Bungalov 667 Euroline - riešenie kúrenia

Profilova fotka
V dome bývame 5 rokov a až keď sa nám narodil synček a presťahovali sme ho do jeho vlastnej izby sme zistili, že si nevieme poradiť s vykurovaním . Ja už som absolútne zúfalá z toho nastavenia kotla. Máme Buderus, jeden okruh, riadiacu jednotku na stene, ktorá delí kuchyňu od chodby viď foto. Riadiaca jednotka s termostatom je zabudovaná, nedá sa presúvať. Keď sme sa rozhodovali kam s ňou zdalo sa nám to ako najlepšie riešenie, taký stred domu. Odkedy je syn vo svojej izbe, je to jedna z izieb pri vchode (severna strana) nastalo šialestvo okolo vykurovania. Krb sme museli prestať používať úplne, keďže nemáme prieduchy, vykúria si nám akurát obyvka, kuchyňa a spálna ak nechám otvorené dvere a v predných izbách je kosa jak na sibíri, lebo kotol sa samozrejme vypne. A ani sa nezapne na temperovanie nočnej teploty, lebo teplo z krbu sála dlho. Ale so zimou máme problém aj keď nepoužijeme krb. Museli sme nastaviť v noci jeden medzibod, kedy sa nám zapne kotol na 23 stupňov medzi 2 - 3 hodinou, lebo v synovej izbe je zima. Nevie sa ešte prykriť keď sa odkope, a ráno som ho nachádzala úplne ľadového. Poriešili sme to zatiaľ tak, že v obývke a spálni sme stiahli radiátori, riadiacu jednotku nastavili na vyššiu teplotu, aby bolo v prednej izbe teplo. Mne sa ale toto riešenie absolútne nepáči, hlavne kvôli spotrebe, nechcem vykurovať celý barák na 25 stupňov, kvôli jednej izbe aby tam bolo 22 či 23. Alebo nie je iné riešenie :-( Kto máte podobný typ bungalovu, ako máte riešené vykurovanie. Máte 2 výhrevné okruhy? Alebo nemáte také rozdiely v teplote?
Odpovedať
Profilova fotka
Pisal som ti uz do SS,ale az teraz pozeram,ze trosku mas nas b 667 zmeneny.Ja vidim ten problem v tom nestastne umiestnenom termostate,ktory hlavne pri prikureni v kbe rychlo zosnima vysoku teplotu a zbytok domu nedokuri,alebo odstavi kurenie plynovym kotlom.U Vas bude asi aj ten problem,ze dvere na detskej potrebujete mat kvoli dietatku vacsinou zavrete,takze sa tam teplo horsie dostava.Nevyriesilo by to instalovanie vacsieho radiatoru,popripade znovuvyregulovanie celej vykurovacej sustavy kvoli tomu,ze nastali ine tepelne poziadavky v miestostiach vo Vasom dome?
Odpovedať
Profilova fotka
@zirafak čo znamená vyregulovanie vykurovacej sústavy?
Odpovedať
Profilova fotka
@zirafak ten radiátor by to asi neporiešil, lebo problém je, že sa nám kotol vypne, a ešte aj tá izba chladne rýchlejšie ako zbytok domu, asi tým, že je na severnej strane
Odpovedať
Profilova fotka
@fleuerette pozrel som foto a v detskej máte zadebnené teleso. teplo sa môže akumulovať pod ním a rýchlo sa dosiahne teplota pri ktorej termostatická hlavica zatvára, kedže je to mechanický regulačný člen. tým pádom interiér bude nevykúrený a TS hlavica zatvorená. i pokiaľ sa otvorí i na maximum pri zohriatí ostatných izieb dôjde k vypnutiu kotla. odstrániť debnenie. Ďaľší problém môže byť i vo vyregulovaní. napíšte či je systém robený do hviezdice z hlavného rozdeľovača alebo paralelne. ako máte umiestnené TS hlavice a v ktorých izbách.
Odpovedať
Profilova fotka
@fleuerette Som laik,ale treba nastavit/prestavit system podla aktualnych podmienok.Mozno by pomohlo zmenit prietok vody cez radiator,alebo zbytok radiatorov priskrtit,aby tolko nekurili.Hlavne by som ale presunul co najbisie k uvedenej detskej ten termostat. Este ma napadla jedna vec.U mna ma izbovy termostat moznost nastavenia teloty okolia regulatora,to znamena,ze ho dokazem nastavit do +,alebo -.Je nastaveny trebars na 22,ale nechcem,aby reagoval uz na 22 a vtedy kurenie vypol,ale aby reagoval az na vykurenie 23 a vtedy vypinal.Dokazem tym zvysit teplotu v kritickej miestnosti.Vola sa to korekcia teploty okolia regulatora.A samo odstranit spred radiatora vsetky predmety,ktore brania jeho spravnej funkcii.
Odpovedať
Profilova fotka
@fleuerette pod čiapočkou resp. pod TS hlavicou máte pokiaľ sú to VK-čkové Korad-i (so spodným pripojením) ventilovú regulačnú vložku Heimeier 4360. Najnižšie číslo znamená najvyšší odpor a najvyššie najmenší vradený tlakový odpor. V prekurovanej izbe by malo byť nastavené nižšie číslo a v nedokurovanej izbe vyššie číslo. Tým dosiahnete distribúciu tepla rovnomernejšie. Preto som sa pýtal ako máte ťahané slučky pre telesá, pretože hviezdicový systém je optimálnejší. robí sa na to výpočet.
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem ti inak poslat,kde mam termostat ja,tak ti to dam sem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?