Interiérové dvere - ako riešiť ventiláciu?

Profilova fotka
Caute, riesim prave dvere a narazil som na problem, ako riesit ventilaciu cez dvere. V projekte mam navrhnute 2x wc mriežka dole, technicka 2x mriezka hore + dole. Ak by sa dalo tym mriezkam by som sa rad vyhol, mozno do tej technickej aspon dole by som to este dal... Rekuperaciu mam v uvedenych miestnostiach len odťah, wc 1x, wc kup 2x, tech 1x. V technickej 2x2 m bude tepelne cerpadlo, pracka+susicka, rekuperacna jednotka, rack skrinka, kos na pradlo- vsetko mam oremyslene a premerane na maximalne vyuzitie oriestoru 😁. Je mi jasne, ze odtah musi byt nejak kompenzovany cez dvere (ventilator na odtah nemam, snaha o tesny dom.. ), len najlepsia moznost mi pride. 1. Ventilacny vyrez dole v dverach 2. Strbina podlaha dvere dole, s nastavenim cez panty 3. Moznost 1+2 na dosiahnutie pozadovaneho prierezu.. Hkadal som aj oarametre tiho vyzeru, ale google toho vela nenašiel 😁 Mate niekto ten vyrez alebo dikonca mriezku??? Fotka by bola super a zaroven rada co je top riesenie z pohladu estetiky/funkcnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@predatorzv
Odpovedať
skara pod dverami bude stacit aj v kupelni aj vo WC, mozno v technickej by to chcelo mriezku, lebo tam bude najviac "vyrobeného" tepla, Myslim, ze staci dole na dverách. Akoze vypocty ti k tomu nedam, ale za normálnych okolnosti tie dvere nikdy netesnia ani ked tam je prah, co asi ani nebude
Odpovedať
Profilova fotka
Z vlastnej skusenosti viem,ze skara dvere/podlaha staci. Ale nemam prahy, iba prechodove listy. @zita19 to ze je v technickej najviac vyrobeneho tepla neznamena ze treba mriezku. Odtah v technickej bude rovnaky ako z WC.
Odpovedať
@predatorzv Už som to tu niekomu písal. Žiadne vetracie mriežky sa nedávajú. Kto by chcel mať doma tak spizdené dvere. Špára medzi podlahou a spodkom dverí, ma mať 60 cm2 Na každú šírku dverí sa vypočíta zvlášť. Pri 80-siatkových dverách to robí 60 : 80 = 0,75 cm, t.j. špára 7,5 mm. Samozrejme dvere bez prahov.
Odpovedať
@predatorzv ahoj, tiež som to počas zariaďovaní a interiéru riešil, v konečnom dôsledku aj tak nakoniec dvere nechávam trošku pootvorené počas dňa. Na noc zavieram len v spálni a ako už bolo spomenuté, medzera pod dverami stačí. Syn keď ma návštevu a zavrie sa s kamošmi v detskej izbe, tak taktiež sa nesťažujú, že by mali vydychany vzduch :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?