Dá sa urobiť teplovodná podlahovka za cenu infrafólií?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte kupujeme rozostavaný dom je tam naplánovaná podlahovka s použitím infrafólií čo sa nám moc nepozdáva pretože je pri nej dosť veľký elektrosmog. Je možné v tej cene urobiť teplovodné alebo neni šanca a to teplovodné bude vždy o veľa veľa drahšie ? Absolútne sa v tejto oblasti neorientujeme s mužom budeme sa kontaktovať s odborníkmi ale chceli by sme.poradiť aj.od vás.
Odpovedať
1
4
5
@majkoj Dom nieje panelák. Nepotrebujem cez deň kúriť v izbe napr. keď mi do nej celý deň svieti slnko.
Odpovedať
@ruren no asi neviem robit s pocitacom :-) bo ja tabulky robim tak ze vedla novembra by bola spotreba za november a nie za aky mesiac? Mozes odpovedat na otazky ktore som sa predtym pytal?
Odpovedať
@jozefsv A aké boli?
Odpovedať
@ruren sa nejak vykrucas, napis mi jasne aku spotrebu kwh si mal za november. A zbytok starsej otazky...Zaujimalo by ma na kolko stupnov topis v kazdej miestnosti, kolko dreva si spalil v krbe a kolko kwh mesacne mas ohrev tuv.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren a ? to nekuri ani podlahovka s vodou, ked ma v kazdej izbe termostat... Vazne nenajdes rozumnejsi argument ?
Odpovedať
@majkoj Tiez pravda 🙂
Odpovedať
@ruren Mylis si rychlost nabehu kurenia s efektivitou. Zakon zachovania energie taktiez zjavne nic nehovori. Nuz, to je tazke potom.
Odpovedať
@jozefsv Ty asi fakt nevieš robiť s tabuľkovým programom. Máš to tam jasne napísané 738 kWh. Obývača 22°C, chodba 20, kúpelňa 21, spálňa 19, hosťovská izba je kúrenie nastavené na 18, keď prídu vnúčatá tak 20°C, tech. miestnosť vypnuté, zádverie 15°C, garáž temperujem na 5°C keď tam mám robotu, zdvihnem si na 16°C skúšal som 18, ale to som sa už pri robote potil. Na terase zapínam podlahovku len na Silvestra a podobných akciách. Voda 170 - 220 kWh/mesiac. Stačí taká odpoveď?
Odpovedať
@kejsix Neoháňaj sa tu zákonami. Realita je viac ako zákony.
Odpovedať
Nekrmte toho **** rurena, naco sa hadate s evidentne mentralne zaostalym jedincom. nehonte si ega nad magorom
Odpovedať
@ruren :-) dobre dobre,konecne si mi potvrdil co som sa pytal asi 2 krat,bo to tu zamotavas. Takze v novembri bez tuv si mal 738 kwh pri tvojom v podstate nekureni bo ja som mal s tc pri trochu vacsom dome asi 250kwh s tuv. Ale teploty mam dobeh tc 23,5 obyvacie,hostovska a kancelaria na 22 a kupelne na 24. To by sedelo. Len ten januar a februar mi nejak na moju spotrebu a tvoju v priemere nesedi. Bud si znizil teploty alebo viac kuril drevom a nato si este neodpovedal. Kolko kuris v krbe? To su obrovske rozdiely v teplotach,keby si to mal kurit na rovnake teploty tak by si videl ten stav na elektromeri. Snazis sa v kazdej teme nakecat ludom ake dobre su folie len to ma od pravdy daleko. Pocitam ze do plochy 175m2 si si zapocital aj temperovanie garaze. Dalsi skreslujuci udaj. Minule tu chlapik daval spotrebu 600 kwh za tyzden na ele kurenie s beznou spotrebou a to nebola zima toho roku. V rodine mame 2 objekty vytapane elektrikou,jedne kable a jedna vodou, tie spotreby su uplne ine, nie vsak vobec dobre. Tvoja spotreba ee na tuv je tak vysoka ze nou takmer pokryjem svoje kurenie, nejakych 500kwh mi tuto zimu chyba no. ;-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Ved kazdy dom je iny. Orientacia a podobne. Okna a podobne. Vietor a podobne. Vetranie a podobne. A bulharska konstanta a podobne.
Odpovedať
@jozefsv V KOZUBE som tútu zimu mal zakúrene asi 10 x a teploty by som asi prečo mal znižovať. Jasné, že tepelným čerpadlom sú iné spotreby, ale to sú už iba prevádzkové náklady. Na kúrenie sa treba pozerať ako na celok a keď som spočítal zriaďovacie a prevádzkové náklady spolu tak za rovnaké peniaze môžem kúriť 20 rokov, bez údržby a pohodlne s mobilom ovládať celý systém. A v tom sú už zarátané aj náklady na TUV.
Odpovedať
Ach Ruren, ty si iny odbornik u ktoreho fyzikalne zakony neplatia 😄 a ze ti este stale nedoplo ze trepes kraviny ..
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren @kejsix je to 140 m2 izba, v cene niesu termostaty, len uhlikove droty a roznasacia vrstva, rozumej "poter"
Odpovedať
@milan_vt Sám nevieš o čom hovoríš, tak drž zobák.
Odpovedať
@catscan nič v zlom, ale keď ma tvoja stavba stanovené tepelné straty (potrebu tepla) na povedzme 5000kwh/ročne tak je úplne jedno aké tam dáš výkonné kúrenie 😀😀 ide o to že ty potrebuješ 5000kwh vyprodukovať za rok a keď máš kúrenie povedzme 5kw na celý dom, tak ti bude za ten rok kúriť 1000 hodín. Keď budeš mať kúrenie s výkonom 10kw tak ti bude kúriť 500hodín (nie 1000, ako to menej výkonné) 😀 čiže vyšší výkon neznamená vyššiu spotrebu, to napísali dobre len si ich asi nepochopil. To neoserieš to je fyzika priateľu 😉
Odpovedať
@jaroslaky nič v zlom, oni to prezentovali tak, že keď má tvoja stavba stanovené tepelné straty (potrebu tepla) na povedzme 5000kwh/ročne a keď máš kúrenie povedzme 5kw na celý dom, tak ti bude za ten rok kúriť 1000 hodín, tak s ich uhlíkovými ti na to pri rovnakom výkone bude stačiť kratší čas, respektíve pri rovnakom čase nižší výkon (to odôvodňovali nejakou vraj lepšou účinnosťou, ale to neoserieš to je fyzika priateľu). ;-)
Odpovedať
@jaroslaky Prečítaj si to ešte raz a poriadne, doslova tam píšu o tom, že ušetríš 30%
Odpovedať
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?