Attack slaby vykon

Tak po roku som tu zasa no s inym fufam ze poradite Mam attack dpnp 25profi no neviem nijako dosiahnut vyššiu teplotu ako 75' ked otvorim dvierka drevo pekne hori spaliny mam vedsinou okolo 230 az 250'. Dufam ze my poradite
Odpovedať
@domingezzz ja myslím,že to môže byť z viacerých dôvodov. Napríklad, že máš nastavenú nízku požadovanú teplotu vody, alebo máš nízky výkon kotla k množstvu ohrievamej vody a k tepelným stratám domu. Pri tých teplotách spalín čo uvádzaš by nemal byť žiadny problém dosiahnuť, teda po určitom čase, vyššie teploty vody.
Odpovedať
@viktor811 Lenze ja vedsinou nabijam akumulacky Teplotu na kotli mam nastavenu na 85 No nosiahnem len 75
Odpovedať
Profilova fotka
@domingezzz určite je tam ladomat, zmiešavanie , výkonnnné črpadlo. Čerpadlo na najnižší výkon, zmiešavanie na 60°C a pri spalinách 200°C musí voda v kotli vrieť, a aj po dosiahnutí 75°C v nádrži musí stúpnuť teplota v kotli. Teplotu v kotli dať na 90-95, pri prekročení stále sa ešte dochladí vodou z akumulačky.Aj tak ste pri kotli, pri zakúrení odstaviť všetky ovládania, kotol vyhriať, až potom zapnúť obeh do AN. Pri dobre urobených rozvodoch to to funguje aj bez čerpadla, len memôžu byť 3/4" trubky.
Odpovedať
@domingezzz tak potom je tam určite veľa vody a také tepelné straty, na ktoré kotol v danom časovom intervale nestačí. Ale to som už uviedol a myslím, že aj vlani.
Odpovedať
Pozerám, že si to presne pomenoval (síce s chybami) v názve temy: Attack slaby vykon.
Odpovedať
@jan45 mam tam oventrop ale vsade kde citam tak je na spatocke a teplej vody rozdie +-15' a ja mam rozdiel +-6' len neviem preco
Odpovedať
@viktor811 mam z nadrzi odpustit trocha vody?
Odpovedať
Profilova fotka
@domingezzz cieľom zmiešavača nie je dosiahnuť rozdiel teplôt, ale dosiahnuť aby do kotla išlo 60 °C, to znamená, že najskôr obieha voda v malom okruhu kotla až do nhriatia na 60°C a potom otvára okruh do AN. To sa pri dobrej inštalácii dá dosiahmnuť aj bez oventropu jednoduchým skratovým potrubím s ventilom. Skúste najskôr návod hore, a potom sa pýtajte.
Odpovedať
@jan45 Vecer skusim
Odpovedať
No dal som cerpadlo na 2 no sa my zda ze bez odozvy skor sa my pomalsie nabijaju akumulacky ale teplota na kotli nezmenena
Odpovedať
@viktor811 ohen kludne hori v kotli nic ani nehuci nebude tam problem zo vzduchom? Nepomohlo by kebyze trocha viacej povitiahnem sekundarny alebo primarny vzduch.predtym ked horelo to hucalo ale taraz tam je tak ticho ze az.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@domingezzz zdravím. ako sa Vám darí s kotlom? akú tepotu máte na spiatočke? Mal som podobný problém
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dziky uz celkom dobre Zaklad je mat dobre vicisteny kotol co musim robit cca každé 2 týždne.oventrom som s 3jky propol na dvojku a vodu drzi od 79 na 82° a spiatocka je na 68 cca.
Odpovedať
@domingezzz to máte pravdu.keď je kotol už znečistený, je to dosť cítiť.ale najviac mi pomohlo zdvihnutie teploty spiatočky. ja tam mám 3cestny ventl s vymenitelnou patronou.. ked som mal pôvodne 50C tak to aj blbo splynovalo..potom som dal 60, a teraz šlapem na 70C spiatočke,a kotol ide 82-87
Odpovedať
@dziky to znamená, že máš takú patrónku, že ti prepustí na spiatočke vodu len ak má 70 C?
Odpovedať
@viktor811 ano prepustí až keď má 70..ak sa Vám to dá nastavovať, tak vyskúšajte.Ten pec ide lepšie, menej to aj dechtuje..keby som zohnal, dal by som aj 75 patronku...
Odpovedať
@dziky ja mám na 55 C a čistím kotol možno raz za mesiac a to len z povinnosti. Preto som bol zvedavý na tvoju patrónu, že v takom prípade strácaš veľa tepla, ktoré je akumulované v peci po odstavení pece. Totiž patróna neprepustí vodu do kúrenia keď jej teplota klesne pod 70 C. To je množstvo tepla, ktoré postačuje na vykurovanie domu ešte tri hodiny.
Odpovedať
@viktor811 ja som riešil hlavne, aby ten pec išiel v teplote 85-90 C kôli životnosti..Kotolňu mám prakticky v strede domu, a naakumulované teplo sa uvoľní do domu, straty sú minimálne, kt. vykrijem väčšiou účinnosťou spaľovania, pri vyššej prevádzkovej teplote kotla...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?