Dodá a namontuje niekto krb do 2000€?

Zdravím Vás, tento rok nám dokončia montovaný RD (OSB dosky/"sendvič"), 100m2. Chceme teplovzdušný krb, ext.prívod vzduchu, rekuperácia, rohové prevedenie skla, komín v strope. Nie sme náročný, jednoduchá montáž, stierka, mriežky, viď. ilustračný obrázok Nájde sa niekto, kto do tejto sumy dokáže dodať a kompletne namontovať takýto krb. Krbové kachle ktoré by sa páčili manželke ešte nevyrobili :) Za všetky rady vopred ďakujem.
Odpovedať
@cengerino vlozka nejmenej litrer a to davam asi fakt malo, ak neches daky zmrd, material na obostavbu + rury, mriezky a prislusenstvo min. ale ozaj min 500-600, komin uz mas? vzduch das kade von? mas ho zaliaty v podlahe? Za 2k mozno pri fakt velke skromnosti ale asi skor nie, Sprav si sam neni to tazke. Lebo ked prides do robosom urcitre zapoti z hlavy aspon 3 litre
Odpovedať
3 litre svojpomocne inak je to smejd!
Odpovedať
:) 3 litre svojpomocne sa podľa stavbárskej matematiky rovná 6 litrov "na kľúč" :)... a to za niečo, ako je obstavaná krbová vložka..., ...krejzy :)... To týmto chcete kúriť? Alebo na čo to vlastne chcete?
Odpovedať
Profilova fotka
@cengerino páči sa mi že nieste náročný a vyberiete si drahé rohové sklo tá krbová vložka by musela byť zo starej chladničky aby vám to višlo a to len v prípade že máte hotový komín ak nie tak na jvalityný komín padne tisícka. Zoberte peniaze čo máte a dajte si urobiť záhradný krb za váš rozpočet by sa dal celkom pekný postaviť. PS teplovzdušné krby sú vraj najhoršie
Odpovedať
Ďakujem za odpovede, že nie sme nároční som myslel vonkajší obklad. "Teplovzdušné sú vraj najhoršie" - to čo je za blbosť? Komín je už nainštalovaný, prieduchy nebudú, preto mi nezostáva mi nič iné, ako zakúpiť menej kvalitnú vložku za 1500e, dať 500e do materiálu a spraviť si ho sám. Dať 5000e do krbu na ktorý nemám , zakúriť s ním tak max. 50x do roka, to je úplná blbosť. Ľudia majú dlhé roky poľské vložky za 10000Sk a sú spokojní. Ďakujem za rady. Dám vedieť čo som vymyslel.
Odpovedať
@cengerino ked nebudú prieduchy tak prečo obostavbu ako teplovzdušný?superizol na obostavbu je drahý,pre jednu miestnosť to netreba,obostavbu postav s tehly na kant podľa návodu , stavba krbu svojpomocne-zadaj do google a 2000 bude i veľa, pre pár zakúrení do roka vydrží i tá najlacnejšia vložka, pre relax stačí
Odpovedať
Presne bude to pre relax a pre príležitostné dokurovanie. Ja by som do toho šiel aj svojpomocne, ale zaspávať so strachom aby nám tá OSB búda do rána nezhorela...toto ešte potrebujem zabezpečiť. Ďakujem
Odpovedať
Ja sice sa celkom nestotoznujem s tou cenou v nazve temy, ale nechcem zbytocne zahlcovat stranku novou temou, tak sa vas opytam tu snad mi pomozete.. :) akym sposobom ste riesili obostavbu krbu? aky material ste pouzili? najviac by ma zaujimali nazory ludi, ktori si stavali krb svojpomocne ci nenastali nejake problemy alebo nieco take ci uz pri stavbe krbu alebo po nej. Vdaka.
Odpovedať
@cengerino to máš tak, odborník na stavbu a kominár ti potvrdia že je všetko Ok a predca môže hocikto vyhorieť, ved poisťovňa to vtedy vyplatí. no ja chcem mať istotu aby som nevyhorel, tak skontrolujem všetko sám, ak nie si zručný na stavanie zožeň si murára a stavaj presne podľa návodu, alebo rovno krbára @marchenzo staval som svojpomocne s murárom mal som presný návod od výrobcu vložky+rozpis potrebného materiálu , kedže je teplovzdušný musel sa stavať zo superizolu, musia sa dodržať hlavne veľkosť obostavby nasávací a výfukové otvory podľa výkonu vložky, kvalitné dymovody z nerezu, nie je to nič strašné čo by bežný smrteľník nedokázal, takže ide to i podľa presného návodu, krb používam už 12 r. tiež nie na stále kúrenie, skôr sa treba naučiť kúriť , je to iné ako kúriť do kotla, i na to je kopa návodov
Odpovedať
@cengerino Relax a príležitostné vykurovanie? Za 2 litre? :) A radšej to chceš zveriť niekomu inému, nie svojpomocne, aby si nezaspával so strachom, že do rána vyhoríte? :) Tu sa dá pobaviť čoraz častejšie :))).
Odpovedať
@marchenzo staval som svojpomocne no treba davat velmi velky pozor. Najma na odizolovanie stropu . Ja som to robil so superizolu 5cm cely skelet s 3 jitym stropom + vyduchy cez strop. Da sa to ale neodporucujem natom setrit predsa je krbar krbar a robi to denne.
Odpovedať
@cengerino toto je naozaj asi posledna vec na ktorej by som setril. Vies ako sa vravi. Ušetríme ať to stojí, co to stojí. :) Ak chces solidneho chlapika co ti to postavi, tak mi napis a poslem ti kontakt. Robil krb aj mne a tiez taky aky si sem dal. http://idom.break.sk/wp-content/galle...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@idom A teba kolko vysiel taky krb.Potrebovala by som aj ja niakeho krbara ako postavil tebe ale ja by som rohovu vlozku.Ja chcem kurit len cez zimu pre relax.Som zo Ziliny.Diky za kontakt.
Odpovedať
Profilova fotka
Kozub za 2 litre??? Ani svojpomocne... Možno zmatok z hobbymarketu obostavaný Porobetónom.. = najčastejšia príčina požiarov :-|
Odpovedať
@srlinka za pracu si vzal 700€ a vsetko ostatne bol material. Cele ma to vyslo do 4000.
Odpovedať
@idom Dakujem. Aj mne co stavali komin teda kde som ho kupovala tiez my vypocital ze s rohovou vlozkou takou kvalitnejsou okolo 3500e aby som pocitala.Je to akurat alebo moc.Co vy nato.
Odpovedať
@idom A este som zabudla ze to je praca material vsetko na komplet.
Odpovedať
@duzu no ja tiez by som chcel teplovzdusny riesit. Vyfukove otvory podla vykonu vlozky? je to tak, ze cim vacsi vykon tak tym musia byt tie otvory vacsie ci nie? Tak kurit sa snad naucime ked budeme mat krb doma, ci? :-) @gkrivanek je mi jasne ze na krbara nikdy mat nebudem co sa tyka skusenosti, ale myslel som ze keby som sa na to podujal sam tak, ze by som usetril aspon nejake peniaze :-|
Odpovedať
Tak človek ako ja, čo s tým nemá skúsenosti, má len predstavu a rozpočet, je odkázaný na pomoc a rady iných. Keď chcem niečo poriadne, viem, že to za 2tis. nedostanem. (Ale že ma hneď niekto má za idiota, to som nečakal, tak aj o tomto sú tieto disk. fóra). Ďakujem za pomoc, idem šetriť :-|
Odpovedať
Ked sledujem ceny remeselnikov/100e za hod/, kde sa hrabu ine profesie:) S tou odbornostou je to rozne, fusuju aj odbornici... Robili mi viacere veci odbornici a mnohe sa muselo po nich prerabat, dorabat....tiez mnohi znami maju lacne vlozky a kuri im to roky na nerozoznanie od tych co maju drahe....a nikdy nevieme co bude za 5 rokov pri tejto napatej situacii....
Odpovedať
@cengerino Ak najdes krbovu vlozku za 1000ku, podla mna to nie je nerealne. My sme dali za material a pracu 1000 eur a mame vsetku potrebnu dokumentaciu od cloveka, ktory sa tomu venuje uz roky.
Odpovedať
@cengerino straší ten čo krb nikdy nevidel , ak niekto stavia dom svojpomocne je tam daleko viac zložitejších vecí ako zabudovať vložku obostavbou, neviem čo tam môže horeť ak dáš všade nehorľavý materiál, požiar vzniká väčinou nesprávnou obsluhou, stačí zabudnúť zavrieť dvierka,ale nie stavbou, to tak cigoši v búde,k cene sa nevyjadrujem , no nie všetko drahé je zaručene dobré, na tom zarábajú len značky
Odpovedať
@cengerino kludne do toho chod a postav si ho sam. Videl som vela krbov co robili majstri krbari a boli tak odfusovane, ze by som taky krb veru nechcel. Od majstrov a kvalitnej prace to malo velmi daleko. Zobrat 1000€ za pracu na odfusovanom krbe je fakt odvaha. Kup si nejaku krbovu vlozku co sa ti paci hoci aj kobok chopok, 5ku superizol ten neni az tak drahy a ostatny material a pekne si ho postav a budes spokojny, ze si usetril.mozno ta to vyjde viac ako mas rozpocet, ale aspon budes hrdy, ze si to dokazal ☺
Odpovedať
@radoslavc Presne tak..., niekedy mám dojem, že zo slova "odborník" sa stalo nejaké zaklínadlo... Väčšina týchto všelijakých "peciarov, kachliarov a krbárov" sú vlastne bývalí murári, ktorí prišli na to, že ak budú ukladať šamotové tehličky, tak môžu si zapýtať úplne nekresťanské peniaze za pohodlnejšiu robotu..., no nezober to :). Najlepšie na tom je, že ak sa s takým dáš do reči, tak skoro zistíš, že vie dokopy veľké h.vno, ale zároveň zistíš aj to, že má toľko roboty, že ju ani nemá ako stíhať..., bez srandy. A takto sa rodia "odborníci" :).
Odpovedať
@reward neuraz sa e tie tvoje hlasky... kolko stoji material na tu obistavbu co dal obrazok okrem samotnej vlozky?
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell nie, neurážam sa :-) Hlášky sú podložené takmer 25 ročnou praxou. seriózny materiál na takú stavbu je cca 1000,-€
Odpovedať
neviem načo ti je drahý krb s drahým komínom. Budeš vykurovať jednu izbu. Ak chceš lacno kúriť, "len pre relax", kúp moderne nadizajnované kachle kde nepotrebuješ murovať nič.
Odpovedať
Profilova fotka
@cengerino nemaj hlavu v smutku ;-) my tiez sme na tom teraz tak, ze nevieme co s krbom. Ci ho dat alebo nedat a ako to vsetko vyspekulovat. Aj ked u teba je to ine kedze chces vykurovat iba jednu izbu. My by sme krbom chceli vykurovat cele poschodie no neviem ci to bude mozne a hlavne za aku cenu ked chceme kvalitu..
Odpovedať
@cernula Ja by som do dizajnových kachiel išiel, ale také ešte nevyrobili čo by sa manželke páčili :-)
Odpovedať
@cengerino z toho si nič nerob každej sa vždy páči niečo iné no cenovo len do jednej miestnosti je to naj riešenie
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?