Menu Forum

EURO 150 CA vs. vaillant aroSTOR VWL BM

fotoportrét
fotoportrét
bikker
Registroval sa 23. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 22 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Žilina.
fotoportrét
fotoportrét
bikker
Registroval sa 23. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 22 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Žilina.
 Zdravím, chcem sa spýtať či má niekto s týmito TUV zásobníkmi skúsenosť??... výhody, nevýhody, alebo by zvolil úplne iný systém na ohrev TUV?...
31. jan 2018 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
bikker
fotoportrét
fotoportrét
bikker
 ...nikto neriešil nič podobné?..
1. feb 2018 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
cache
1
Registroval sa 28. marca 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1529 príspevkov. Báhoň, okres Pezinok.
fotoportrét
fotoportrét
cache
1
Registroval sa 28. marca 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1529 príspevkov. Báhoň, okres Pezinok.
 Ono su to hlavne dost zasadne rozdielne tepelne cerpadla..

Ten Eliz je split, spravis len do steny prieraz ako pre klimatizaciu, huci vonku.

Ten valiant funguje bud ze ti odcerpava teplo z interieru (ergo platis tam 2x, prvy krat kurenim, druhy krat samotne TC), pripadne musis spravit velke prierazy do steny, pripadne to relativne zlozito zapojovat do vzduchotechniky..
1. feb 2018 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
adam55
Registroval sa 21. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov. Okres Michalovce.
  • Staviam dom
    okres Michalovce
fotoportrét
fotoportrét
adam55
Registroval sa 21. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov. Okres Michalovce.
  • Staviam dom
    okres Michalovce
 Tu sa pretriasa ten Eliz a aj ine TC
http://www.modrastrecha.sk/forum/kurenie-vetranie-a-klimatizacia/kurenie-s-climatik-a-euro-150-tca/?post=last
1. feb 2018 o 14:02  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
bikker
fotoportrét
fotoportrét
bikker
 - ešte pri tom elize je problémom asi to namrzanie vonkajšej jednotky, ako to tu bolo na MS už riešené...čo sa týka toho vaillantu tak tam je z môjho pohľadu a ako vlastne píšeš aj ty hlučnosť a odoberanie tepla z interiéru, ale zasa v letných mesiacoch vie interiér aj ochladiť čo zasa eliz nedokáže...len neviem keby som ten vaillant napr. zapojil z exteriéru, do akých teplôt tam nebude problém s namŕzaním a účinnosťou v reálnej prevádzke (v prospektoch je to síce pekné ale skutočnosť býva často iná)....
1. feb 2018 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pali1711 (40 r.)
Registroval sa 12. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 300 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Detva.
  • Už bývam v dome
    okres Detva
fotoportrét
fotoportrét
pali1711 (40 r.)
Registroval sa 12. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 300 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Detva.
  • Už bývam v dome
    okres Detva
 @bikker pokiaľ Eliz použiješ len na TUV, nie na kúrenie, pôjde menej a tým pádom bude stíhať odmrazovať, nebál by som sa toho
2. feb 2018 o 13:07  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to