Chyba kotol Viessmann Vitopend 100W

Prosim kurenarov o radu. Z nicoho nic nam po necelych 9 rokoch prestal sluzit kotol v byte. Po identifikacii poruchy cez manual mi z toho vyslo ze "hlidac tlaku vzduchu nevypina" Kolko asi bude stat oprava? Aka vazna ke to zavada? Dik
Odpovedať
1
2
5
@pistikus mate poskodeny presostat alebo zatavenu venturiho trubicu z dosledku absencie dostatocneho tlaku vody v systeme.
Odpovedať
@gkrivanek tzn. ? Moze byt tym ze bol tlak vody dlhodobejsie okolo 0.8 ako je uvadzany min. tlak? Ake su ceny opravy?
Odpovedať
@pistikus na 99% bude porucha v riadiacej jednotke. Keby servisak povedal že je treba novu, skus ma kontaktovať, pomôžem s opravou. 😀
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek nemôže byť problém s vodou v hadičke prepájajúcu manostat s ventilátorom. Skondenzovaná voda.
Odpovedať
@poliacik321 nie, nemôže. Pretože je to jedno aké médium ovláda manostat. Ci bude v hasičke voda, vzduch, olej, .... Je jedno co ho otvorí pri podtlaku a zase zatvori v kľude 😀
Odpovedať
@pistikus ak blikala červená kontrolka 3x a po prestávke 3x a tak dookola, je to jasné. Riadiaca jednotka.😀
Odpovedať
@skusimtoto tiez mi povedal servisak ze to bude asi v jednotke. Nejake rele. V nedelu to zacalo blbnut, dovtedy bez problemov. Dnes rano este po vypnuti a zapnuti bezal. Od obeda skapal. V byte uz len el. ohrievac bezal vecer na hodku. Bez tep. vody. Takze cas ma tlaci dat to opravit za kazdu cenu. Len co to moze stat netusim.
Odpovedať
@skusimtoto tak blika.3x 10 sec pauza a znova.
Odpovedať
@pistikus
Odpovedať
@pistikus prezvoň na 0902 944 635, ja zavolám späť a objasnil situaciu. Aj teraz.
Odpovedať
@skusimtoto rano zavolam ak mozem okolo osmej. Rodina uz doma spi tak nech nerusim.
Odpovedať
@pistikus tak iba prezvon, ja napíšem sms.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@skusimtoto práveže ja mám skúsenosť,že voda v hadičke pôsobí ako ,,štupeľ" veď sa bavíme veľmi nízkych tlakoch.
Odpovedať
@pistikus alebo posli mail kontakt do sms teraz.
Odpovedať
@skusimtoto napisal som ip
Odpovedať
@poliacik321 aj tvoje srdiečko pracuje s nízkym tlakom a v žilách je krv. 😀 Ale ak by tam ta voda primrzla, tak áno bol by to štupeľ. Ale inak to nemá žiadny vplyv. Toto neovplyvni funkciu manostatu, alebo presostatu.
Odpovedať
@skusimtoto ale ovplyvnuje vlastna skusenost ked mi na votopende kvoly pripchatemu kominu kondenzovala v hadickach voda. Ak sa nerozbehne ventilator je vadne relatko panasonic staci vymenit.
Odpovedať
Vidim to tak ze oprava bude stylom pokus omyl. Podla Vasich nejednoznacnych nazorov
Odpovedať
@pistikus a co si si myslel na dialku ti na 100% niekto identifikuje chybu?
Odpovedať
@gkrivanek co viac treba vediet vidiet? Treba merat nieco?
Odpovedať
@gkrivanek @skusimtoto @poliacik321 Porucha odstranená, 2 týždne testovacia prevádzka tak uvidíme. Technik vybral regulátory, resp. celú tú jednotku, vymenil nejaké relátko a nahodil späť. Oprava cca 50€
Odpovedať
@pistikus ano je to to relatko co som pisal za 10Eur co spina ventilator . Aj cenu dobru dal neodzubal ta :)
Odpovedať
@gkrivanek vcera vecer len pri el. ohrievaci a bez teplej vody, tak dufam ze uz vsetko ok
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravim, dnes ma sklamal moj Vitopend 100, akurat prerabame kupelku, ked sme chceli opat spustit kurenie, tak kotol prestal fungovat. Vodu hrial v poriadku, az do dnes. Prestal hadzat hadzat iskru. Po zapnuti ventilátor funguje, aj cerpadlo tlaci, ale plyn sa nezapali. Vdaka za rady
Odpovedať
@ivo_kapi skontrolujte presostat a hlavne venturiho trubicu moze byt v nej necistota po rekonstrukcii sa to stava.
Odpovedať
Ja som do toho laik, co je to presostat a venturiho trubica?
Odpovedať
Alebo lepsie povedane kde to najdem aby som to precistil
Odpovedať
@ivo_kapi pravdepodobne vam nespina presostat. Je to mala krabicka vpravo hore pri ventilatore idu z nej 2 hadicky a 2 kable. Jednu hadicku odpojte a prefuknite . Venturiho trubica je to co je na druhej strane hadicky. Ale ak mate stary tip bez displeya tak by malo svietit na cerveno. Svieti?
Odpovedať
Ano mam typ bez displaya, ked kotol zapnem ihned svieti cervene, potom zhasne sa mi zda a opat blikne.
Odpovedať
@ivo_kapi
Odpovedať
1
2
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?