Boiler - poradíte aký?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, potrebovala by som poradiť pri výbere boileru. Sme 3-členná rodina, myslite že bude stačiť 60l - 80l? Aké parametre by sme si pri výbere mali všímať. Ktoré značky by ste mi odporučili? Je to pre mňa Španielska dedina, tak vám vopred moc moc ďakujem za pomoc ;-)
Odpovedať
1
2
@zita19 ak mate problem ze 25A istic nestaci v takychto situaciach tak staci mozno dat niekomu pozriet ako mate tie spominane pristroje zapojene, treba ich prepojit kazdy na inu fazu a mate po probleme.
Odpovedať
@pj79 v byte asi nemám 3 fazy
Odpovedať
@pj79 napr univerzál 2 kW len malý prietok na umývadlo - 3,5 kW na sprchu, 5kW na vaňu a to len na jednom mieste , na 2 je to už cez 5 kW, ak máš len 3x25A na celý dom všetke žrúty pri kúrení a varení nezapneš keby si ich ako rozdelil na taký výpočet si poradí i žiak s 5 tr. a nie elektrikár
Odpovedať
@zita19 "asi"?
Odpovedať
@duzu a 80L ti staci? Mna kazdy nahovara na 120L co sa mi zda vela. Kolko vas je na 80L? My sme 3.
Odpovedať
@kejsix neviem, nie som.chvalabohu, elektrikar. A v konecnom dosledku mi je to jedno
Odpovedať
@marlo boli sme i traja a stačil nemusia sa sprchovať či kúpať všetci rýchlo po sebe, mám DD5 a môže ohrievať 20 hod lacnejšou elektrinou ak by ti nestačil s jednou špirálou na jednu fázu teraz mám kW môžeš použiť i 3 fázovú a zásobník ohreje rýchlejšie, napr. 3kW za 1 hod z 10st na 40st to stačí, niekedy som mal 120l no ohrieval sa len v noci na vyššiu teplotu vtedy to bolo výhodnejšie lebo som nemal veľa žrútov používaných cez deň, čím väčší zásobník na vyššiu teplotu tým väčšia strata za deň je to i 30% , ked sa nepoužíva chladne veľa vody
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Nazdar ľudia, potreboval by som poradiť. Plánujem v najbližšej dobe vymeniť svoj starý plynový kotol za nejaký kondenzačný+mám u firmY dohotnutú 4kwp fotovoltaiku. Rád by som tieto 2 veci čo najefektívnejšie využil aj na ohrev vody. Dokáže mi tu niekto poradiť aký boiler a aký kotol by bolo vhodné kúpiť aby som mal v lete teplú vodu z fv. a v zime aby som nemusel zbytočne ohrievať veľa vody plynom? Dostal som radu od kurenára že on by k tomu kondenzačnému kotlu riešil nejaký elekt. boiler aspoň 200l. V lete dajme tomu keď zohreje špirálu fotovoltaika ale v zime sa mi to vełmi efektívne nezdá ak to má vyhrievať plyn. Pozerám že existujú aj kombinované boilery prípadne solárne. Čo vy na to? Ďakujem
Odpovedať
@dzaros01 ak máš plyn tak len KK,a na ohrev vody stačí i 60l, stále môže ohrievať na pomerne vysoký výkon všetko ostatné je drahšie, solár alebo FV sa oplatí ak je viac osôb a v lete ohreje i 300l
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?