Kachle 150 mm vs komin 160mm

Profilova fotka
Ahojte, prosim niekoho o radu resp. nazor. Mam krbove kachle ABX s priemerom dymovodu 150 mm, komin ma 160mm. otazka ako vyriesit prepojenie: 1. moznost: pouzit 150mm dymovod do kachli aj do komina. v komine utesnit. rozdiel 1cm ( da sa to?) 2. moznost: pouzir 150mm dymovod do kacli potom redukcia na 160mm (existuje 150>160?) a do komina 3. moznost: pouzit 160mm dymovod (utesnit na kachliach?) a vyviest do komina Este ozazka na zaver. bude pouzite 90st. koleno.Ma rura stupat mierne do komina(je to je to lepsie koli tahu?) alebo moze ist vodorovno t.j. je to jedno dakujem
Odpovedať
@richard71 http://www.zopkrby.sk/catalog/67/redu... 8€ utfg a 90 kolenu sa vyhni ak to ide
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem za link, pozriem.preco sa mam vyhnut 90 st. kolenu radsej dve 45?
Odpovedať
@richard71 dymovod ma mat co najpriamejsiu trasu a 90 stupnov sa za to uz nepovazuje, daj 45 zo zdroja potom rura a 45 do steny
Odpovedať
Profilova fotka
@richard71 ak je komín šamotový, v žiadnom prípade do 160mm kovovú rúru do neho nazapájaj, roztrhne ti ho pri prvom kúrení. Pekne 150mm zasuň a vytesni sklotextil. šnúrou, priemer 8mm a pružný kachliarsky tmel. 90° koleno nie je žiadny problém...
Odpovedať
@reward mne dvaja krbari co sú v cechu tvrdili že 90 použiť len v prípade krizy, dovodili to celkom logicky zachovanim co najpriamejsieho dymovodu, ty píšeš že no problem, ako by si to zdovodnil ty? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@s555 som v predstavenstve toho cechu, živím sa tým 22 rokov a urobil som takmer 800 zapojení... Vidíš, čo človek, to názor :-) Ja práve 45° napojenie neodporúčam, alebo odporúčam len v krízovej situácii (malá účinná výška, prierez komína prípadne ohnisko náročné na ťah) Ak do 45° šamotového napojenia "uletí" plameň z vložky (úplne bežná vec u čínsko-poľsko-francúzskych atráp vložiek), garantujem prasknutie sopúcha, čo sa u 90° nestane. Opýtaj sa tvojich kachliarov, ako je možné, že kachľová pec, v ktorej ťahy majú aj 10 90° zalomení, funguje?
Odpovedať
@reward ďakujem ti za vysvetlenie
Odpovedať
@s555 Kachle a prislusenstvo prechadzaju pred spustenim do predaja roznymi testami,skuskami a pod., musia splnat rozne bezpecnostne podmienky. Ked pozries do navodu hociktoreho vyrobcu kachli, tak odporucaju 90st. zapojenie. Preco asi? ;-)
Odpovedať
@majki555 neviem preco, akekolvek kachle su mi ukradnute, nie som kuric, ja som tlmocil co som poznal z vyssie uvedenych zdrojov
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte ma napadá jeden detail u stavebnicových komínov typu SCHIEDEL, PRESPOR a pod: U 99% klientov, ku ktorým prídem na zameranie a komín už stojí, je sopúch, teda napojenie, natvrdo zaklébrované a omietnuté spolu s tvárnicou. Veľmi zle!!! Vnútorná vložka musí byť voľná (rozťažnosť), toto zaručene raz prdne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tak teraz neviem co je lepsie. 90st alebo dve 45? v navode ku kachliam nie je nic uvedene..
Odpovedať
@richard71 no, neverim! Napis presny nazov kachli ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@majki555 ABX Karelie
Odpovedať
Profilova fotka
@richard71 tak ako písal reward. 150 a vytesniť sklotextilnou šnúrou. A 90stup. koleno nie je v žiadnom prípade problém.
Odpovedať
Profilova fotka
@nadro dakujem..tento sposob mi pride aj najjednoduchsi..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?