Aký výkonný krb zvoliť na tento priestor?

Zobraz úvodný príspevok
Ten cierny obdlznik je miesto kde bude krb. Ta velka miestnost kde je krb bude obyvacka. Napravo hore spalna. Napravo dole kuchyna. A ta najmensia izba je kupelna. Budeme mat aj rekuperaciu. V buducnosti planujeme zateplit 12 cm polystyren. Momentalne skvarobetonovy kvader, 35cm steny. Krb by bol primarne na prikurenie po veceroch v zime, a mozno obcas ako hlavne kurenie na zaciatku a konci sezony. Dakujem, Juraj
Odpovedať
@okro1 Ani som neuvažoval, že by som to robil sám. To jedná z veci, ktorá by mohla mať fatálne následky pri chybe z nevedomosti. A na tvoju otázku, áno prívod mám externý, potrubie pod kozub som robil spolu s kanalizačných potrubím, po základovou doskou.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren Fatalne a najma ked si vezmes, ze dom predsa robime pre seba, pre rodinu, aby to bol domov, tak tam setrit nie je celkom na mieste. Len skoda, ze nie vsetci si to uvedomuju, ze niektori su fakt schopni na takych veciach setrit, ze niekedy sa mi az rozum pozastavuje nad tym. Tak super, lebo myslim, ze to by dnes uz mala byt samozrejmost. Tak nech sluzi 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@drslavino tak by to aj malo byt. Moze sa to potom nepekne vypomstit, ak je krb dobre spraveny, tak by nemal ani dym ist do priestoru a potom prirodzene treba davat cistit komin, na to nezabudat. Zima je aj teraz v noci este, ale tak to je taky blaznivy april, ale na taku echt poriadnu to veru este mas casu. Ale aspon mas priestor porobit si vsetko co treba.
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren Dobre to vyzera. Diky za fotku. Takto vzhladovo vyzera ten krb mensi, to presklenie, ale pokial to vykonom staci, tak myslim, ze to je fajn. @duzu Dik, ze si mi to takto napisal. Najlepsie je asi mat vyskusane aj jedno aj druhe, len to moj pripad zrovna neni. @lejak2 Priestor na to mam, preto sa aj momentalne tomu venujem, lebo mam viac casu a mozem si pozret ake su moznosti, ake su ceny a vsetko si to porovnat
Odpovedať
@drslavino tak uz vybrate kto ti to bude robit? Teraz tieto posledne tyzdne, mesiace myslim, ze mnohym pomohli na to aby sme si coto okolo domu dali do poriadku. Svagor ten uz maju hotovu podlahu pri bazene, kamarat novy plot, tak kazdemu toto zrejme aj prospelo 😄
Odpovedať
@okro1 toto čo si písal si aj ja hovorím 🙂 ale mám kamošku pre ktorú je dôležitejšie to čo je vidieť čiže skôr nábytok a nie také veci ako kúrenie, kvalita okien a podobné veci na ktorých my zase dosť bazírujeme 😬
Odpovedať
@bianka001 pre kazdeho je nieco ine podstatne. Kazdy sme iny. Ja tiez cca pred styrmi rokmi ked sme sa tomuto venovali, tak prve co bolo som pozeral krbove vlozky co sa daju kupit v hobby marketoch za par korun. Lebo mi bolo luto, ked som videl, ze cez nejaku firmu, cez krbara by ma to vyslo o dost viacej. 😄 😄 Ale potom ked som si pozistoval, ze ake problemy pri nekvalitnej vlozke a stavbe krbu mozu vzniknut, tak som si to dobre rozmyslel a radsej sme si priplatili. A nebolo to na skodu. Je to o prioritach.
Odpovedať
Profilova fotka
@dannyso Hej dohodol som sa s deltakom, ze mi to urobia, komunikuje sa mi s nimi v poho a maju aj vlastnu ponuku vloziek, co nam vyhovuje. Tak na nieco tento cely virus bol dobry, asi viaceri sme tak akoby spomalili a zacali sme venovat viac pozornost inym veciam ako praci. Len horsie, ze ja dost co mam svojich starosti, tak este aj svokor vyvolaval kazdu chvilu, ze treba mu prist pomoct coto porobit, tak este aj betonovat sa mi uslo 😄
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?