Elektrické kúrenie a mesačné platby za elektrinu

Zobraz úvodný príspevok
potrebovala by som čo najviac rád typov od niekoho kto kúri elektrikou,,- elektorokotol,,budeme mať aj krb,, kúrenie bude elekt.podlahové,, máte nočný prúd?? teda tú zníženú tarifu? koľko platíte mesačne za elektriku,,? Plyn nebudeme mať vôbec,,tak sa začíname obávať,, aké faktúry nám budú chodiť za elektrinu,, ďakujem za každú jednu pripomienku/radu
Odpovedať
@maxogo isteže strop, za 11/2019 - 1000, 12 /2019- 1200, 1/2020 - 1300, 2/2020- 1000, 3/2020 - 800, 4/2020 - 700, 5/2020 - 500, 6 až 9 /2020 - 400, 10/2020 -500 = 7700kwh (moj odhad )
Odpovedať
@dexter89 vo vysokej máš veľmi veľa , vtedy nepoužívaj veľké žrúty, ja mám 200-300 ročne, pre VSD si prepočítaj kedy je výhodnejšie na DD5 pozri napr, na stránke Magny tam je síce rovnaká tarifa VT i NT no sú tam distribučné poplatky, sú rozdielne v DD2 i v DD5 spočítaj si rozdiel len za distribúciu a malý rozdiel za hl. istič ja mám DD2 asi 8 Eur a 12,5 v DD5 no mám SSE už nad 4MWh je výhodnejšia DD5 ak je spotreba vo VT ,od 5-10% celkovo je to časovo 20% no vtedy nejde kúrenie najvhodnejšieho dodávateľa zas kontroluj len cenu sil energie, žiaľ všetke kalkulačky čo som našiel sú nesprávne podľa cenníkov
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu jj no vo vysokej je to aj preto, že väčšinou termostaty išli stále rovnako a nejako sme neriešili aká je práve aktívna, no posledné týždne už v časoch vysokej tarify sú nastavené aby nespínali, tak uvidíme čo to spraví... Zálohové platby mám zatiaľ na 100€./mesačne, no zas na druhej strane elektrinu mám zapojenú od apríla 2019, kedze sme tam nebývali, platili sme len cca 20E/mesačne kvôli stavbe... Tak nejaký ten nedoplatok pri zúčtovaní očakávam, keďže v teplých mesiacoch sme si nenabíjali budget... @janopopovec no je to veľa, zas na druhej strane v bytovke platím len 80€ do fondu opráv, elektrina 20€, plyn 50€. To máš 150€/mesiac a plocha bytu je 66m2... Zas ten plyn na vytápanie sa neukazuje v mojom prípade až tak odveci, ale nezaviedol som ho do domu :-D Tak teraz co už... elektrina ...
Odpovedať
@dexter89 na kolko topíš?
Odpovedať
Profilova fotka
@janopopovec v dome myslíš? Tak máme malú 10 mesačnú dcérku tak v mieste kde sa zdrživame t.j. obývačka s kuchyňou a spálňa 22-23°C vkuse , kúpeľňa 21,5°C, dve zatiaľ prázdne nevyužívané izby udržiavame na 20°C. (keď ideme na viac dni preč z domu nechávam v celom dome 21°C) + ešte musím spomenúť, že v dvoch predných izbách mi takmer vkuse ide elektrický odvlhčovač (kvôli vysokej vlhkosti ešte v týchto izbách severných...) takže to sa na spotrebe tiež podpisuje... Zas na druhej strane priemerne asi 4 krát do týžďňa nakladám do kachlí krbových asi na 3 hodiny denne max. kým sa mi naakumuluje teplo v kachliach (to mi vyhreje obývačku s kuchyňou aj spálňu sčasti takmer na celú noc potom už kúrenie nespína... )
Odpovedať
@dexter89 nemáš kúrenie a ohrev vody blokované stykačom povelom z HDO? či len ostatné spotrebiče si zapínal i vo VT? daj si niekde kontrolku napr. na šporák ked je istotne NT , nebýva to stále rovnako, ja to tak mám a viem kedy je NT môžeš spať pri 23? ja mám v spálni od 17-20 v noci tam vôbec nekúrim, cez deň ako dnes vykuruje slnko cez južné okná, kotol nejde od 9-18 vôbec
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu jaka kontrolka? ne nemám nič také daj o tom viac info ked mas cas... :-)
Odpovedať
@dexter89 napr. obyčajnú tlejivku napájaj zo stykača ktorý blokuje kúrenie , ja mám zapojený sporák 2 fázy len v NT, tretia ide stále na 2 platničky , tak zapnúť len svetlo na rúre a ihned vidím aká je tarifa len vyskúšaj ktorá fáza ide na osvetlenie
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@adidasko1 mate aj rekuperaciu?
Odpovedať
@sadell nie nemame ziaden akoze ,,efektivny ,, sposob kurenia ze do kurenia vrazim na zaciatku 10 litrov a budem mesacne menej platit o 40 eur podla mna je to len marketing alebo skratka vec rozhodnutia
Odpovedať
@adidasko1 prvu zimu ste museli kvoli vlhkosti viac vetrat asi. Na kolko sa vam vysplhala elektrika?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sadell nemal som ten pocit ze to tak skutocne bolo. Omietky sa robili vo velkych horucavach tam sa vetralo skutocne nonstop a zrejme to vyrazne pomohlo. Nemam to kurenie statisticky spravene po rokoch ale nelisila sa spotreba prvy rok od druheho co je asi trosku zvlastne
Odpovedať
Pre tých, ktorý riešia, či elektrika áno, nie elektrokotlom do vody v kobinácii s kotlom na brikety. V prílohe môj graf spotreby. Spôsob kúrenia: Splyňovací kotol na drevo/brikety do 600l zásobníka. Kotol má 15 kW, cez ďalší okruh je do vnoreného zásobníka pripojený 8 kW elektrokotol. Ten robí teplú vodu aj vodu na kúrenie, prestupom tepla cez vnorený zásobník. Ak si pozriete priloženú spotrebu, prvý rok som začal bývať v 8. mesiaci., teda spotreba 2.2t brikiet a uvedené kWh za elektriku. Elektrika je vždy celková spotreba nie len za kúrenie, aj keď kúrenie je najväčšia položka. Celkovo sa v ďalších rokoch ustabilizovala spotreba na ca. 4t brikiet (kupujem po 130€ / t) a zvyšok je elektrika indukčka, kúrenie, teplá voda. Od tohto roku, mám dopojené kolektory a tie mi už teraz cez deň bezproblémov dohrejú cez deň (ak je slnko) vodu na 60° C aktuálne. V elete to ide ešte vyššie. Mám 3 kolektory. TOu vodom na jar / jeseň dokurujem a aj sa v tom okúpem samozrejme. V ďalšom vyúčtovaní uvidím, koľko takto solár ušetrí. Účet za elektriku 772.52 € za vŠetko. Dom má tehlu 38 cm, 3 sklo okná a celkovoú plochu s chodbami ca. 180 m2. Nemám zateplenie, ani interiérové dvere ešte. Kúrim len na prvom poschodí, podkrovie nekúrim, je ale zaizolované. V zime sa tam udrží teplota okolo 18-19st. Podpivničená časť sa vykúri od kúsku komína, ktorý tam je, tam nie je žiadne iné kúrenie. V kuchyni som zrušil radiátor a nechal len falošnú podlahovku.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Viete mi niekto povedat kolko asi budem platit za elekt. Ak budem kurit elektrokotlom do podlahovky, kotol ma byt 9kw.tepelne straty su 5,35.uzitkova plocha 120m2
Odpovedať
@pali80 malo. alebo aj vela vid tu https://old.modrastrecha.sk/forum/pri...
Odpovedať
@pali80 a ten dom už máš postavený? Ak nie, tak sú ho daj prepracovať, nech máš menšie tepelné straty, ideál 2-3 kw. Potom tam nemusíš pchať 9 kw opachu. Mám podobnú veľkosť domu, komplet elektrika, mesačné platby 85 eur
Odpovedať
Urcite budu mensie straty, pridal som na izolaciach, strop o 2ocm takze 40cm strop, fasada 15cm, podlaha 12cm mozno by to aj postacilo ci?
Odpovedať
@pali80 Zateplene mas rovnake ako ja na montovanom drevodome. Vykurujem o 10m2 viac, ale priamo - foliami. Za 70 Eur/mesiac kompletna elektrika so spotrebicmi aj TUV el. bojlerom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravím chcem sa len spýtať kolko € priblizne si nastavit na zálohované platby za elektriku. Dom má cca 220m2 uzitkovej plochy a je podpivnicený. Obvodové múry Porfix 375mm Zateplenie bude minimálne 150mm polystyrénom. Lokalita Nitra Je spravená predpriprava na kotol (pevne palivo) aj krb ale zatial sa bude kuriť elektrokotlom Raja 18kw. Vopred ďakujem za odpovede .
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím chcem sa len spýtať kolko € priblizne si nastavit na zálohované platby za elektriku. Dom má cca 220m2 uzitkovej plochy a je podpivnicený. Obvodové múry Porfix 375mm Zateplenie bude minimálne 150mm polystyrénom. Lokalita Nitra Vykurovanie bude podlahové teplovodné. Je spravená predpriprava na kotol (pevne palivo) aj krb ale zatial sa bude kuriť elektrokotlom Raja 18kw. Vopred ďakujem za odpovede .
Odpovedať
@daniel_dany_fuska 200€
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?