Je to veľa za plyn vodu kúrenie odpady.... 143 m2 rodinný dom dvojpodlažný

Zdravím. aký mate názor na cenu 18 500 eur za rozvody vody, rozvody kanála, 2x geberit, prívod plynu zo skrinky do kotla, kotol (celá zostava komplet), rozvody podlahovhoé vykurovania, podlahový polystyrén, anhydritové potery a práce komplet na ploche 143 m2 komplet. Podlaha pre 1.NP a pre 2.NP rodinného domu ? je to veľa?
Odpovedať
@frutado1 no podla mna je to strašne vela. Nám s.r.o.-čka nacenila tieto veci podobne a to bez poteru. plocha 120m2, bungalov. Tak do ideme riešiť svojpomocne s dozorom.
Odpovedať
@frutado1 vobec to nieje vela. Vratane anhydridu za 18.500 na 2 poschodiach?!?! Nesrandujte.
Odpovedať
@frutado1 je to nehorazne vela. Ver mi. Totalne premrstena cena.
Odpovedať
@frutado1 Myslím, že je to celkom dobrá cena.
Odpovedať
Profilova fotka
Zalezi podla toho kde a ako je vytazena dana firma. No podla mna by si sa mohol zmestit aj do 15000€. Netreba rozhodne ostat len pri jednej ponuke a dat si to nacenit viacerym firmam
Odpovedať
Myslim, ze keby si si poriesil material sam, nejaku firmu alebo sikovnych majstrov na robotu si tiez najdes, tak ked sudim podla seba, myslim, ze by si sa dostal na cca 13 000€. S kvalitnym kotlom okolo 2-2,5 tisic euro.
Odpovedať
@frutado1 ved si to rozrataj po castiach a uvidis ci to je vela. Rozvod vody mas cca 1000-2000€, bezne 20€ vyvod, odpady cca 500-1000€, plyn od kotla po skrinu medene potrubie cca 400-800€, skrinka s regulatorom netusim, osadenie geberitu je 50€ ks, podlahove kurenie bez systemovej dosky je 22-25€/m2, zo systemovou doskou je 35€/m2, kotol, rozvadzac a podobne veci si musis konkretne najst cenu podla typu, anhydrid je cca 13-17€/m2.
Odpovedať
@frutado1 Dajte si urobit viacero ponuk a uvidite ako vam to nacenia v inych firmach a podla toho sa riadte
Odpovedať
@gkrivanek ano. komplet podlaha hore aj dole
Odpovedať
@frutado1 uplne v pohode cena. Ved dajte a inde nacenit a uvidite.
Odpovedať
@edulo toto su najvacsie chyby ked si instalatersky material ma zaobstarat clovek ktory o instalaterskych matiarialoch nema ani paru. To nieje pecenie kolaca kde si nakupite v hypermarkete ingrediencie. A potom som zvedavy ktory majster s tym suhlasi , lebo ziadny odbornik vo svojom fachu s tym nebude suhlasit a nieje to len o marzi na material. Ja osobne svedomito a bez problemov dodavam s materialom aj nakupnu aj zakaznicku cenu a otvorene si urcime cenu za material + robota.
Odpovedať
@gkrivanek Nemyslim si, ze je chyba, ked si zakaznik kupi material aky chce. Ked pozeram ake najlacnejsie smejdy davaju instalateri, len aby co najviac zarobili az mi je zle a to nehovorim o tej fuserine co robia.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@originalx ked si ho kupi nech si ho aj namontuje. Kvalitu materialu si treba urcit na zaciatku. Cenu rovnako a nieje problem. Fuserinu robia v najvacsej miere tí najlacnejsi co boli vcera murarmi a zajtra su kurenari xy poznam co som po nich musel riesit problemy. A na vine su prave zakaznici co idu po nakjlacnejsej ponuke. Pokupia material aj z Merkury marketu:)) Najdu pseudokurenara a pome nato. Ako pisem vela pripadov sme mali tak poprosim s rozumom pretoze to budu Vase problemy. Pohladat 2 -3 firmicky pekne sa dohodnut a vybrat si.
Odpovedať
@gkrivanek nemas pravdu. Ja osobne som zhanal instalatera co robi z rehau a z 20tich to robili len 2ja, vyberam vzdy tych najdrahsich majstrov a mozem povedat, ze z osobnej skusenosti cena nehra ulohu v kvalite odvedenej prace. Sam by som to lepsie urobil a nemam problem si kupit aj profesionalne naradie, co vacsina profesionalov ani nema a nieco si poziciavaju aj v pozicovni. Vela majstrov sa ani neunuva prist, aby sme sa dohodli na tom co maju robit , myslia si, ze sa im budem klanat a pridem pekne pre nich. Ja osobne som nikdy nic nekupil v merkury markete a ani neriesim ich kvalitu. Ked poviem instalaterom, ze chcem mosadzne fitingy, odpoved je vacsinou, ze to je zbytocne drahe to nedavame, ked poviem, ze chcem cirkulacku teplej vody, tak ze to na tak malu vzdialenost sa nedava tam je len 4deci vody to si odpustis, hlavne, ze to je 10metrov a 2 litre vody, nemaju ani sajnu co hovoria a nie to este co robia. A takto by som mohol pisat dalej. Tazko sa hlada dobry a skuseny majster.a fakturu nevie vystavit ani jeden.
Odpovedať
Dakujem vam velmi pekne za reakcie. Firma je solidna. Pred vypracovanim cp sme mali 2 hodinove sedenie kde nam ukazali vsetky mozne varianty vykurovania, vsetky dostupne materialy a presli sme si aj nase poziadavky. Z toho nam vyslo v podstate to co sme pozadovali az ma nakoniec zarazila tato suma. Tiez niesom zastanca toho najlacnejsieho je to dlhorocna investicia a rad by som sa vyhol nejakym problemom uz po par rokoch a to len koli tomu ze som si sam zhanal material bez potrebnych vedomosti o kurenarstve.
Odpovedať
@gkrivanek Ako nechapem, aky je rozdiel v tom, ze si zavolam partiu murarov a poviem im, ze si ytong zozeniem sam. Neviem aky je rozdiel v tom, ze mi strechar nedoda skridlu a drevo, ale zozeniem si to sam. Tak isto neviem, aky je rozdiel v tom, ze mi kurenar povie, co mam kupit a kupim to. Alebo potom kurenarovi daju inu pexalpexu v predajni ako mne? Iny rozdelovac? Iny kotol? Ved ked mi ten kurenar napise co potrebuje a mam znameho napriklad vo firme gienger, tak by dom bol asi hlupy, keby si tam nevybavim cenu. Na sadrokarton som dostal v stavebninach lepsiu cenu, ako dostavali sadrokartonisti. Asi ma rigips dve kvality, pre sadrokartonistu a pre obycajneho stavitela? Preco si nechodis kupovat pivo na pumpu? Tym samozrejme beriem tvoju cenovu politiku, tak ako to robis, by to mali robit cestni zivnostnici. Ine je zas potom nejaky developer, ten potrebuje zaplatit x ludi v administrative, priestory, rozdelit zisk medzi novu vilu a nove bmw...
Odpovedať
@gkrivanek A teraz ina myslienka. Preco by si ty ako kurenar nemal kvitovat a podporovat to, ze ked ma vela ludi cas a znamosti, vie si vybavit dobru cenu na vela veci. Aby si chapal co tym myslim. Mam 100 ludi. 100 chce stavat novostavbu. 50 z nich ma peniaze a je im jedno, kolko to bude stat. 50 z nich nema tolko penazi, ale pusti sa do toho sposobom, aky tu popisujeme. Vdaka tomuto sposobu mas o 50 potencionalnych zakaznikov viac...
Odpovedať
@edulo vies ytong je jedna polozka to drevo je tiez len jedna polozka ale v takej instalacii je 100vka poloziek.
Odpovedať
@edulo vies preco ? Poviem ti. pripad som mal ked sme suhlasili s dodavkou materialu podla vykaz vymeru dodali material a ja som dostal zmluvnu pokutu ze som vcas neodovzdal pracu pretoze ani hovno nepasovalo. To iste na jednom dome silou mocou doda material nakoniec plno veci nesedelo a chybalo ked sme zakazdym ziadali aby dodal co treba nemal cas. Nas to stalo xy ciest do skladu a plitvany cas na stavbe. Nakoniec mna ziadali aby som vybavil vratku co vystalo:)) Teraz je to smiesne Dalsia vec je zaruka . Preco mam davat zaruku na svoju pracu ked pouzijem polske a turecke materiali. Nakoniec ked je problem nikto neprizna ze on dodal material ale pracu som vykonal ja a moje meno bude brat do huby. Toto cesta nieje.
Odpovedať
@originalx s rehau v dnesnej dobe robi pomenej ludi. To ze si zohnal drahu firmu neznamena ze su profesionali. Mosadzne fitingi my ine ani nepozname:) Nechcem robit reklamu nikdy som ju nerobil a ani nebudem. Chcem aj zit:) Ale nic ine nepouzivame 8 rokov ako viessmann ,herz, sanha, geberit, simpor, hansgrohe,. Ale ked nacenim z tychto znaciek tak sa tazko konkuruje. No ludia su cim dalej uvedomelsi a potrpia si na kvalite.
Odpovedať
@frutado1 , Zdravim. Z toho co ssi napisal ti nik nedokaze povedat ci je to dobra alebo zla cena. Takyto frajer neexistuje. Pre vysvetlenie: rozvod vody. Kolko metrov rur.? 50m alebo 200m..? klasika PPR rury alebo AL_PEX..? to same o kanalizacii.. Co sa tyka kurenia.. Existuje mnozstvo kotlov a cenovy rozdiel moze byt medzi dvoma aj 2000eur. takze ludkovia, ty z vas co pisu ze prehnana cena klidek. Neviete co vsetko tam ma naprojektovane. Ako si napisal kotol (cela zostava komplet). Existuju zostavy kotol + bojler krasne v jednej skriny ukrzte. Vyzera to tak pekne, ze ani nevies ze tam mas kotol a bojler. pekne ukryte. A tato zostava je potom aj ovela drahsia ako klasika. A ci je tvoje cena vela alebo nie, to neviem. Pre priklad: Idem robit zakazku bungalov 160m2. Tepelne cerpadlo, zasobnik vody, podlahove kurenie so systemovou doskou 3cm, slnecne kolektory ktore budu ohrievat vodu v zasobniku ale taktiez aj dohrievat podlahove kurienie v dome.. a cena 21 000. je to vela alebo dobra cena ak nevies ake cerpadlo aky zasobnik atd..?? daj si spravit viac ponuk a odporucam ti aby ti vsetko vysvetlili co mas v ponuke zahrnute.. Nesustred sa len na vyslednu cenu lebo to moze byt velmi mylne..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?