Dať si krb alebo nie?

Zobraz úvodný príspevok
Nevieme sa rozhodnuť či si mame dať alebo nie krb?!praši sa z neho?chceli sme na vykurovanie cez prieduchy tento typ do RD.
Odpovedať
biokrb je ako sex cez gumu... prípadne lízanie zmrzliny cez sklo
Odpovedať
Ahoj Krb si nedavaj , bum uz skoncil nebudem pisat nevyhody preco nie.ak chces romantiku tak si daj kachle.ale krb ako nie primarne kurenie ale sekundarne tak to sa neoplati .to radsej uvazuj o fotovoltike cista energia na vyhrev vody. Krb ked nalozis ma vysoku pociatocnu vyhrevnost ale potom rychlo klesa. A je tu cirkulacia tepleho vzduchu
Odpovedať
tibo35 ešte nevidel kvalitný krb... Je z Oravy a tam to Poliaci ničia, nedivím sa mu :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Taktiez sa neviem rozhodnut ci dat alebo nedat krb. ak ano aky by ste mi odporucili na moje miesto??? popripade nejake kachle?? a zmesti sa mi tam vobec???
Odpovedať
Ahoj. Keď si si už vybral že chceš ,,niečo na tuhé palivo" tak určite iba kachľovú piecku. Teda nie ťažkú kachľovú pec. Pokiaľ nemáš poschodový dom a nejdeš robiť prieduchy tak budeš tu obývačku prekurovať. Malú piecku skôr zreguluješ. Čím večšia bude vložka čo sa týka krbu tým neskôr sa dostaví efekt ,,vykurovania" a ešte jedna nepodstatná maličkosť - tým viac dreva spáliš. Jasné sú vložky za dve, tri aj päť tisíc. Ale to tu už písali mnohí. Ten rozmer je Ok ale počítaj že Ti tam vyrastie ďalšia ,,hrubá" stena ak tam chceš krb. Musia ho totiž obmurovať až po strop. Je tu veľa príspevkov o celkovej výhodnosti krbu čo sa týka vykurovania.... Fakt je lepšie investovať do zateplenia, alebo tepelného čerpadla. My máme krb so zadným nakladaním, nakladá sa z technickej miestnosti, vložka teplovzdušná JD Metal - EVA XL, vpredu otvárateľné presklenie, prieduchy do 4 miestností. Celkovo nás vyšiel krb komplet aj s prieduchmi na kľúč 3000 Eur. Ale musím povedať že nedal by som si krb ktorý mi urobí z obývačky kotolňu. Efektivita je skôr na úrovni víkendového kúrenia. Keď prídeme večer domov a začnem kúriť o 18.00 prvý zjavný tepelný účinok je po 1. hodine kúrenia, po 3. hod už mám teploty z prieduchov na úrovni že sa vypne primárne kúrenie. Tzn. o 21.00 - tak to už ani veľmi nepotrebuješ kúriť lebo samozrejme program vyžaduje mať dom trochu ,,predhriaty". Dnes by som to fakt prehodnotil, lebo cena krbu 3000 a kachľovej piecky cca 800 Eur a efekt čo sa týka pracovných dní skoro rovnaký ... Lebo krb máme situovaný v obývačke ale blízko schodišťa bez dverí , v strede domu, čiže teplo ide hore plynule aj bez prieduchov.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@1alfege dobrý deň, chcel by som sa vás opýtať, ako ste spokojný s odstupom času s krbovou vložkou jd metal, tiež uvažujeme nad touto značkou. ĎAKUJEM
Odpovedať
voľne stojaci krb, také niečo ako piecka - áno, BEZ prieduchov, aj my to takto riešime
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Záleží podľa mňa od toho či chcete krb na drevo alebo na plyn. Krb na plyn má niekoľko výhod, nemusíte nosiť drevo, nešpiní sa vám, nedymí to, nežerie veľa energie a väčšina vyzerá ako skutočný krb s drevom. Veľa robí od toho, od akého výrobcu by ste krb chceli. Ak niečo slovenské tak odporúčam od firmy Ht-design, majú na výber veľa pekných krbov.
Odpovedať
@michal366 pridas forku ako vyzera?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
My sa tiež rozhodujeme, mame vyhliadnutý jedne krásny od HT, má niekto skúenosť? Rada by som počula z prvej ruky.
Odpovedať
@michal366 existuje i elektrický len ako relax, večné drevo, alebo zo špirálou i hreje stačí vyhľadať na google , nemôže sa dávať firma je to ako neplatená reklama a príspevok sa vymaže @michal366
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tereza_berkesova HT sa ani zďaleka nechytá na Kalfire
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte priatelia! Dávam vám do pozornosti stránku www.KrbyKosice.sk kde si viete zaobstarať komplet materiálu na stavbu krbu svojpomocne. Dodáva sa spolu s krásnym ilustrovaným návodom 😉
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?