Cena tepelného čerpadla

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Koľko vás vyšlo tc,či už voda vzduch alebo vzduch zem ?a koľko vám dali z dotácie.viem že to závisí od rôznych parametrov no ak tak ma to zaujíma.poprosim len tých čo majú a nie mudrakov premudrelych
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@janopopovec co konkretne znamena prepocital si ? co a ako ? uz COP 4 pre kurenie je pomerne nepravdepodobny a pre TUV 5,4 je nerealny....
Odpovedať
@janopopovec nie je to take strasne ,samozrejme musia byt priaznive podmienky. I ked i na orave nie su priaznive podmienky na vzduch voda a dokazu tam existovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@lupus ano o 1000ku teda MW
Odpovedať
@jumt @majkoj On pravdepodobne vychadza z faktu, ze TUV ohrieva celorocne, nielen pocas vykurovacej sezony a priemerna rocna teplota je vyssia ako priemerna teplota pocas vykurovacej sezony; preto take vysoke cisla... ;-)
Odpovedať
@jumt @majkoj @rkorba No udaje o výrobe a spotrebe si viem pozrieť na dysplay. Napr. pred polnocou odčítam a vydelím . Meriam ako celkovú tak aj dennú spotrebu / výrobu a zvlášť pre kurenie / TUV, TUV máme 300l, ohrievame na 39,5 st., sme len dvaja so ženou ale fakt plýtvame, keď je celková denná spotreba na spotrebe TUV 2,0kw/d a množstvo vyrobeného tepla viem tiež odčitať tak mi vyjde COP - síce denné, ale vyjde. Neviem či sa na to možem spoliehať, no malo by to merať presne. Raz som mal možnosť vidieť potrobnú tabulľku pri inom čerladla max výkon v závisloti od vonkaješej teploty. No a práve pri vyšších vonkajších teplotách tam ten výkon bol vyššie, čo je normálne. na rýchlo pridávam linka na nejaké TC, napr. http://energiaslnka.sk/na-stiahnutie Vyhodnocovať denné COP na kurenie / prípravu vody asi nemá význam , ale malo by to sedieť, a tak viem že napr. dnes výrabalo s takýmto COP a vychádza to skutočne viac. Ale rozumiem že to nie je priemerné COP ročné A iné COP je v lete a v zime, iné v lete pri 15 st. a 25 st. vonkajšej teploty No určite to bude komplikovanjšie pretože papieroch mám v technickom liste minimálny príkon zariadenia umňa presne 1,42kw / mám trojfázový kompresor / a TC Stiebel Eltron HPA-O 10C premium, ale pri tomto príkone dáva v závisloti od vonkajšej tepltoy a nastavení určitý výkon.
Odpovedať
Profilova fotka
@jaro_v "TUV celkovo jesene 2018 do teraz"
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@dracik333 ahoj môžem sa opýtať aké máš TC?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Tepelné čerpadlo a to Vám potvrdí každý zainteresovaný, prípadne logicky rozmýšlajúci človek..má rýchlejšiu návratnosť vtedy ak ma dom horšie izolačné vlastnosti, ak je veľký,ak je veľká potreba kúrenia. Čím menšia potreba tepla, tým je dlhšia doba návratnosti a stúpa nervozita,či sa mi to TČ za 7 až 12 tis.€. v 13 roku,v bode kedy má začať šetriť náhodou nepokazí.Pretoze ako vieme, dnes sa všetko vyrába na doživotnú službu... Z mojej strany je najlepšie kúrenie dobrá izolacia 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@marekdanton ale aj ta izolacia nieco stoji :). Zavisi to sice od tvaru domu, ale raz pride bod, kedy je to TC lacnejsie ako pridavat izolaciu :).
Odpovedať
skôr je to jednoduchšie ako riešiť každý detail, @mio23 staval pasív a tvrdí že to stojí takmer rovnako, len je s tým oveľa viac práce a čas sú peniaze, aspoň to platilo v tom čase, dnes je už technologia inde, a po čase životnosti dnešného TC bude znova inde
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@mejdi1 môžem poprosiť kontakt? Respektíve názov firmy
Odpovedať
@marek_ivanov zdravim. už to je neaktualne 🙂 Rozhodol som sa ísť do Econordic WH4
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?