Elektrický ohrievač vody Dražice Okce 180 - 4KW

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Kto vlastníte tento ohrievač, alebo aspoň podobný typ od fy. Dražice so 4kW špirálou? Mne za posledné týždne zhorela už piaty krát výhrevná špirála a musel ju v rámci záruky meniť servisák.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@ninka23 Takže ozvali sa mi Drazice, ze mi poslu finančnú kompenzáciu. Tým je to pre mna uzatvorené. Za zaslané peniaze si kúpim 2,2kW špirálu a dúfam, že už nebude problém. Trvalo im to 2 mesiace.
Odpovedať
@rudlo Aspoň niečo ;-) Nám dajú do konca týždňa ten digitálny 125 l a ten má špirálu 2000 W a vraj s tými 4 kW majú problémy. Takže oni veľmi dobre vedia, že sú problémy :-p
Odpovedať
Profilova fotka
Měl jsem obdobný problém poté, co jsem nějaký čas ohřev elektřinou nepoužíval. Příčinou ale nebyla spirála, nýbrž usazeniny ze strany vody. Pokud se vám na trubce do které je vložka zasunuta vytvoří ze strany vody usazeniny, působí jako tepelná izolace a není tak dostatečně odváděno teplo ze spirály. Ta se přehřeje a dojde k přepálení. Doporučuji vodu z bojleru vypustit, otevřít bojler a nečistoty odstranit.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Lidi tak tohle, Proč nedate namisto 4KW špiraly za 2,2. Aspoň se nebude tolikrát spínat termostat- o to prodloužíte životnost Termostatu, peneženky , špirály atd. 4KW špiráli jsou nanic. Noční proud předse máte vic než 2H a kdiš mate 120l bojler tak pro rodinu to vrele stačí. Ja mam dražice OKCE 125 uš 6 let. Jednou jsem mnenil termostat- protože ďost často spinal a rozepinal cca po 5až 10min. Jednpou jsem čistil uvnitř po pjeti letech vodní kámen( cirka dva kýble) Rozdíl ve potřebe na mnesíc 40 kW. mam bojler zapojen skrze maly elektroměr takźe vim o každe spotřebe.Také stykač kterí je ovládan Elektroměrem ma neco za sebou a po dvou letech doporučuji - ikdiš provádi vymnenit! Ohořele kontakty na stikači a termostatu , Zabalený kamenem pouzdro špirály (uvnitř)jsou všeho príćinou. Nebo propadly snimač teploty - nezapominat to dat co nejvic do trubice a spodek trubice utesnit Klidne kouskem čidičové vaty( to dela tu velkou hysterezi- o oneskorene vypínáni 60-75) Stači si přepočítat a zopakovat fyziku. A tim opravarom bych dal Akurát pohlave a poslal do školy na zopakováni Fyziky pro elektřikáře prvního ročníku!!!!a to mam 29let.
Odpovedať
nedal si tam 380 v namiesto 230 ? takato špirala za socializmu bola ok 20 rokov ja mam z nej ohrievac 30 rokov
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?