 125litrami aj to aj to druhe.. pre 100vky je pomer 0,7kwh drazice k 0,9kwh junkers..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@soichiro pre rozdiel 0,2kWh to bude 18,25 / 5=3,65eur /rok
Odpovedať
@luxy007 Uplne normalne, na ohrev teplej vody pre 4-clennu rodinu sa priemerne minie +-2000kWh rocne, (co je cca. 200m3 plynu). Ked to vynasobis cenou plynu v sadzbe D2 - 0,0348€ za kWh * 2000kWh = 69,6€/rocne.
Odpovedať
Máme Junkers ZSBR 16-3 v zostave so zásobníkom Junkers 120 l. Inštalovaný v marci 2011. Aktuálne riešime výmenu expanznej nádoby pre pokles tlaku. Od inštalácie sme totiž absolútne ignorovali jej kontrolu a výsledok sa dostavil. Podľa dodávateľa sme prví čo to riešime. Cena za opravu 120 Euro. Inak o kotli ani nevieme. Regulácia je FW200 s ekvitermickým snímačom. Vykurovanie je permanentne jedi nastavenou teplotou na 21.5 C. Priznám sa že sme pri výbere ani netušili, že existujú aj údaje a parametre ako v tejto diskusii. Myslím že je to premýšľanie príliš do hĺbky :-) Pre 4 člennú rodinu dospelákov a cca 140m2 BGW zálohy 70 E bez doplatkov, aktuálne iba 2 dospelí a 61 Euro mesačne. Snáď pre vás užitočné pri rozhodovaní.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?