Buderus GB172 a kazove obehove cerpadlo

24. feb 2021120

Pred 5 rokmi mi kotol zacal vyhadzovat chybu 2Y-281 a bolo nutne vymenit obehove cerpadlo... nastastie este v zaruke. Dnes, skoro na den presne je to tu znova. To naozaj to cerpadlo ma taku kratku zivotnost?

• Neporadite niekto, na co sluzi ta skrutka v strede cerpadla?

• nic, uz som zistil... je to len krytka, pod tym je skrutka na manualne pootocenie motora.

• tuto chybu hlasilo aj mne. prisiel sa nato pozret servisman. a vycistil cerpadlo, hovoril, ze obcas sa to moze stat, koli vode, atd. ani som ho nemusel vymienat. a odvtedy funguje stale.

• Sponzor fóra
  • @bromid nebolo by zle, keby to tak dopadlo, nove cerpadlo nestoji 5 korun 🙂 Minule bolo cerpadlo zadrete a muselo sa vymenit, ale teraz som skusal pootocit ten motor cez tu skrutku a islo s tym hybat... tak neviem.

• @gashtaan k tomu sa ti vyjadry len sirvisák ci je motor na výmenu alebo nie.....

Skôr by som riešil orasku prečo sa to stalo? Máš v systéme filter? (napr. TF 1)
    Pridal si do obehu potrebné chemikálie?

• @logo22 nedalo mi to, skusal som to cerpadlo este raz potocit a rozbehlo sa to nakoniec... zrejme tam budu nejake necistoty, co ho zasekli. Filter v systeme mam, ale chemikalie nie. Chcel som dat preplachnut potrubie a dodat chemikalie do systemu, ale firma co mi robila kurenie si za to pytala 600EUR, tak ma to preslo...

• dalsia vec je ze ludia vypinaju kotol z elektriny. Chapem snahu o usetrenie par kWh elektriny ale kotol ma vacsinou program ktory cerpadlo raz za urcity cas pretoci aby sa nekuslo.

• @mgx mozno to niektori robia, ale ja to urcite nerobim...

• @gashtaan mas v okruhu este ine cerpadlo?ci len toto kotlove.?cerpadlo pusta spravidla ked je chyba v instalacii...

• @daralbajda U tohto kotla ide cerpadlo v zimnom rezime skoro stale.

• @daralbajda v systeme nie je ziadne ine cerpadlo

• @pzad u tohto kotla ide cerpadlo stale len ked je aktivna ekvitermicka regulacia

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Montáž alternatívnych vykurovacích systémov, poradenstvo, projekt v 3D grafike, klasické, ale aj najnovšie technológie. Kachliari vyučení v odbore!
    Bratislava
    Komínové, vykurovacie a vetracie systémy pre stavby nielen na bývanie.
    Články od našich partnerov
    Okná znovuobjavené pre moderné bývanie
    Okno KF520 - nová generácia okien od Internorm
    Pohodlné vykurovanie, chladenie aj príprava teplej vody
    Archív článkov od partnerov