Junkers ZSB 24-1 DE + Drazice OKC 125

Dobry den. Pisem sem o Radu lebo mam novo nainstalovany kotol Junkers ZsB 24-1 + novy bojler Drazice OKC 125 Montovane odbornikom. Problem je ze ked na kotli nastavim teplotu TV 40°C tak ju nahreje na prve nahriatie zo studeneho bojlera na cca tych 45°C, problem je ze dalsie dohriatie uz je na 52°C a vecer uz ma voda aj 60°C je tam original Junkers cidlo tusim 10k. Predtym tam monter daval asi tri ine cidla tie prehrievali tiez ale nie az tolko. Tusim ale predosle malo 11.5k alebo take a bolo to lepsie aj ked prehrievalo ale menej ako Toto originalne Junkersacke. Dalsi poznatok je ze ked prepnem kotol z rezimu eco to neeko rezimu (comfort) tak to prehrieva vodu ako dive aj 70°C. Posledna vec co som si vsimol je ze pri dohrievani na displeji vzdy sa zvysuje teplota z 25°C a vypne ked sa zobrazuje 40°C. Ako keby kotol cital.z cidla teplotu 25°C a dohrieva vzdy na 40°C. Pritom ale v bojlery uz je voda aj nad 40°C. Podla servisaka co mi ho tam montoval je cidlo az na maximum zasunute v bojlery . Co moze byt problem, zapojenie alebo elektronika alebo nieco v bojlery ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?